škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Sigortası

Burak35 · 68 · 26607

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar.......
Bu bölümde araçlarımıza yaptırdığımız sigorta bilgilerini de paylaşmakta  fayda var diye düşünüyorum. Üye sayısının yüzde yirmi beşi kasko yaptırmış olsa dahi dokuz yüz kişi gibi azımsanmayacak bir durum ortaya çıkar. Eh madem konuyu açtım, o zaman ilk bilgileri de ben vereyim.
Araç                : Toyota Yaris 2008 model
Kasko Değeri      : 28.000 tl
Sigorta Şirketi    : Groupama
Hasarsızlık Oranı :  %60 (yüzde altmış)
Sigorta Bedeli     : 483 tl.

Arkadaşlar bu tür bilgileri sürekli paylaşalım ve piyasayı güncel olarak takip edelim. En azından uygun fiyat alıp almadığımızı bilmiş oluruz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Araç : Skoda Fabia 1.2 TSI DSG, 2011 model
Kasko Değeri : 33.490 TL
Sigorta Şirketi : Anadolu
Hasarsızlık Oranı : %65
Sigorta Bedeli : 500 TL
Ek indirimler: Aile indirimi, kamu personeli indirimi, devamlı müşteri indirimi

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç : Skoda Roomster 1.4 tdı 80hp , 2008 model
Kasko Değeri : 30.250 TL + 2600 TL ( AKSESUAR)
Sigorta Şirketi : Ankara Sigorta
Hasarsızlık Oranı : %60
Sigorta Bedeli : 825 tl

octaviaman

• Ziyaretçi
Araç : Skoda Octavia 1.9 TDI 2004 model
Kasko Değeri : 23.000 TL
Sigorta Şirketi : Anadolu
Sigorta Bedeli : 518 TL (/12 Taksit)
Ek indirimler: kamu personeli indirimi

Çevrimdışı cenk_33

• ST Meraklısı Çaylak!
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç : Fiat Palio 1.2 16V 2004 model
Kasko Değeri : 12.000 TL
Sigorta Şirketi : Axa
Hasarsızlık Oranı : %0
Sigorta Bedeli : 174 TL (/12 Taksit)

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_33;277482
Araç : Fiat Palio 1.2 16V 2004 model
Kasko Değeri : 12.000 TL
Sigorta Şirketi : Axa
Hasarsızlık Oranı : %0
Sigorta Bedeli : 174 TL (/12 Taksit)

Cenk...........

Aynı model Fiat Palio 1.2 16V 2004 araç oğlumda da var. Bu yıl sormadım ama geçtiğimiz yıl fiyat aldığımda ortalama 700 tl gibi bir miktar istemişlerdi. Sizin bu fiyat çok düşük geldi bana. Tanıdık falan mı acaba? Öyle bile olsa bu fiyat çok düşük. Açıkçası hayret ettim. Bilgilendirirsen sevinirim.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;277309
Araç : Skoda Roomster 1.4 tdı 80hp , 2008 model
Kasko Değeri : 30.250 TL + 2600 TL ( AKSESUAR)
Sigorta Şirketi : Ankara Sigorta
Sigorta Bedeli : 825 tl

Sayın Real........

Biraz önce Cenk arkadaşımıza fiyatın düşüklüğünü belirtirken, sizin için de tam tersi olarak fiyatın bana yüksek geldiğini söylemeliyim. Kaldı ki yüzde altmış hasarsızlık. Merak ediyorum hiç fiyat araştırması yaptınız mı? Eminim daha düşük teklifler bulabilirdiniz. Neyse belki bir daha sefere diyelim ve kazasız belasız günler dileyelim.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar......

Münkünse aynı sigortacı ile çalışmak bir takım avantajlar getirebilir. Örneğin aynı sigorta şirketinin farklı acentelerine gittiğinizde farklı farklı fiyat teklifi alabiliyorsunuz. Dolayısıyla sürekli çalıştığınız acente eski müşteri olmanız sebebiyle kendi insiyatifini kullanarak daha düşük fiyat verebilir. Ama siz yine de piyasayı takip edeceksiniz ve gerekirse acentenize aldığınız teklif veya teklifleri belirteceksiniz. Son olarak tahmin ettiğim bütün acenteler piyasayı takip ediyor ve biliyorlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kimisi burada görülmeyen teminatları yüksek tutmak istiyor, tazminat durumu veya çok pahalı bir araca çarpmada ödenecek limit gibi, keza ek aksesuarlar da teminata alınınca fiyat uçuyor.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;277966
Kimisi burada görülmeyen teminatları yüksek tutmak istiyor, tazminat durumu veya çok pahalı bir araca çarpmada ödenecek limit gibi, keza ek aksesuarlar da teminata alınınca fiyat uçuyor.

Sayın Hocam....

