škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arabamın çalışmasını istemiyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 3-4 günlüğüne bazı sebeplerden dolayı arabamın çalışmasını istemiyorum. motor kapağını açtığımda normal bir insanın anlamıyacağı şekilde bozmak istiyorum. arabam 2009 model skoda fabia. sigortalardan birkaç deneme yaptım ama olmadı. akünün üstünde de bir tane sigorta vardı, onuda söktüm yinede çalıştı.sıralı sistem lpg var. teşekkürler.

06lkn66

• Ziyaretçi
anahtarı saklayın çalışmaz motorla falan uğraşmayın :D illede motordan diyorsanız buji kablolarından birini sökün yerinden ama tamamen çıkarmayın tkılı gibi görünsün çalışmaz
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 12:12:05 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tam emin değilim ama motor bölümünde çalışırken usta bir kabloyu söküp öyle bujileri fln sökmeye başlıyor kapağın altında kalıyor bu kablo bunu bi araştırın isterseniz

Çevrimdışı mehmet34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
buldum ya  şöyle yapıcam. akünün (-) kablosunu söküp altına siyah bant sarıcam gözükmeyecek şekilde. akü boşalmış bağlantı falan yapalım diyen olursada voltmetre ile aküyü ölçüp değerleri çok iyi diyicem. olur değil mi ?

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yanlış anlamazsanız anladığım kadarıyla siz aracın yanındayken çalışmamasını istiyorsunuz zaten bunun içinde size kimse hesap soramaz ister çalıştırırsınız ister çalıştırmazsınız bunun için gidipte akü kutup başı sökme takma işlemine gerek yok araçlarda elektronik beyin olduğundan resetleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz bu riskleri bence almaya değmez genede siz bilirsiniz

Çevrimdışı mehmet34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ultraslan911;225428
yanlış anlamazsanız anladığım kadarıyla siz aracın yanındayken çalışmamasını istiyorsunuz zaten bunun içinde size kimse hesap soramaz ister çalıştırırsınız ister çalıştırmazsınız bunun için gidipte akü kutup başı sökme takma işlemine gerek yok araçlarda elektronik beyin olduğundan resetleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz bu riskleri bence almaya değmez genede siz bilirsiniz

kıramıycağınız bir insan sizden birşey istiyorsa yapacak bişey yoktur. resetleme benmde aklıma geldi.sadece (-) yi söksemde resetlermi ??

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doğrudur saygı duyarım yalnız 2-3 gün sonra araç çalışmaya başladığında arkadaşınızın tekrardan istemeyeceği ne malum o yüzden durumunuzu açıklamaya çalışın derim tabi benimki sadece bir öneri yanlış anlamayın...resetleme konusunda kulaktan dolma bilgiler dışında tam olarak bir bilgim yok

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün elektirigi kesilince hersey sıfırlanır diyebiliyorum

Çevrimdışı mehmet34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
akünün resetleme olayı opelde başıma gelmişdi. ama o zaman aküyü komple sökmüştüm. şidmi (+) kutbu zaten baya bir kapalı. ama (-) gayet ortada duruyor. olmazsa bujiye yöneliyim diyorum

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mehmet34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki bujilerin 1 tanesinin kablosunu çekmem yeterlimidir?

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
"Hayır" demeyi öğrenseniz de sıkıntıya girmeseniz daha güzel olmaz mı? :)

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Kürşad;225456
"Hayır" demeyi öğrenseniz de sıkıntıya girmeseniz daha güzel olmaz mı? :)

Katılıyorum bu düşünceye.
Karşınızdaki kişiyi kırmadan da söyleyebilirsiniz. Dürüst olmak her zaman iyidir bazı değerleri kaybetmek pahasına bile olsa.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 17:09:40 Gönderen: berfin.meb »

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kolay görünmeyecek bir yere bir anahtar koydurun akü kablosuna  ;)

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kapagın altında bujılerın atesleme bobınlerı vardır.Hepsını yada ıkı tanesını cıkarın.Arac çalışmayacak motor kapagının latında kaldıgı ıcın hıcbır sey gorunmez.