škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II TDI Motor Sesi ve Tıkırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bugrakorkmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli Skoda sever dostlara danışmak istediğim birkaç konu olucak.
Özellikle Skoda 2011 TDI sahiplerine..
Bu araçtan alma aşamasındayım ancak çekincelerim var malesef.Öncelikle içerideki malzeme kalitesi VW den dahamı kaliteli yoksa aynı tarzdamıdır?Parçalarının VW yapımı olduğunu duydum ama emin olamıyorum.Arcın %85 VW yapımı olduğunu söylemişti bir bayi bana.Öte yandan TDI Comman Rail olduktan sonra sesde azalma oldumu acaba?Araç içerisine dizel motorun sesi çok geliyormu? 2009 model TDI Polo kullanmıştım.Dizel motor sesi rahatsız edici düzeyde idi.
Yol ve lastiklerden kaynaklı araç içi ses durumu nedir?Çok ses alıyormu?17"Trifid cantlarla gelen lastik markaları nedir?
Son olarak kabin içerisinde konsoldan yada kapılardan tıkırdama gibi sesler geldiğini yazan dostlarımız olmuştu.Araç sahipleri ve kullanıcıları görüşlerini belirtebilirlermi?Kullananlar ve araç sahipleri görüşlerini paylaşırsa çok memnun olurum.Aracı sipariş etmemi etkileyecektir sizlerden gelecek geri bildirimler.
Teşekkürler.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten okumuşsun arkadaşım tıkırtı seslerinin olduğunu daha konuşmaya gerek yok :) Bugün babamın 2011 passatını kullandım. Hiç fark göremedim desem yeridir.

Hatta bugün babama necvox un multimedia sistemlerinden birini taktırmaya gittik. Önce söktü vw deki sistemi. Boş kısmın içinde bir etiket vardı. Made in cz yazıyordu. Yani şunu demek istiyorum. Volkswageninde bazı parçaları çek cumhuriyetinde yapılıyor. Parça kalitesi olarak hiçbir fark olduğunu düşünmekteyim. Hayırlı uğurlu olsun. Aynı kalitede bir aracı daha ucuza aldığınız içinde tebriklerimi iletirim. :)
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2011, 15:18:26 Gönderen: acapunco »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Merhaba...
Aracım henüz 10-15 günlük...
Araçtan herhangi bir tıkırtı sesi duymadım...
Motor sesine gelince araç ÇOK SESSİZ...
Vw Grubu TDİ motorları 2007 yılına kadar PD teknolojisi ile üretti..Bu motor teknolojisi çok sesli çalışıyordu...Fakat 2008 den bu yana CR (commonrail) dizel teknolojisine geçildi...Bu teknoloji ÇOK SESSİZ çalışıyor..2009 yılında Polo'da CR teknolojisine geçilmemiş olabilir..Çünkü kısım kısım dizel motorlar da bu teknojiye geçildi..Benim aracımda 18'inc Luna jantta Continental lastik geldi ...aracımdan da performansından da çok memnunum...Ben B6 Passat'ımı satıp B7 Passat sipariş verip, sonra görünüşünü görüp anında vazgeçip SuperB almış biriyim ve şimdi diyorumki İyiki Passat almamışım..
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2011, 20:05:13 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010 model tsı aracımz var.motor sesı konusunda bısey dıyemem ama tıkırtı fln yok yol sesı fln da yok.yok dedıysemde olması gereken kadar var.tabı bu yol sesınde tıkırdamalarda lastık markası hava basıncı flnda önemlıdır yani lastıklerı kötu bırı yoldan ses alıyo dedıyse hepsı alacak anlamına gelmez..camdan ses gelmıyor eger aracın camına fılım fln yapılırsa ruzgar sesı alma ıhtımalı vardır sonucta doseme fln sokuluyor..
kısacası fabrıka cıkısında bı sıkıntı yoksa sızde aracı sağda solda elletmezseniz bısey olacagını dusunmuyorum.

malzeme kalıtesi olarak passat dan daha ıyıdır kanaatındeyım

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tıkırtıdan en fazla muzdarip olan benim ve öyle görünüyorki sadece benim.
aracı sıfır aldım; TSI kullanıyorum ve bu motor sesi az geliyor ama yol sesi audi lerle aynı.
aracın içinden yamalı yollardan geçerken komple kabin sesi gelişi sanırım herkes de var ama standard olmuştur ki kimse bunun ya farkına varmıyor ya da bana has bir şans oldu fabrika hatalı çıktı araç.
Audi de bu sorun yoktu. A3 ve A4 kullanmış biri olarak söylüyorum araç bozuk yolda kesinlikle sessiz değil ve 60 ve üstü hızlarda yamalı hafif çukur yoldan geçince araç zıplıyor!! ve güm diye kabin sesi geliyor. aynı yoldan hergun geçmeme rağmen audi de sadece lastik tekeler sesi gelirdi ama superb de maaşallah araç komple güm.

malzeme kalitesi passatla aynı olduğunu da sanmam. fazla plasitk kullanılmış superb de.  
özetle; passat ile aynı olmadığı kesin ama çok mu dandik ? hayır değil tabikide.

