škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

nedir bu vw hayranlığı...

tamirer · 125 · 44759

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sonuçta benim diyeceğim tek şey var "nedir bu vw hayranlığı?" sorusunun cevabı olarak.

EĞER VW OLMASAYDI HALA FELICIA SINIFI ARABA ÜRETEN BİR FİRMA OLACAKTI SKODA. adamlar resmen sihirli değnekle dokundu seat ve skoda'ya

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seat Skoda kadar büyük bir çıkış yakalamadı Vw almasına rağmen,

Seatı çok başarılı bulmuyorum.

Vw almasaydı bugün bir çoğumuz Skodayı ya da Seatı tercih etmezdik.

Ben Passat ya da onun muadili bir araca biniyor olurdum, diğer arkadaşlar da başka bir araca.

Otomobilde Alman Teknolojisini, Vw'i inkar etmek çok doğru olmaz,

Almanlar bu sektörde uzmanlaşmışlar.

İnsanın aklına bile gelmeyen donanımları koyuyorlar araçlarına,

Piyasayı yönlendiriyorlar.

Bugün Bmw, Audi, Mercedes, Vw hep Almandır.

Skodanın başarısındaki en büyük pay sahibi Vw'in Skodayı satın alması tabi ki, bunu inkar etmek çok doğru olmaz.

Ancak Skodayı üreten Çekler gördüğüm kadarıyla montaj işinde çok başarılı,

Aynı zamanda çelikleri de kaliteli.

Montaj ve çelik, bir de Vw'in katkısı birleşince ortaya SuperB gibi bir araç çıkıyor.

Ben size şunu söyleyeyim ;

Passatta kullandım, SuperB' de kullandım,

Her iki aracı da iyi tanırım,

Eksilerini de artılarını da iyi bilirim.

Şunu söyleyeyim ;

SuperB gerçekten çok kaliteli bir araç.

İnsanlar bir noktadan sonra artık markaya para ödüyorlar.

Markaya para ödemek istemiyorsanız,

SuperB en mantıklı seçim bence.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi iyice abartmışsınız bence önceki sayfalarda yeni araçtan (superb)tıkırtı geldiği söylenıyordu bundan şikayet ediliyordu:)şimdi o aracı mercedes ve bmw nin de üstüne koydunuz.dünyanın en iyi aracı yapmışsınız eminim skoada bile aracına bu kadar güvenmıyordur.hadi hayırlısı

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpino;227049
sonuçta benim diyeceğim tek şey var "nedir bu vw hayranlığı?" sorusunun cevabı olarak.

EĞER VW OLMASAYDI HALA FELICIA SINIFI ARABA ÜRETEN BİR FİRMA OLACAKTI SKODA. adamlar resmen sihirli değnekle dokundu seat ve skoda'ya
Kaldı ki VW' nin elinin ilk değdiği model Favorit 135L ve sonrasıdır. Bir 136L' ye bakın bir de LX serilerine. VW' nin finansal desteği ve tasarım desteği kesinlikle inkâr edilemez.
Škoda' nın da belli bir otomotiv bilgi birikimi vardı ancak projelerini hayata geçirecek malî durumu yoktu.

Hangi belgeseldeydi bilmiyorum ama VW-Škoda birleşmesi için "VW mi Škoda' yı aldı yoksa tam tersi mi? Zaman gösterecek" deniliyordu.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;227073
abi iyice abartmışsınız bence önceki sayfalarda yeni araçtan (superb)tıkırtı geldiği söylenıyordu bundan şikayet ediliyordu:)şimdi o aracı mercedes ve bmw nin de üstüne koydunuz.dünyanın en iyi aracı yapmışsınız eminim skoada bile aracına bu kadar güvenmıyordur.hadi hayırlısı

Mercedes, Bmw, Audi, Ferrari, Porsche araba mı ya  :hh:

Teneke onlar teneke :bnn:

Bir SuperB var, gerisi yalan :syg2:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı 2010 Aralıkta aldım,

Şu andaki km'si 12.000 oldu.

Bu zamana kadar bahsi geçen tıkırtı vs gibi sesler aracımda olmadı,

Arkadaşlar tıkırtı var diye yazınca şaşırdım doğrusu.

Araçta rahatsız olduğum herhangi bir şey yok,

Aksine son derece memnunum, inşallah da böyle devam eder.

