škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

500 milyara başbakana bmv

fenomen · 96 · 27952

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;225048
:ok::+1::knp::bnn:
Hocam forumlarda hiyeroglif yazan ender kişilerden birisin.:xx:

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben böyle bir forum görmedim hayatımda...Türk milleti olarak bazı şeylere fanatiklik boyutunda baglanıyoruz buna siyasette dahil fakat bu kadar fikir ayrılıklarının oldugu bir ortamda bu kadar düzeyli olarak konunun tartışıldıgı başka bir ortam yoktur heralde.Hepinizi saygıyla selamlıyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum iyiki böyle bir ortamdayım
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
imam olan kardeşimiz bile başbakanın eskiye göre çok iyi şeyler yaptığını söylüyor ama şimdi sandığa gitmeyeceğim diyor.daha önceki iktidarlar sizleri bitirme noktasına gelmişti.ayrıca bir eğitimci olarak genelde maaş bazlı eleştiri yapmam.keşke herkese insanca koşullar sunulsa.2003 senesinde okulumda birkaç araba vardı.şimdi arabasız arkadaş kalmadı desem yeridir.lafın kısası; galiba hiçbir iyilik cezasız kalmıyor.

yollar güzel oluyor ama mazot,ötv,kdv...
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 01:15:56 Gönderen: skoda53 »

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam soldan birisi üstüme yattı dun gece e5 de direk kırdım üstüne bir baktım tırcının teki direk sağ yaptım :) yoksa perte cıkartcak benı:)
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;225052
Hocam forumlarda hiyeroglif yazan ender kişilerden birisin.:xx:
:++::++::++:öyleyimdir övünmek gibi olmasın:knp:
Alıntı yapılan: emrah arıcan;225053
Ben böyle bir forum görmedim hayatımda...Türk milleti olarak bazı şeylere fanatiklik boyutunda baglanıyoruz buna siyasette dahil fakat bu kadar fikir ayrılıklarının oldugu bir ortamda bu kadar düzeyli olarak konunun tartışıldıgı başka bir ortam yoktur heralde.Hepinizi saygıyla selamlıyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum iyiki böyle bir ortamdayım
Bende bu seviyeli tartışmadan dolayı st üyelerini tebrik ediyorum helal olsun:ok:

Alıntı yapılan: skoda53;225056
imam olan kardeşimiz bile başbakanın eskiye göre çok iyi şeyler yaptığını söylüyor ama şimdi sandığa gitmeyeceğim diyor.daha önceki iktidarlar sizleri bitirme noktasına gelmişti.ayrıca bir eğitimci olarak genelde maaş bazlı eleştiri yapmam.keşke herkese insanca koşullar sunulsa.2003 senesinde okulumda birkaç araba vardı.şimdi arabasız arkadaş kalmadı desem yeridir.lafın kısası; galiba hiçbir iyilik cezasız kalmıyor.

yollar güzel oluyor ama mazot,ötv,kdv...
evet dediğin doğrudur bende önceden arabam yoktu şimdi octi aldım evde süzülüyor:hhh:ayağım gaz pedalına giderken titreme yapıyor hatta o kadar ki aracın fabrika yakıt verilerini bile sollamak üzereyim:++:hatta 100 km ortalamsını geçen günlerde 6.1 lt ye bile indirdim ya bana teknik sürüş dersleri vermem için teklif bile bekler oldum:++:yakıtın çok ucuz olmasından:++:.Kardeş dedimya dünyada bu ülkeden başka araçlara vergi koyan ve akaryakıta bu kadar zam zulmünü reva gören evet bir depoda %70 vergi alan başka bir iktidar varmıdır bilmiyorum.asgari ücretliden vergi alan ve bundan alınan vergilerle son model araç almayı eleştirmek neden absürt olsun ki.Ayrıca doğru olanlarına doğru yanlışlarına yanlış demek neden suç olsun ki.evet dediğin gibi maaşlarımız eskiye göre ciddi oranda arttı teşekkürler başbakana,ama araç alıyorsun binemiyorsun ve araç forumları yakıt dertleriyle inim inim inlemelerle dolu olduğunu bilmen de gerekmez mi.Daha yeni doğan holding'e kesilen cezanın 2 milyar dolara yakını affedildi bu ne demek biliyormusunuz,bunun hesabını yapmak maliyecilere düşer,madem adam vergisini ödememiş neden affediyorsun da bu millete yeni vergiler bindiriyorsun veya geçici olarak kesilen vergiler kaldırılmıyor deli dumrul vergileri gibi habire vergi kesiliyor.marmara depreminde geçici olarak konan ö.i.v kalıcı oldu,yazık değil mi.doğan holding'e kesilen cezayıda tmsf el koyması gerekmez miydi.o paralarla plazalarda keyif çatan aydın şimdi 2 gazeteyide sattı al paranı sal gitsin sokağa.ben bunlara deli oluyorum sevgili kardeşim.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 02:02:26 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynen stranzye :)
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar lutfen ne kendinizi kandirmaya calisin nede baska insanlarin aklini celmeye calisin.