Bu söylediğiniz çok çok önemli bir konu. Bilinçsiz tüketici olaya direkt aracımı ne kadara kasko yaparsınız diye giriyor. Fiyatı düşük görünce cazip geliyor. Halbuki bilinçli olanı ise fiyat yanında teminatları ve muafiyetleri de soruyor. Allah vermesin. Her şey insanlar için. Bir kaza anında acı gerçekle karşılaşmak da var. Ama ilginç olan aynı sigorta şirketinin farklı acentelerinden farklı fiyat almak olayı. Benim başıma gelmişti. Sanırım acente kendi karından fedakarlık ediyor.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;277947
Sayın Real........

Biraz önce Cenk arkadaşımıza fiyatın düşüklüğünü belirtirken, sizin için de tam tersi olarak fiyatın bana yüksek geldiğini söylemeliyim. Kaldı ki yüzde altmış hasarsızlık. Merak ediyorum hiç fiyat araştırması yaptınız mı? Eminim daha düşük teklifler bulabilirdiniz. Neyse belki bir daha sefere diyelim ve kazasız belasız günler dileyelim.

araç bedeli ve aksesuarlar yüksek ayrıca  limitlerimde yüksek şöyleki ( ayrıca istanbul fiyatları zaten diğer illere göre yüksek olur)

ihtiyari mali mesuliyetler
şahıs başına bedeni : 50000tl
kaza başına bedeni : 150000 tl
maddi hasarlar : 50000 tl
ölüm kişi başına : 20000 tl

bunları en alt limite çekerseniz zaten fiyat düşer. ne kadar fazla teminat o kadar fazla prim.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akbanktan dün mesaj gelmişti. Akbank şubesinden yapınca %10 Puan veriyormuş.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar........

Sigorta ile aranızda olan anlaşmazlıklarda faydakı olacağını düşündüğüm bir site.

5684 sayılı Kanunun 30. maddesi çerçevesinde oluşturulan Sigorta Tahkim Komisyonu, sigorta ettiren veya sigortadan menfaat sağlayan kişiler ile sigorta tahkim sistemine üye sigorta kuruluşları arasındaki sigorta sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların, bu alanda uzmanlaşmış hakemler tarafından basit, süratli ve adil bir biçimde çözülmesi amacını gütmektedir. Kendisine yapılan başvurulara konu olan uyuşmazlıkların en süratli ve isabetli bir şekilde çözülmesi hedefinden yola çıkan Komisyon, sigorta uyuşmazlıkları bakımından başvuru sahiplerine, mahkeme sürecine göre daha hızlı ve daha kolay sonuç almaları imkanını tanıyan yeni ve pratik bir alternatif sunmaktadır. Bu çerçevede, Komisyona intikal eden uyuşmazlıkların çözümü, tarafların aksine bir anlaşması olmadığı takdirde, Kanunda belirtilen süre sınırları içinde bağımsız hakemlerce gerçekleştirilecektir.
      Sigorta tahkim sistemi, sigorta kuruluşlarının iradi katılımı esasına dayanmaktadır. Dolayısıyla, Komisyona başvuruda bulunabilmeniz için uyuşmazlık yaşadığınız sigorta kuruluşunun sigorta tahkim sistemine üye olması ve uyuşmazlık konusu rizikonun üyelik tarihinden sonra meydana gelmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar gerçekleştiği takdirde, sigorta kuruluşuyla aranızda ayrıca bir tahkim anlaşması bulunmasa dahi, Kanunda belirtilen aşamaları takip ederek Komisyona başvurmanız mümkün olacaktır.
      Tahkim sisteminin işleyişinin yapılandırılmasında, Komisyona yapılacak başvurulara ilişkin sürecin basit ve anlaşılır olmasına özellikle önem verilmiş, başvuru sahiplerine külfet getirebilecek karmaşık ve bürokratik işlemlerden mümkün olduğunca kaçınılmıştır. Komisyona başvuruda bulunabilmeniz için gereken şartlar gerçekleştiğinde sadece yapmanız gereken; internet sitemizden ya da Komisyondan temin edebileceğiniz başvuru formunu doldurmak, gerekli belgeleri eklemek ve başvuru ücretini yatırdığınızı gösteren makbuzun bir örneğiyle birlikte Komisyona ulaştırmaktan ibarettir. Başvurunuzun incelenme ve sonuçlandırılma süreci hakkında bilgi edinmek için internet sitemizde yer alan açıklamaları mutlaka dikkatle okuyunuz. Başvurunuzla ilgili olarak anlamakta güçlük çektiğiniz veya tereddüt ettiğiniz konular olduğunda, bilgi edinmek için Komisyonla iletişim kurabilirsiniz.

http://www.sigortatahkim.org/webdev/

ali baba

• Ziyaretçi
http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi
aracın kasko değeri burdan görülebilir.her ay değişiyor.
eski adı birlik yeni adı halk olan sigorta şirketinle çalışyorum.
deprem+ev,kasko,trafik.
daima bölge müdürlüğüne yaptırıyorum.
yalnız yazılan mesajların tamamı araç sigortaları üzerine..
aslında deprem sigortası daha önemli.ücretide çok değil.:)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta mı, kasko mu bu değerler? Başlık sigorta demiş ama fiyatlar kasko gibi.