škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne Tarz Ayakkabı Kullanmalıyız?

kadir_ · 48 · 19445

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ettiğim bir konu sizlerdende bilgi almak istediğim.Biz insanlar günün nerdeyse 4 te 1 ini ayakta geçiriyoruz bu ayakkabı konusunada dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum.. Bakıyorumda çevremdeki çoğu insanın ya ayakbileği ağrıyor yada bacakları bunda yanlış ayakkabı seçiminin çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum..

Forumda bu konuya merakı olan pek çok üye var bilgilerini paylaşırsa bizlere yardımcı olursa sevinirim :)

Ben kendimden başlayayım uzun zamandır ayakkabı alıcam ama bir türlü karar veremedim karar verdiğim modellerde ciddi pahalı çoğu zaman 250 tl yi buluyor.Geçenlerde nike koşu ayakkabısı alayım dedim fiyatıda uygundu 80 liraya düşmüştü aldım ama memnun kalmadım 2-3 ay giydim şimdi kenarda duruyor.. Tabanı sert geldi ve bileğimde ağrı yapıyor memnun kalmadım açıkcası..

Bir önceki ayakkabımda nike ın air+ pegasus serisi idi onda çok çok memnundum 2 seneden fazladır haftada en az 3-4 gün giyiyordum öğrenci olduğumdam en sonunda miladını doldurdu emekliye ayrıldı gibi :D

Dediğim gibi topuklu olucak tabanı yumuşak olucak spor tarz olucak hem günlük hemde okulda giyebileceğim bir ayakkabı arıyorum fiyatı çok uçuk olmayan bir ürün :) Birde columbia markası çok konuşuldu onlar nasıldır memnun kalırmıyım merak ediyorum.2. bir ayakkabı vakası yaşamak istemiyorum :)

Son olarakta e-bay dan ayakkabı alsak sorun olur mu bu ayakkabılarında sahtelerini yapıyorlar mı?(converse,superstar vb türler hariç)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Çabuk eskittiğimden dolayı Sıkca ayakkabı değiştiren biri olarak kesinlikle bahsettiğiniz fiyatlara ve Rahatlık kriter olmak koşuluyla Lacoste öneriyorum.

Benim ayağıma her ayakkabı olmuyor,hatta öyleki nerdeyse aldığım tüm ayakkabıları tadilata verdiğim oluyodu.

Lacoste sürekli kullanımda biraz yıpranıyor gibi fakat ergonomi konusunda çok başarılı.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2011, 19:08:44 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kadıköyde bir yer keşvettim çakma lakos ve adidas hertürlü ayakkabı aynısı gecen sene aldım halen kullanıyorum yırtılma oldu nede bozulma:) 15 tl :)
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi siz söleyince fark ettimde çok uzun zaman oldu ayakkabı almayalı genelde ayağıma rahat olan ayakkabıları tercih ediyorum genelde çarşı içinde marka satmayan eski tip kunduracılardan alırım kundura pek giymem spor convers tarzında gün içinde rahatsız etmeyecek ses yapmayan ayakkabıları tercih ederim 20 tl civarındaolur fiyatlar hayattada bi ayakkabıya 50 tl üstünde para vermem
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düz ayakkabı giyemiyorum öyle bi derdim var :) Uzun süre giyince bileğimde ağrı yapıyor az da olsa topuklu tercih ediyorum.Kundura deseniz yaklaşık 3-4 senedir giymedim diyebilirim yaz kış spor kullanıyorum sık sık almadığımdan bi seferlik vermek bana mantıklı geliyor:)

Lacoste un yüksek tabanlı ayakkabısı yok diye biliyorum daha çok günlük yapıyorlar?