Ne projesinden bahsediyorsunuz. Yol yapmak kaldirim yapmak kopru yapmak ne zamandan beri proje oldu.

Soyleyinsene bu proje kac kisinin karnini doyuracak.

Madem canim ulkem bu kadar zengin, neden kriz doneminde batan sanayicime destek cikmadi. Neden zarar eden ciftcime sahip cikmadi. Neden yurtdisindan et alacagina haynancilikla ugrasan insanima sahip cikmadi.

Acip kitaplari okuyun Turkiyede ilk seker fabrikasi nasil kuruldu. Ne oldu o fabrika. Ne oldu benim misir uretimim. Ne oldu benim tutun uretimim.

Dogu ve Guneydoguda is alanlarinin kurulmasi icin bu hukumet neler yapti soylermisiniz. Hangi desteklerde bulunuldu, bu destekler sonucu nasil girisimler yapildi.

Acin su gozlerini sadece tuketiyorsunuz. Sadece harciyorsunuz. Inandiginiz seylerin aksine hareket edip, lafa gelince toz kondurmuyorsunuz.

Insan inandigini illa bagirmak haykirmak zorunda degildir. Inanc Allah ile Kul arasindadir. Her defasinda bunlari one cikarmak gosteristen baska bir sey degildir. Yani yalandir. Kimse kimsenin inancini sorgulamak zorunda degildir. Baski yapmak zorunda degildir. Eger insana akil verilmeseydi, tercihlerini kendisinin yapmasi istenmeseydi bizim yaradilimisim daha farkli olurdu. Artik baskalarinin inanclarini sorgulamayi birakmaliyiz. Ama butun insanlarimiz bunu bile bile din elden gidiyor propagandasi altinda somuruluyor. Inanmak nedir arkadaslar. Toplu inanc mi olur. Siz icinizde inanin gerisi yalan zaten

Bakin size guzel bir ornek vereyim. Istanbulda evimin onune cok guzel bir asfalt yapildi. Aradan 15 gun sonra telefoncular geldi kazi yaptilar. Sonrasinda bunlari elektirikciler takip etti. Ve en sonunda da iski geldi. Geldigimiz nokta 1 ay boyunca tozun topragin icinde cektigimiz rezilligin yanimiza kalmasindan baska bir sey degildi.

Bu olayi onlarca kez yasadim, kaldirim yaparlar guzelcene ardindan 5 kere sokup takarlar. Sonuc eskisinden de beter.

Dogru yapildigi takdirde 5 yil gitmesi gereken asfalt, maalesef her sene yenilenmekte.

Net yer vermemekle birlikte bir noktada metroda aktarma yapilmasinin sebebi ne biliyormusunuz, yeni alinan vagonlarin once yapilan istasyonlara gore yuksek olmasi. Sonuc yeni yapilan istasyonlar yukseltildi. Bu sekilde yeni ve eski vagonlar bir arada calisamaz oldu.

Bu ne yaman celiski arkadaslar. Bunca paralar nereye gidiyor. Kimler zengin ediliyor. Neden kimse servetinin hesabini vermiyor. Bu paralari nerden bulduklarini rahatca anlatmiyor.

Bu ulkede kac tane gercekten inanan insan var arkadaslar. Nerde ben goremiyorum bu inanmis kardeslerimi. Niye biliyormusunuz bu ulkede kac seneden beri hakki yenen ve sucsuz yere icerde yatan insanlar var. Kimse hemen buna laf yetistirmesin. Acin ve okuyun. Suclulugu ispatlanana kadar herkes sucsuzdur. Ben seni once iceri alayim sonra sucunu bulurum mantigi olamaz arkadaslar. Bu insanlar sucsuz oldugu zaman kim verecek bunun hesabini. Kimse kenara cekilmesin, bizim dinimiz oyle bir dindirki komsusunun ac oldugunu goren karni tok musluman olamaz. Herkesin bu konud avebali olacaktir.

Diger bir nokta bu ulkede herkes inanc savunuculugu yapiyor. Herkes turkculuk yapiyor herkes kurtculuk yapiyor.

Alin size carpici bir ornek, bu ulkede seslerini kimseye zarar vermeden kimseyi kirmadan kimseyi incitmeden cikarmaya calisan insanlarda var. Kim bunlar biliyormusunuz Alevi kimligi tasiyan insalarimiz. Yavuz doneminden baslayarak katledilmis. Daglarda saklanmaya zorlanmis Seneler boyunca Marasta Corumda Sivasta yakilmis yikilmis katledilmis. Ama bir gun olsun ulkesine bagliligindan bir sey kaybetmemis yurttaslar. Isteniyor ki Cem Evleri ibadethane sayilsin. Bu istenirken kimse bana Cem Evi yap demiyor. Kimse yer istemiyor. Sadece suyumu elektirigimi ucretsiz ver deniyor. Ama buna bile laf ediliyor. Sonra ne oluyor biliyormusunuz benim odedigim vergiler ile Camilerin tum masraflari karsilaniyor. Benim vergimle Sunni kardeslerim ibadet ediyor. Bu hak yemek degilmidir arkadaslar. Soyleyin bu dunyada odenmeyecek tek sey Kul Hakki degilmidir. Karsima sadece kul hakkiyla gelmeyin demiyor mu bizi yaradan. Helallik almaniz gereken cok insan var arkadaslar cok.

Su linki bir dinleyin lutfen.

http://www.youtube.com/watch?v=fYrID2Grv_s

Bu baglamda artik ulkemin insani umrumda mi arkadaslar degil, neden biliyormusunuz. Aclik sinirinda olan, gecim sikintisi ceken, Lafa geldimi acim diyen insalarin koru korune yapilan hatalari savunduklarini gordukce umrumda olmuyor. Yanlis anlasilmasin ama bu ulkede yuzde olarak cogu insandan gelirim cok cok iyi -Lutfen gelecekte ne olacagi belli olmaz muhabbeti olmasin. Calisanin ve dogrunun her zaman riski vardir-.

Kisacasi;

-Bende otobus ile gecerken insaninim seyredecegi boyle projeleri sonuna kadar destekliyorum

-Disaridan daha ucuza almak varken uretilmesine karsiyim

-Alinan vergileri az buluyorum.

-Benzin fiyatlarinin 7 TL olmasini istiyorum. LPG ve Dizel kullananlardan ek vergiler alinmasindan yanayim.

-SSK ve devlet hastanelerini kullanmayan biri olarak. Buralarin tamamen ucretli olmasini istiyorum.

-Emeklilik yasinin arttirilmasindan yanayim. Ve emeklilik maasinin dusurulmesini istiyorum.

-Tum devlet buyuklerinin gosterisleri ile bizi en iyi sekilde temsil etmeleri icin KRALLAR gibi ihtisama sahip olmasini istiyorum.

