škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DİKKAT!!! arabanızın çalışmadığı durumlarda.....

hiko · 5 · 2570

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar ilginç bir olay anlatmak istiyorum.
Daha önce paylaşıldığını sanmıyorum, ben ilk defa duydum.
Hafta sonu arkadaşım, Ankara grosmarket otoparkındaki arabasını çalıştıramayınca:
(akü çeviriyor, marş basıyor fakat motor çalışmıyor. Benzin ışığı yandığı için hemen yakındaki benzinlikten benzin alıp, koymasına rağmen araba  boğulduğu için gene çalışmıyor.)

yanına bir kişi  yanaşıp, kendisinin tamirci olduğunu ve yardım etmek istediğini söylerek, yardım etmeye başlamış. O sırada diğer ikinci şahısta gelmiş.

Adam kaputu açıp, birşeyler karıştırmış ve diğerine de sen marşa bas demiş.
sonuç; bujilerin değişmesi lazım:( oysa gerçek arıza benzin bitmiş)

Adam, ben marketten buji alıp, geleyim demiş ve gitmiş.
Bu davranışından şüphelenen arkadaşım, kendi ustasını telefonla aramış, durumu anlatmış.
Ustası sanki olayı daha önceden biliyormuş gibi böyle böyle mi oldu diye olayı anlatmış,  arabaya elletme ben geliyorum demiş,
Bizim arkadaş da daha önceden cep telefonunu aldığı adamı telefonla arayıp, eğer bujileri almadıysan almadan gel, benim arabamla oynanmış , ben polis çağırdım değince., abi o zaman benim gelmeme gerek yok demiş ve bir daha görünmemiş.

Meğerse son zamanlarda 6-7 araba aynı şekildeki şikayetle ustaya gelmiş, hatta çekici ile getirmişler.

İşin sırrı; adam kaputu açtırdığı zaman, alt taraflarda bir soket varmış (ne olduğun tam bilmiyorum), onu sökünce araba çalışmaz duruma geliyormuş. Buijileri değiştirdim diye tekrar soketi takıp, bir de el emeği alıp, gözden kayboluyorlarmış.
Saygılar, aman dikkat.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
insanlarin para kazanmak icin gozleri donmus,halbuki rizki veren allah onlar bu yetenek ve cesaretlerini farkli alanlarda kullansalar hem helal hem daha fazla kazanc yapacaklarini bilmiyorlardir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akinali1919;225783
insanlarin para kazanmak icin gozleri donmus,halbuki rizki veren allah onlar bu yetenek ve cesaretlerini farkli alanlarda kullansalar hem helal hem daha fazla kazanc yapacaklarini bilmiyorlardir.
:clap:bayağılın bu kadarınada pes yaw
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne insanlar var yahu gidip hakkıyla çalışmak adamlara zor geliyor..