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nikelar cok rahat oluyor direkt ayak seklini alıyor
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi derici bir abimden aldıgım alttan üflemeli klımalı deri ayakkabı aldım 70 tl dockrs tarzı cok rahat :) 120 tl addias almıştım beyaz 4 ayda simsiyah oldu feci kokusu..
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ayaklar taraklı.
Düz taban ve kısa ayakkabıdan başka giyemiyorum.
Son 3-4 yıldır Nike derdime derman oldu,tam bana göre bir ayakkabı çıkardı.3-4 yıldır çeşitli renklerde aynı ayakkabıdan alıyorum hep.Bugün gittim yine aldım yaz için :)
Herkesin kendi ayağına göre bir ayakkabı modeli var illa.Ama onu bulmak dert.

Bugün aldıklarım;

Dediğim gibi düzgünce arayıp bulmak lazım.Ben bu modelde çok rahat ediyorum,ve tipini beğeniyorum,o yüzden başka ayakkabı alamıyorum :)

efe_38

• Ziyaretçi
bende uzun süre kösele tarzı ayakkabı giyidim sonradan sonraya resmen ayağımın şekli bozuldu geçen gün maziye geri döndüm ve nike aldım :D nikenin bazı ayakkabıları vardır ayağın şeklini almaz bazı modelleride vardır giyidikçe resmen o ayakkabı size özel yapılmış gibi hissettirir ama her ayakkabısı rahattır :)

şuan can'ın aldığı modelin siyah cırtcırtlısını kullanıyorum güzel fakat ayağım taraklı olmadığından bana çok yayvan kalıyor ama yinede rahat :)

şu hayatta bir ayakkabımı çok sevmiştim oda 6-7 sene önce nike'den aldığım hem erkek hem bayan giyebilen bir ayakkabıydı,şekli koşu aletletlerinin ayakkabılarına benziyordu dışı süetti vs. 1-2 hafta giyidikten sonra resmen ayağımın şeklini almıştı ve inanılmaz rahattı çok uzun süre giyimiştim hala gözüm öyle birşey arar :)
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2011, 11:26:15 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayatımız yatağın ve ayakkabının içinde geçiyor, ikisi de rahat olmalı.

Huyumdur, giydiğim ayakkabıyı ertesi gün giymem. Hem ayakkabı kurur, koku yapmaz, daha uzun ömrülü olur.

Ayakkabıda tercihim bol hava alan, yumuşak rahat modeller. Lafuma, Merrel, Nike, Adidas genelde benim potinler. Takım elbise derdim yok, işe de spor gidiyorum :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bunun kırmızısını giyiyordum büyük ihtimalle bende renk değiştiricem gibime geliyor.Başka model almıştım onda rahat edemedim gene nike dı.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spordan başka pek giymem, hatta bot çok severim, yazın bile giyerim, iyi marka olanları zaten yazında kışında giyilebiliyor. Tarz meselesi birazda tabi. Sporda Nike, bununda ışında Lumberjack ve Timberland giyerim. Üstelik benim gibi adama yıllarca dayanıyorlar, belkide en büyük keyfi bu zaten. Önemli olan ayak rahatlığı ve sağlığı. İnsanlar davetlerde bile spor ayakkabı giyiyor takım elbise altına, yurt dışında hızla yükselen trend. Günümüzde o giyilmez bu giyilmez kalmadı artık. Sağlık ve rahatlık herşeyden önce gelir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;224980
...İnsanlar davetlerde bile spor ayakkabı giyiyor takım elbise altına, yurt dışında hızla yükselen trend. Günümüzde o giyilmez bu giyilmez kalmadı artık. Sağlık ve rahatlık herşeyden önce gelir.
"L' evis' ın üstüne ipek giyenler"e kro demekle tarihi bir hata yaptık demek ki.:xx:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;225040
"L' evis' ın üstüne ipek giyenler"e kro demekle tarihi bir hata yaptık demek ki.:xx:

Kuzenin düğününe ben kot ve tişörtle gitmiştim :rm::rm::rm:
Ayakkabımda çorapsız giydiğim köseleydi, bir kösele kurtardı o da hoş adı kösele, gene spor bir kösele :rm::rm::rm:
Napim abicim tarzım bu benim :rm::rm: