škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

mini hasar--cam onarımı

hibo · 21 · 9510

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhabalar...aracım kirli olmasına rağmen nazar değdi galiba,dün yolda aracımın camına öndeki araçtan bi taş sıçradı,ve  tırnak genişliğinde bi alanda,bir merkez ve etrafında dikine bikaç  kılcal çatlak oluştu:(...aşağıya eklemeye çalışıyorum iki fotoyu...

tabi o an bin türlü düşünce geçti kafamdan...camı mı değişeyim kaskodan,camcıya gidip daha büyümesin diye çizdireyimmi filan derken,aklıma kaskomdaki AUTO KİNG MİNİ HASAR kapsamındaki cam onarımı geldi...nette biraz bakındım,çok daha ağır durumlardaki camları gerçekten güzel bir şekilde onarabildiklerini gördüm...dediklerine göre kalem ucu gibi bir nokta kalıyormuş sadece...bu hevesle,bulunduğum yerdeki,yeni açılan AUTO KİNGe gittim,sağolsunlar hemen ilgilendiler...ama pek tecrübe sahibi olmadıklarından mı yoksa onarilabileceği maksimum hal bu mu bilemiyorum,aşağıdaki hale geldi...(yüzeyin pürüzsüz hale gelmesi dışında pek bişe değişmedi gibi geldi:hanz:)

evet camın üzerinde herhangi bir çukur girinti filan kalmadı,o yönden iyi ama netteki uygulamalarda gösterildiği gibi neredeyse yok olma boyutuna gelmediğini görünce hayal kırıklığına uğradım...haliyle şimdi bi iki soru sormak istiyorum bilenlere...

1-acaba büyük şehirlerdeki daha tecrübeli şubelere gitsem diyorum bi ara,yapılacak aynı uygulama ile neredeyse görünmez hale gelebilirmi bu defekt? ...(tabi acaba aynı alana aynı ugulamayı tekrar yapmanın bi mahsuru varmı?)

2-söylediklerine göre çatlaklar tam olarak kaybolmamış olsada,aynı yere veya civarına yeni bir darbe gelmedikçe çatlak ilerlemez dendi,doğrumudur?..(umarım öyledir,çünkü görüntü o kadar gözüme batmıyor ama daha ilerlerse can sıkar)

cevap yazan yazmayan herkese şimdiden teşekkürler...:ok:
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 18:44:07 Gönderen: hibo »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, bunlar hayatın cilveleri.Bence o şekilde kalırsa ilerler daire içine aldırmalısın,ayrıca toplu iğne başı kadar kalıncaya kadar tamir ediyorlar fethiye oto kıg de görmüştüm başka yerde varsa bakıtın derim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
AK'de tamir edilmiş 2-3 cam gördüm, bu neredyse tamir edilmemiş gibi sanki. Kaskoda cam klozu varsa değiştir bence...

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
daha dün bende baktım bu Auto King onarım işlerine. bide şikayet sitelerine baktım ardından. Sizin durumunuzdaki bi cam onarımı yaptırmış birisi. Ama çatlak büyüyüp gitmiş. Daha sonra firma yetkililerine söylemiş garanti vermiyoruz onarımlarda demişler.

Bence en doğrusu kaskonuzda var hazır camı yenilemek. 1 kerede kesin sonuç...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 20:46:42 Gönderen: bekoo »

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
banada pek başarılı bi iş gibi gelmemişti maalesef,yanılmamışım demekki...ön cam değişimi aklımdan geçiyor evet ama,önceki arabam golfte bi değişim yapmıştım,izlemiştim de hatta,işte izlediğim için,o işlemi bu aracıma en son aşamada yaptırırım,hemen camı değiştirmeyi göze alamam gibi geliyor:)))bana en yakın büyük il olan ankarada başka bir onarım daha denesem diyorum uygun olduğum bi ara,tabi bu arada çatlak,elemanların dediğinin aksine daha da ilerlemezse..ankarada ki auto king i işçilik anlamında tavsiye edermisiniz peki?
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 21:03:33 Gönderen: hibo »

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;225516
Geçmiş olsun, bunlar hayatın cilveleri.Bence o şekilde kalırsa ilerler daire içine aldırmalısın,ayrıca toplu iğne başı kadar kalıncaya kadar tamir ediyorlar fethiye oto kıg de görmüştüm başka yerde varsa bakıtın derim.
teşekkür ederim...ilk etapta iyiki çizdirmemişim,yoksa onarım yapamazdık dediler(hoş şimdide pek onarabildiklerini söyleyemeyiz ama:sopa:)...o yüzden,tekrar bi onarım daha yaptırırım diye çizdirmesem diyorum bakalım...hayırlısı:)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gittiğiniz AutoKing firması bu işi kıvıramamış, ondan sonra da kem küm etmişler.

Eminim "araç tamir görmeden önce "Abi bizim işimiz bu, aracın camı yeni gibi olacak, çiziği yok edecez" falan da demişlerdir.

Bu uygulama başarısız bir uygulama, olmamış.

Ve sanırım sizin de bahsettiğiniz gibi tecrübesizlik kaynaklı.

Camın değişmesi gerekir diye düşünüyorum.

Bu çatlak zaman içinde daha da büyüyebilir,

Özellikle uzun yola gidiyorsanız size sıkıntı yaşatabilir.

Tavsiyem aracın camını YETKİLİ SERVİSTE ORJİNAL PARÇA İLE DEĞİŞTİRMENİZ.