Saygilarimla.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 03:33:15 Gönderen: xxman »
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur bey,"sünni islam"adı altında yaptığın eleştirilere katılmamak mümkün değil.Evet doğru söylüyorsn ama  bu benim anladığım islam da değil, bunu bilmeni isterim.Bu dayatılan"Devlet destekli sünni islam"dır(muaviye usulu de denebilir) bunu bilmeni isterim hemde devlet eliyle.Laik bir ülkede neden D.İ.B olur ben bunu hala anlayabilmiş değilim.Hem laik hemde devletin imamlara maaş vermesi ama diğer azınlıklardan alınan vergilerle "Devlet destekli sünni islam"a koltuk çıkılması olası işlerden değil.Eğer bu ülkede müslümanların imama ihtiyacı varsa o müslüman vakıf ve derneklerin buu karşılaması gerekir diye düşünüyorum yada diyanete önceden bağlı olan ve sonradan devletin el koyduğu vakıf gelirlerinden beslenen devletin emaneti tekrar asıl sahibine tevdi etmesi gerekir ki o vakıfları kimlerin destekleyeceğini halklar karar versin.Böylece her mezhep/siyasi/ideolojık gruplar kendi parasal kaynaklarını oluştursunlar ve kimsenin kimseye hakkı geçmesin.
Asfaltlama çalışmalarına ve yolların hendekten daha kötü olamsına gelince o konuda çok haklısınız bende bu konuda çok dertliyim ortaca'nın içi o kadar rezalet ki çukurların büyüğü 2 yaşındaki bebeği içine alacak boyutta,tam bir rezalet ve kepazelik.
Özelleştirmeler konusuna gelince ben yanılıyorum yada yanlış düşünüyor olabilirim ama bu ülkede hastanelerin bile özelleşmesini istiyorum devlete ait bir kıl bile kalmadan satılmasını istiyorum veya kiralanmasını istiyorum.Devlet olabildiğine hantal çünkü.Bugün bir özel hastaneye birde devlet hastanesie gidin ne demek istediğimi anlarsınız.Devlete ait kurumların çarpık siyasi yadaşlıklar sayesinde arpalıklar haline gelmiştir,yeğe,dayıoğlu,amcaoğlular malı götürmüşlerdir be her siyasi yapılanmada mevcuttur aksini kabul etmem zira yaşım 41 i geçmesine ramak kaldı yaşadım,yaşıyorum biliyorum.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 12:53:11 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;225135
Uğur bey,"sünni islam"adı altında yaptığın eleştirilere katılmamak mümkün değil.Evet doğru söylüyorsn ama bu benim anladığım islam da değil, bunu bilmeni isterim.Bu dayatılan"Devlet destekli sünni islam"dır(muaviye usulu de denebilir) bunu bilmeni isterim hemde devlet eliyle.Laik bir ülkede neden D.İ.B olur ben bunu hala anlayabilmiş değilim.Hem laik hemde devletin imamlara maaş vermesi ama diğer azınlıklardan alınan vergilerle "Devlet destekli sünni islam"a koltuk çıkılması olası işlerden değil.Eğer bu ülkede müslümanların imama ihtiyacı varsa o müslüman vakıf ve derneklerin buu karşılaması gerekir diye düşünüyorum yada diyanete önceden bağlı olan ve sonradan devletin el koyduğu vakıf gelirlerinden beslenen devletin emaneti tekrar asıl sahibine tevdi etmesi gerekir ki o vakıfları kimlerin destekleyeceğini halklar karar versin.Böylece her mezhep/siyasi/ideolojık gruplar kendi parasal kaynaklarını oluştursunlar ve kimsenin kimseye hakkı geçmesin.

Türkiye Laik bir ülke değil,

Laik bir ülkede Diyanet olmaz.

Laiklik ; din işleriyle devlet işlerinin birbirinden ayrılması, devletin her dine eşit mesafede durması demektir.

Siz din hizmetini kamu hizmeti kabul ederseniz ve devlet eliyle dinlerden birini destekler ve taraf olursanız ( maddi, manevi ) LAİK BİR ÜLKE değilsiniz demektir.

Türkiyede Diyanet denen kurumun bir an önce lağvedilmesi gerekir,

Siz bunu lağvetmeden laik bir ülke olamazsınız,

Ancak kendi kendinizi kandırırsınız.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 19:10:06 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;225207
Türkiye Laik bir ülke değil,

Laik bir ülkede Diyanet olmaz.

Laiklik ; din işleriyle devlet işlerinin birbirinden ayrılması, devletin her dine eşit mesafede durması demektir.

Siz din hizmetini kamu hizmeti kabul ederseniz ve devlet eliyle dinlerden birini destekler ve taraf olursanız ( maddi, manevi ) LAİK BİR ÜLKE değilsiniz demektir.

Türkiyede Diyanet denen kurumun bir an önce lağvedilmesi gerekir,

Siz bunu lağvetmeden laik bir ülke olamazsınız,

Ancak kendi kendinizi kandırırsınız.
:ok::+1:bende aynı görüşteyim,ilk defa beni anlıyan birisi çıktı umarım yanlış anlamamışsınızdır.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tartışma güzel gidiyor ammavelakin konu bmw ve israf idi ama konu epey kaydı gibi umarım çığırında çıkmaz.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
......
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 17:30:49 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiyedeki başka bir paradoksta özelleştirmeyi savunan bir çok arkadaşımızın ve vatandaşımızın kamuda çalışmasıdır.

Bu arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızın ortak özelliği özel sektörde çalışmayı düşünmemesi, bütün enerjisini kamuda çalışmak için harcamasıdır.

Bu da Türkiyedeki başka bir paradokstur ne yazık ki.

Madem özelleştirmeyi sonuna kadar destekliyorsun, o zaman niye kamuda çalışıyorsun, özelde çalışmıyorsun ?
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2011, 19:43:12 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkezin fikirlerine saygı duyarak birşey söylemek isterim konunun adı:500 milyara başbakana bmv fakat konu nerden nereye geldi.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Hakikaten konu direk İktidarı eleştirmeye dönmüş..

Özelleştirmeye karşı çıkanlarmı dersin,bu Ülke Laik değil diyenmi dersin..

Bu foruma yakışmıyor bunlar arkadaşlar.. Birçok siyasi platform var,Siyasi görüşlerinizi orada tartışın lütfen.