škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoğun,rahatsız edici sıfır araç kokusu

drys · 38 · 15779

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam,tavsiyene uydum ve iyi sonuçlar aldım,koku %70 azaldı.Aynı zamanda dün İzmit Sonax ta 50 tl ye ozonlama ve koltuk koruma yaptırdım:Şu an için araçta ki rahatsız edici yoğun koyun postu benzeri koku kesilmiş gibi görünüyor.Uzun dönem sonuçlarını ben de merak ediyorum açıkçası.Ama daha şimdiden arabaya biraz kanım ısınmaya başladı tekrar,
umarım diğer sorunları da halledebilirim:ok:
gerek size gerekse ürünü yollayan SubaruOutback nickli arkadaşa çok teşekkürler

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün and otomotive gittim bende.
Sıfır Octilere baktım.
gerçektende haklısınız. Sıfır olanlar iğrenç kokuyor.
Satış temsilcisine sordum neden bu kadar rahatsız edici bir kokusu var diye, Adamın cevap aynen şu
"Abicim 2011 modeller böyle kokuyor bilmiyoruz"

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halepce;232643
Dün and otomotive gittim bende.
Sıfır Octilere baktım.
gerçektende haklısınız. Sıfır olanlar iğrenç kokuyor.
Satış temsilcisine sordum neden bu kadar rahatsız edici bir kokusu var diye, Adamın cevap aynen şu
"Abicim 2011 modeller böyle kokuyor bilmiyoruz"

Nerden bilek kahinmiyiz diyeydinizde bi bozulaydı.Sanki biz çalışıyoruz skodada.

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;232652
Nerden bilek kahinmiyiz diyeydinizde bi bozulaydı.Sanki biz çalışıyoruz skodada.

:ok:
:++:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde ben de sıfır skodalara baktım, iğrenç ötesi kokuyorlardı, arkadaşım ''içine kimse oturmasın diye pis kokutmuşlar'' dedi, güvenlik önlemi gibi..Peşinde vw ciye gittik, onlarda böyle bir koku yoktu.
Bence geri dönüştürülmüş plastik nedeniyle yada kötü kalitede plastik nedeniyle olabilir.
Ben aldığımda hoşuma bile gidiyordu arabanın kokusu..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;232831
Geçenlerde ben de sıfır skodalara baktım, iğrenç ötesi kokuyorlardı, arkadaşım ''içine kimse oturmasın diye pis kokutmuşlar'' dedi, güvenlik önlemi gibi..Peşinde vw ciye gittik, onlarda böyle bir koku yoktu.
Bence geri dönüştürülmüş plastik nedeniyle yada kötü kalitede plastik nedeniyle olabilir.
Ben aldığımda hoşuma bile gidiyordu arabanın kokusu..

asla böyle birşey yok gönlünüz rahat olsun.. 17 yıllık mesleğim gereği bu konuda tecrübeliyim ve aracın sökülen her parçasında kullanılan hammaddeyi görmek istemek gibi bir merakım var bu octavia da.. emin olun çok kaliteli ve özel mühendislik plastikleri kullanmışlar ve kullanılan hammadde üreticileri dünyaca ünlü uluslararası firmaların hammaddeleri.. vw ile arasındaki koku farkı plastikten değil. ileri teknoloji bazı üretim işlemleri var aradaki koku arkları ondan kaynaklanıyor, kokudan sebep aklınız karışmasın bunun kaliteyle ilgisi yok kesinlikle kaliteli ürünlerin kullanıldığı bir araca bindiğinize emin olun :ok:

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;232858
asla böyle birşey yok gönlünüz rahat olsun.. 17 yıllık mesleğim gereği bu konuda tecrübeliyim ve aracın sökülen her parçasında kullanılan hammaddeyi görmek istemek gibi bir merakım var bu octavia da.. emin olun çok kaliteli ve özel mühendislik plastikleri kullanmışlar ve kullanılan hammadde üreticileri dünyaca ünlü uluslararası firmaların hammaddeleri.. vw ile arasındaki koku farkı plastikten değil. ileri teknoloji bazı üretim işlemleri var aradaki koku arkları ondan kaynaklanıyor, kokudan sebep aklınız karışmasın bunun kaliteyle ilgisi yok kesinlikle kaliteli ürünlerin kullanıldığı bir araca bindiğinize emin olun :ok:
peki bu kokunun  nedeni ne olabilir ki acep
bir fikri olan varmı?