Dışarıda değiştirdiğinizde size orjinal cam takmazlar, orjinal cam deseler de orjinal olmaz, hatta yetkili servise gittiğinizde bile bu konuya vurgu yapmanız gerekebilir.

Tavsiyem aracın camını YETKİLİ SERVİSTE değiştirmeniz ve cam değişirken yapılan işlemleri aklınıza getirmemeniz.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 22:04:34 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevaplar için tekrar teşekkür ederim...peki şu aşamada aracımı yıkarken basınçlı suyun o bölgeye gelmesi problem yaratırmı?o kadar narinmidir acaba şimdi bu bölge yoksa çok abanmadan normal temizliğe devam mı?

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Basınçlı suyun bölgeye daha çok zarar vereceğini zannetmiyorum ama , çatlak büyüyecektir bence.
Bir arkadaşımın da başına gelmişti , resimdeki çatlağın yarısı kadardı neredeyse ilk zamanlar camındaki çatlak önündeki tırdan sıçrayan taş yüzünden , 10 gün sonra aldı başını gitti çatlak , sonra komple cam değişimi gerçekleşmişti , kesin sonuç :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Konu ön cam olduğu içn yerli cam taktırmayın, dalgalı görüntüsü vardı, gördüğüm yerli camların...

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;225733
Konu ön cam olduğu içn yerli cam taktırmayın, dalgalı görüntüsü vardı, gördüğüm yerli camların...
kaskoma özellikle orjinal cam ibaresini ekletip yaptırmıştım,ben cam değişimini çok zahmetli,ağır bi işlem olarak gördüğüm için (sonuçta fabrikasyon halinin onarımı mümkünse her zaman daha iyidir diye düşünüyordum) onarıma yönelmiştim,ama hemen herkes değişimin daha mantıklı oalcağı görüşünde olunca ikilemde kaldım...bakalım çatlak dahada ilerlerse cam değişimine biraz daha sıcak bakacağım galiba...ve tabi kesinlikle serviste ve belirttiğiniz gibi orjinal cam ile değişim olmak kaydıyla...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hibo;225798
kaskoma özellikle orjinal cam ibaresini ekletip yaptırmıştım,ben cam değişimini çok zahmetli,ağır bi işlem olarak gördüğüm için (sonuçta fabrikasyon halinin onarımı mümkünse her zaman daha iyidir diye düşünüyordum) onarıma yönelmiştim,ama hemen herkes değişimin daha mantıklı oalcağı görüşünde olunca ikilemde kaldım...bakalım çatlak dahada ilerlerse cam değişimine biraz daha sıcak bakacağım galiba...ve tabi kesinlikle serviste ve belirttiğiniz gibi orjinal cam ile değişim olmak kaydıyla...

3 kere cam değiştirdik tek sorun sol tarafta bilet tutacağı biraz kevşek kalıyor otopark kartlarını tutmuyor onuda sorun olarak almamak gerekiyor orjinal cam sensörsüz vw gurubunda en az 650 tl hele birde yağmur sensörü varsa iyice rakam uçar sizinkinden daha küçük bi çatlak bizdede var şu a ilerleme durumu yok bir önceki kaskoda değiştirmiştik daha geçen ay yeniledik büyük ihtimalle sene sonuna doğru bu camıda değiştiricez :)

Değişim konusunu kafanıza takmayın yeterki işi bilen bi servis olsun kaskoya o kadar para ödüyorsunuz bu sizin yasal hakkınız o yüzden değiştirin derim :)

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam değiştirme işini yapmadan önce size yakın büyük bir ildeki Auto King'e telefon açıp mümkünse fotograf göndermek suretiyle neyi yapıp neyi yapmayacaklarını öğrenin. Ben aracın derin çizik, hafif göçük gibi durumlarda auto king e mini onarım yaptırmıştım. Kasko dan değişim yaptırdığınızda bildiğim kadarı ile hasarsızlık oranınız bir kademe düşüyordu. Onu da öğrenin derim. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun öncelikle :( oluyor bu durum ne yazık ki, aynısı eski arabamda başıma gelmişti, uzun yolda tırdan fırlayan taş gelmişti, bundan çok daha büyük ve derin bir çatlaktı, lakin her çatlak mutlaka ilerleyecek diye birşey yok. Yıllarca o şekilde kullandım ve aynı şekilde kaldı. Camın kenarına yakın çatlaklar daha kolay ilerliyor, ortasındakiler biraz daha zor. Bu şekilde kullanmayı deneyin, baktınız ilerliyor değiştirirsiniz, daha uğraşmayın derim. Gittiği yere kadar gitsin derim bence.

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;226520
Geçmiş olsun öncelikle :( oluyor bu durum ne yazık ki, aynısı eski arabamda başıma gelmişti, uzun yolda tırdan fırlayan taş gelmişti, bundan çok daha büyük ve derin bir çatlaktı, lakin her çatlak mutlaka ilerleyecek diye birşey yok. Yıllarca o şekilde kullandım ve aynı şekilde kaldı. Camın kenarına yakın çatlaklar daha kolay ilerliyor, ortasındakiler biraz daha zor. Bu şekilde kullanmayı deneyin, baktınız ilerliyor değiştirirsiniz, daha uğraşmayın derim. Gittiği yere kadar gitsin derim bence.
teşekkür ederim...3 gün oldu,gözüm artık alıştı heralde,kimi açılarda farkediyorum artık:)şimdilik dursun diye dşünüyorum bende,baktımki dediğniz gibi ilerledi,değişimi o zaman düşüneyim diyorum...nazarlık olarak duruyor:ok: