škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

nedir bu vw hayranlığı...

tamirer · 125 · 44802

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araç tedariğinde bu kadar uzun süreler verilmesi vw'e çok müşteri kaybettiriyor bence..en azından ben bunlardan biriyim..55-60 bin tl verip de arabamın gelmesini 7-8 ay bekleyecek kadar enayi değilim..

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;227158
Nisan ortasında aldım superB i. çok sakin kullanan biri olmama rağmen çukur tümsek bozuk yollara bile dikkatli girip aracın canını acıtmamaya çalışmama rağmen, asfalt yolda ufak bir yamanın üstünden geçerken de arkadan parçalardan ses gelmesi çok komik. araca bakıyorsun lüx araç ama içine binip geziyorsun resmen fiyasko. skoda skoda lıkdan öteye gidemiyor galiba. bir sınırı var geçemiyor. bu sabah işe geldim 60 en fazla 70 yapıyorum araçla asfalt yamalarında bile sanki 2000-2001 tarzı 10 yıllık ses çıkaran arabalar gibi ses çıkarıyorsa kim ne derse desin benim için skoda bitmiştir. eskisin satacam kurtulacam. acaip moralim bozuk büyük hevesle aldım ama hata yaptım.

Kardeş, kapı lastiklerini sabunlu bezle sil sonra silikon sprey sık (bagaj kapağı dahil) bak ses gelmeyecek.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb iyidir hoşturda,bir üst sınıf araçlarla kıyaslanınca komik oluyor :)
Bunlar oto dergilerinin devamlı yaptığı bir şey zaten.Insignia yıda üst sınıf araçlarla kıyasladılar,Passatıda.
Onlara pek takılmayın.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Can;227584
Bunlar oto dergilerinin devamlı yaptığı bir şey zaten.Insignia yıda üst sınıf araçlarla kıyasladılar,Passatıda.
Onlara pek takılmayın.

Tabiki yanlı testler de var ama doğru olanlar da var..
Diz mesafesi olarak üst sınıflardan üstün...
Bence komikte olmuyor demek araç üst sınıfın kriterlerine yaklaşan bir araçki sadece Türkiye'de değil satıldığı ülkeler de hep üst verisyonlarla kıyaslanıyor...
İnsignia veya Mondeo'nun hiç testlerini göremedim üst sınıf otomobiller ile link verirseniz inceleyelim...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;227584
Onlara pek takılmayın.
nıye komık oluyor kı segment tartısmasına gırmıs bır arac sonucta.kıyaslandıgına göre onlara yakın arac demektır.ınsıgna ve mondeo da kıyaslandımı bılmıyorum ama kıyaslandıysada demekkı onlarında + ları var ama d segmentınde superb 1 numara zaten ınsıgna kıyaslanmıs e segmentı aracla yada bı baskası cok ılgımı cekmıyo yanı

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
superb deyince herkesin aklına ilk gelen nedense arka diz mesafesi:)sınıfının en iyi diz mesafesi aracı kaliteli yapmaz üst sınıf ta yapmaz

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb   4,838 mm (190.5 in)
Latitude 4,897 mm (192.8 in) arka diz mesafesi 35 cm şimdi Latitude E class la bir mi?
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2011, 02:21:39 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bozuk yolda gelen seslerle ilgili yorum yapmıyacam, benim Superbimde yok böyle bişey.
Şunu söyleyim; Audi A4 de ne kadar ses varsa bozuk yollarda, o kadarı var Superb'de de. Fazlası yok.
Burda Jetta ile karşılaştırılması da yanılgı olur, Jetta'yı alın Superb'in bagajına koyun yola devam edin. İçiniz rahat olsun.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: tufan;228042
Superb 4,838 mm (190.5 in)
Latitude 4,897 mm (192.8 in) arka diz mesafesi 35 cm şimdi Latitude E class la bir mi?

Tabiki değil Mercedes'te Skoda'da Alman..Hiç bir olurmu Latitude ile...
İkisi alman biri fransız...

Alıntı yapılan: RoLaN;228036
superb deyince herkesin aklına ilk gelen nedense arka diz mesafesi:)sınıfının en iyi diz mesafesi aracı kaliteli yapmaz üst sınıf ta yapmaz

Dediğiniz gibi akla ilk gelen diz mesafesi..
Daha sonrasında kalitesi, kullanışlığı, konforu, detayları ve daha bir çok şeyi...
Ben Passat'ı satıp, 2011 Passat Highline siparişi verip daha sonra arabayı görünce facia deyip vazgeçip SuperB almış biriyim..İyiki almışım diyorum...
Alman'ın rakibi her zaman Almandır..Audi A6 130 bin tl civarı...SuperB 86 bin tl ye A6 motorlu aracı sunuyor...

Verdiğiniz boyutlara göre Latitude SuperB'den uzun..ve her ne hikmetse SuperB'nin diz mesafesi Latitude'den uzun..:)

Fotoğraftaki bir çok aracın SuperB'den uzun fakat diz mesafesinin az olduğu gibi...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sınıfının en uzun diz mesafesi Latitude da , ve bence az bir kriter .motor sessizliği suspansiyonun rahatlıgı gibi önemli şeyler varken.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracın hangi markalarla kıyaslandığı çok önemli değil,

Önemli olan aracın size ne kadar hitap ettiği,

Kendi adıma SuperB'den çok memnunum,

Araç bana hep beklediğimden daha fazlasını verdi.

Aracımı değiştirecek olsaydım, bütçemiz de buna müsait olsaydı otomobil tercih etmezdim, bir SUV bakardım kendime,

Bu da büyük ihtimalle Bmw X6 olurdu, bir ihtimal de Audi Q7,

Böyle bir tercihte de bütçe kısıtı ortaya çıkıyor ne yazık ki.

Şu anki konjonktürde SuperB'den sonra tercih edeğim araç bir otomobil değil, SUV olur.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hahaaa latıtude mı dız mesafesı superb den cok.ınanmam hemen gdıp ıncelıyecegım..ayrıca latıtude önce bı pıyasaya otursun rakıplerıne kafa tutsun sonra e class olup olmadıgına bakarız superb ı gecerse sayet..

Alıntı
sadece dız mesafesımı superb ı ust sınıf yapan arac..?kullanılan malzeme kalıtesı ıscılık konfor hepsi e segmentı araclara es deger sevıyelerde.cok begenılen passattan vaz gecıp superb e bınıyorsa mıllet bu arabada bısey var demektır..

superb dıyıp gecmeyın sız 2013 de gelecek olan superb lere bı bakın yanında A6 neymıs be dıyeceksınız..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Latitudün diz mesafesinin superbden uzun olduğuna görmeden inanmam en kısa zamanda incelemem lazım:)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
latıtude superbi diz mesafesınde gectıyse latıtude otomobıl degıl ozaman otobus grubuna gırmesı gerekır dıye dusunuyorum :)