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Nisan ortasında aldım superB i. çok sakin kullanan biri olmama rağmen çukur tümsek bozuk yollara bile dikkatli girip aracın canını acıtmamaya çalışmama rağmen, asfalt yolda ufak bir yamanın üstünden geçerken de arkadan parçalardan ses gelmesi çok komik. araca bakıyorsun lüx araç ama içine binip geziyorsun resmen fiyasko. skoda skoda lıkdan öteye gidemiyor galiba. bir sınırı var geçemiyor. bu sabah işe geldim 60 en fazla 70 yapıyorum araçla asfalt yamalarında bile sanki 2000-2001 tarzı 10 yıllık ses çıkaran arabalar gibi ses çıkarıyorsa kim ne derse desin benim için skoda bitmiştir. eskisin satacam kurtulacam. acaip moralim bozuk büyük hevesle aldım ama hata yaptım.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2011, 11:36:50 Gönderen: fuhayer »

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;227158
Nisan ortasında aldım superB i. çok sakin kullanan biri olmama rağmen çukur tümsek bozuk yollara bile dikkatli girip aracın canını acıtmamaya çalışmama rağmen, asfalt yolda ufak bir yamanın üstünden geçerken de arkadan parçalardan ses gelmesi çok komik. araca bakıyorsun lüx araç ama içine binip geziyorsun resmen fiyasko. skoda skoda lıkdan öteye gidemiyor galiba. bir sınırı var geçemiyor. bu sabah işe geldim 60 en fazla 70 yapıyorum araçla asfalt yamalarında bile sanki 2000-2001 tarzı 10 yıllık ses çıkaran arabalar gibi ses çıkarıyorsa kim ne derse desin benim için skoda bitmiştir. eskisin satacam kurtulacam. acaip moralim bozuk büyük hevesle aldım ama hata yaptım.

lastikleri ne?

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;227166
lastikleri ne?

lastiklerine bakmadım. ama ben aracın yol sesinden bahsetmiyorum. aracın iç kabininden gelen takırtı tukurtulardan bahsediyorum. kabin sesleri.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastiklerde çok farkeder darbenin eme emilmesi ve şaseye aktarılması ile alakalı.

yumuşak lastik alın bence deneyin azalma muhakkak olur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fuhayer;227169
lastiklerine bakmadım. ama ben aracın yol sesinden bahsetmiyorum. aracın iç kabininden gelen takırtı tukurtulardan bahsediyorum. kabin sesleri.

Size mi denk gelmiş, diğer Superb sahipleri de muzdarip mi bu durumdan?

Benim Roomster taka 5 yaşına geldi, içeride tıkırdayan hiç bir şey yok şükür.

Çevrimdışı Tank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tamirer;225252
bu aralar kime sorsam superb mi jetta mı diye herkse jetta diyor..ama benim gönlüm ve aklım superb'den yana..nedir bu vw'i bu kadar farklı yapan arkadaşlar biri bana açıklayabilir mi..tamam jetta ve superb farklı segmentler ama fiyatları çok yakın birbirine o yüzden ikisi arasında kaldım

Superb'ü Jetta yerine Passat ile mukayese etmek gerekmiyormu? Superb ve Passat aynı segment'te arabalar diye biliyorum

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;227202
Size mi denk gelmiş, diğer Superb sahipleri de muzdarip mi bu durumdan?

Benim Roomster taka 5 yaşına geldi, içeride tıkırdayan hiç bir şey yok şükür.

ne mutlu size. bana denk geldiğini sanmam çünkü klask tıkırdama. bir parça tek değil sanki komple bagaj gıcırdıyor.
emniyet kemerinden cızırtı geliyor kulağımın dibinde. kol dayamağı keza takırdı yapıyor. ne desem araç komple hafif çukur veya yamalı yolda takır tukur işte.

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tank;227226
Superb'ü Jetta yerine Passat ile mukayese etmek gerekmiyormu? Superb ve Passat aynı segment'te arabalar diye biliyorum

jetta ile passat arasındaki fark ne ki ?

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;227228
jetta ile passat arasındaki fark ne ki ?

jettayı octavia ıle kıyaslıyacaksın aynı segment araclar.sperble kıyaslanmaz.
konusmaları okuduysanız superb mercedesle bmw ıle kıyaslanıyor jetta superble kıyaslanabılırmı?

superb nın de es degerı passattır