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda, VW firmasinin bazi yeni teknolojileri denedigi markalardan birisi, sanirim bu tur bir denemeye kurban gidiyoruz :).

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben yukarıda yazacağımı yazdım.. artık vw için olumsuz bişey aramak isteyene bişey diyemem elbette

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir daha bu konuya bir şey yazmamayı düşünmüş ve bir haftadır bakmıyordum,çünkü bu koku probleminden benden başka bahseden olmamıştı.İnanın artık bunun sadece benim araca has bir durum olduğunu düşünmeye başlamıştım.Bir taraftan da millet artık beni paranoyak zanneder diye bırakmıştım bu konuyu.
Ancak görüyorum ki bir kaç arkadaş gidip kokuyu test etmişler ve diğer marka araçlarla kıyaslamışlar.İyi de olmuş,ellerine ayaklarına sağlık.Gerçektende 2011 model oktavialarda koku rahatsızlık verecek seviyede,malzeme kaliteli olabilir ama kokuyor hem de kötü kokuyor.Ve de bu kokunun kimyasal moleküller içerdiği kesin diye düşünüyorum.

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yasar bey;kesinlikle haklısınız.benimde dikkatimi çekiyordu.önce geçer sandım.ancak 9 ay oldu hala geçmedi .havalar ısındı diye akşamları yatana kadar camlarını açık bırakıyorum.ancak nafile.dün servis müdürünü aradım.şikayetimi bildirdim.araştırıp beni arayacağını söyledi.daha önce citroen c4 de böyle bir koku duymuştum.koltuklara ve tabana familya diye tabir edilen derin temizlik yaptırmıştım.azlmıştı yada kokunun natürü değişmişti.daha önce 3 tane audi kullandım.böyle problemim olmadı,hatta yeni araç kokusu tam tersi çok hoşuma gidiyordu.demekki kalite farkı bu olsa gerektir. sonuçta bir gelişme olursa haberleşelim derim.sevgiler..

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben problemin plastiklerden kaynaklandigini dusunmuyorum, yuksek ihtimalle kullandiklari yapistiricilardan kaynaklaniyor. Firmalarin tedarik zinciri sirasinda degistirebilecekleri en kolay sarf malzemesi bu. Plastigin seklini, tipini veya ureticisini kalite standartlari geregi onay olmadan degistirebilmeleri mumkun degil, ama yapistirici icin boyle  bir gereklilik yok bildigim kadariyla. Tavan dosemesi ve haliyi yapistirirken kullandiklari yapistirici eger kotuyse bu tur bir koku yapiyor olabilir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Tavan döşemesi tamam da taban halısı zemine yapıştırılmıyor bildiğim kadarıyla.:hmm:

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;234890
Ben problemin plastiklerden kaynaklandigini dusunmuyorum, yuksek ihtimalle kullandiklari yapistiricilardan kaynaklaniyor. Firmalarin tedarik zinciri sirasinda degistirebilecekleri en kolay sarf malzemesi bu. Plastigin seklini, tipini veya ureticisini kalite standartlari geregi onay olmadan degistirebilmeleri mumkun degil, ama yapistirici icin boyle bir gereklilik yok bildigim kadariyla. Tavan dosemesi ve haliyi yapistirirken kullandiklari yapistirici eger kotuyse bu tur bir koku yapiyor olabilir.

hocam tavan döşemelerini yapıştırıcı kullanmadan imal ediyorlar ;) acaba koltuk kumaşlarının kokusu olabilir mi?

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;234975
Tavan döşemesi tamam da taban halısı zemine yapıştırılmıyor bildiğim kadarıyla.:hmm:

aynen :ok: