škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

nedir bu vw hayranlığı...

tamirer · 125 · 44709

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: akbilge;228084
Arkadaşlar aracın hangi markalarla kıyaslandığı çok önemli değil,

Önemli olan aracın size ne kadar hitap ettiği,

Kendi adıma SuperB'den çok memnunum,

Araç bana hep beklediğimden daha fazlasını verdi.

Aracımı değiştirecek olsaydım, bütçemiz de buna müsait olsaydı otomobil tercih etmezdim, bir SUV bakardım kendime,

Bu da büyük ihtimalle Bmw X6 olurdu, bir ihtimal de Audi Q7,

Böyle bir tercihte de bütçe kısıtı ortaya çıkıyor ne yazık ki.

Şu anki konjonktürde SuperB'den sonra tercih edeğim araç bir otomobil değil, SUV olur.

:ok::ok::+1:

Alıntı yapılan: tufan;228078
sınıfının en uzun diz mesafesi Latitude da , ve bence az bir kriter .motor sessizliği suspansiyonun rahatlıgı gibi önemli şeyler varken.

Latitude ve SuperB'yi aynı kefeye koymakmı :++::++:

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayrıca otomotıv tarıhınde  suspansıyonu ılk kulllanan marka skoda ;)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;228090
Latitudün diz mesafesinin superbden uzun olduğuna görmeden inanmam en kısa zamanda incelemem lazım:)
Alıntı

Arkadaşlar, şu anda yukarıdaki konuyla ilgili bulduğum kaynakları alıntı yoluyla buraya aktarıyorum.

YAZI: Emre Anamur (E-OTODERGİ)
Kullanma fırsatı da bulduğumuz Renault Latitude’ün ilk sürüş izlenimi yazımızı e-otodergi’nin 1 Şubat tarihinde yayına girecek olan Şubat 2011 sayısında okuyabilirsiniz.

Yazı: Emre Anamur/Antalya

Fotoğraflar: Renault Medya
Emir Bey için cevap

Sayın Emir Bey, haklısınız. Skoda Superb modelinin arka koltuğunda son derece başarılı bir diz mesafesi var. Ancak Renault Latitude basın toplantısında sunum yapan Ürün Müdürü, bu aracın sunduğu diz mesafesinin sınıfının en iyisi olduğunu ifade etti ve ben de haberde bu ifadeye yer verdim. Eğer doğru değilse, Skoda yetkilileri Renault yetkililerine durumu belirtmek ve basına verilen yanlış bilginin düzeltilmesini talep edeceklerdir. Saygılarımla.

Emir
Tarih:25.01.2011 11:52:37

Eh işte

Enis bey arabadan gerçekten anlıyorsunuz.Site yöneticilerine bi sorum olacak sınıfının en büyük diz mesafesi derken bu zamana kadar d segmentinde en büyük diz mesafesini superbde görmüştüm bu aracın diz mesafesi superb den de mi fazla sayın emre bey bunu da cevaplarsanız sevinirim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Allıntı

Emre Anamur
Tarih:24.01.2011 01:42:07

Sayın Değirmenci için cevap

Sayın Değirmenci, öncelikle teşekkür ederim. Bizim Antalyada kullanmış olduğumuz Latitude modelinde bu sayfada gördüğünüz iç mekan bulunuyordu. Öte yandan basın toplantısında soru sorduğumuz Renault yöneticileri 1.5 dizel otomatik versiyon için araştırma yapıldığını ancak istenen performans alınamayınca bu versiyondan vazgeçilip sadece manuel şanzımana yer verildiğini belirttiler. Saygılarımla.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renault verileri

•4 897 mm uzunluğu ile (segmentinin en uzun aracı), 1 832 mm genişlik, 1 483 mm yükseklik ve 2 762 mm dingil mesafesi ,
•477 dm³ bagaj hacmi
•İddialı 1460 mm’lik ön omuz mesafesi,
•Segmentinin en yüksek değeri 251 mm  arka diz mesafesi  ve yine segmentinin en yüksek değeri olan arka omuz genişliği 1.446 mm ile  üst düzey  iç mekan konforu sunuluyor.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence arka diz mesafesinin normalin üzerinde olması rahatlık degil rahatsızlık verir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kerem61;228111
ayrıca otomotıv tarıhınde  suspansıyonu ılk kulllanan marka skoda ;)
Bu bilgiye hangi kaynaktan ulaştınız. Çok iddialı olmuş da.:wnk:

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;228138
Bu bilgiye hangi kaynaktan ulaştınız. Çok iddialı olmuş da.:wnk:

kaynak yok sadece oyle bılıyorum %51 eminim :)

sayın tufan;

valla gözumle görmeden ıncelemeden latıtudenın superbden fazla dız mesafesı verdıgıne ınanmam..
verdıgınz bılgı ıcın sağolun en kısa zamanda ınceleyecegım

ayrıca superb nın arka dız mesafesı 157 mm latıtude yukarıdakı verılere göre 251 mm.yaklasık 100 mm daha genıs.az bı mesafe degıl gözumle görmeden ınanmam acıkcası.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Süspansiyon konusunda kavramları değişik anlamda kulananalar olabilir. Nihayetinde makaslı sistem de bir süspansiyondur. Ancak helezon yay olunca adına süspansiyon denebiliyor. Bu açıdan bakarsak Ford T' de bile süspansiyon vardır.:wnk:

Kaldı ki at arabalarında bile makas yaylı süspansiyon varken, "otomobilde süspansiyonu ilk Škoda kullandı" epey iddialı bir cümle.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslına bakarsanız sızde haklısınız ben belkı yanlıs bılıyor olabılırım ama ılk otomobilde suspansıyonu skoda kullandı dıye bılıyorum kesın olmamakla.en ıyısı arastırıp bulduklarımı paylasmak olur...

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;228123
bence arka diz mesafesinin normalin üzerinde olması rahatlık degil rahatsızlık verir.

Sanırım hiç böyle bir araca binmediniz :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;228144
kaynak yok sadece oyle bılıyorum %51 eminim :)

sayın tufan;

valla gözumle görmeden ıncelemeden latıtudenın superbden fazla dız mesafesı verdıgıne ınanmam..
verdıgınz bılgı ıcın sağolun en kısa zamanda ınceleyecegım

ayrıca superb nın arka dız mesafesı 157 mm latıtude yukarıdakı verılere göre 251 mm.yaklasık 100 mm daha genıs.az bı mesafe degıl gözumle görmeden ınanmam acıkcası.

Renault iddası bu bilemicem ne kadar dogru ne kadar yanlış.

araçları kıyaslamadım sadece diz mesafesi üst sınıfla karşılaştırmada ne kadar baz alınır ona vurgu yapmak istedim.teşekkürler

Çevrimdışı HARBİ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb ile passat:)..jetta ile octavıa kıyaslanır..

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw hayranlığı konusunda hemfikirim gereğinden çok para isteniyor her modeline