standardınız çok yüksek değilse, mercedes ve audi kalitesi beklemiyosanız tabiki alabileceğiniz bir araç. aksi halde amiral gemisi de olsa araç belli kaliteyi geçemiyor. ya adından veya vw ın kendi araçlarına karşın farkı olsun sebebiyle biraz eksik gibi bu.

hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2011, 16:15:25 Gönderen: fuhayer »

Çevrimdışı bugrakorkmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
VW araç satabilmek için bayiler 4-5 aydan önce aracınız gelmez diyor.Malzeme kalitesine gelince mutlak suret birebir aynı değildir ama aracı kullanacağım yollar %80 sıcak asvalt.Sorun olmucaktır diye düşünüyorum.Bu aracı çukur, tali yollara sürmem zaten.
Teşekkürler.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: bugrakorkmaz;229053
VW araç satabilmek için bayiler 4-5 aydan önce aracınız gelmez diyor.Malzeme kalitesine gelince mutlak suret birebir aynı değildir ama aracı kullanacağım yollar %80 sıcak asvalt.Sorun olmucaktır diye düşünüyorum.Bu aracı çukur, tali yollara sürmem zaten.
Teşekkürler.

Düşünceniz doğru bu tür araçlar zaten asfalt araçları..üretim amaçlarıda o şekil..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;228763
tıkırtıdan en fazla muzdarip olan benim ve öyle görünüyorki sadece benim.

malzeme kalitesi passatla aynı olduğunu da sanmam. fazla plasitk kullanılmış superb de.

özetle; passat ile aynı olmadığı kesin ama çok mu dandik ? hayır değil tabikide.

SuperB'den önceki aracım Passat 2.0 TDİ idi.

Ve bugün Passat kullanan arkadaşlarla paylaşımlarımız hala aktif olarak devam ediyor.

Passatın içini, dışını, artısını, eksisini, yeni kasasını, eski kasasını, her yerini iyi bilirim.

Sizin bu çıkarımlarınıza Passat kullanmış,

Yeni Kasa Passat için kapora yatırmış ve Passatın neredeyse her yerini bilen biri olarak sadece katılmadığımı söyleyebilirim.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün farklı bir yerinden daha kıtırmada geldiğini fark ettim. Sağ yolcu koltuğunun oralarda bir yerde kıtırdama var. :) Bu sabah meydana geldi bu seste. Bakalım dönüşte yine duyacak mıyım. 61000 TL lik bir arabadan daha sağlam olmasını beklerdim. Öyle böyle kullanacağız artık.

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araç 50-60 la giderken sessiz ama 80 ve üstünde kim ne derse desin kabin sesi geliyor.

bu aracı tali çukur yolda gidecek olan kimse zaten almaz ama Turkiye de berrak asfaltı kim buldu da biz kaçırdık ? memleketin en gözde caddesindne geçiyorum asfaltı yamalı.
adana-mersin otobanında hız yapayım derken 180 civarı hızda düz alfalt yolda arabanın süspansiyonlarından sert güm ses gelmesini hesaba katmıyorum. yol mu araç mı tuhaf ben çözdüm ama burda söylemeyeyim.
aynı yoldan hyundai getz ile 180 yaptım ve sadece arabada hafif sarsıntı vardı suspansiyon vurmadı hiçbir zaman. başka sorum yok.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;229129
Bugün farklı bir yerinden daha kıtırmada geldiğini fark ettim. Sağ yolcu koltuğunun oralarda bir yerde kıtırdama var. :) Bu sabah meydana geldi bu seste. Bakalım dönüşte yine duyacak mıyım. 61000 TL lik bir arabadan daha sağlam olmasını beklerdim. Öyle böyle kullanacağız artık.

Hocam tıkırtı konusunda hastalık hastasıyım ben,17ay'dır bu aracı kullanırım , bahsettiğiniz bir sorunla karşılaşmadım,superb'te öyle tıkırtı mıkırtı filan olmaz.Sizin duyduğunuz tıkırtının kaynağını araştırın,gerekirse servise alın;bakıp bulsunlar...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;229853
Hocam tıkırtı konusunda hastalık hastasıyım ben,17ay'dır bu aracı kullanırım , bahsettiğiniz bir sorunla karşılaşmadım,superb'te öyle tıkırtı mıkırtı filan olmaz.Sizin duyduğunuz tıkırtının kaynağını araştırın,gerekirse servise alın;bakıp bulsunlar...

Servise göstermeyi düşündüm ama şimdi orasını burasını sökeceklerdir. Araba parça söküldümü sıkıntı olacağını düşünüyorum ben de o yüzden götürmüyorum. Müziğin sesini açıyorum ne yol sesi ne başka ses. :)

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;229845
araç 50-60 la giderken sessiz ama 80 ve üstünde kim ne derse desin kabin sesi geliyor.

bu aracı tali çukur yolda gidecek olan kimse zaten almaz ama Turkiye de berrak asfaltı kim buldu da biz kaçırdık ? memleketin en gözde caddesindne geçiyorum asfaltı yamalı.
adana-mersin otobanında hız yapayım derken 180 civarı* hızda düz alfalt yolda arabanın süspansiyonlarından sert güm ses gelmesini hesaba katmıyorum. yol mu araç mı tuhaf ben çözdüm ama burda söylemeyeyim.
aynı yoldan hyundai getz ile 180 yaptım ve sadece arabada hafif sarsıntı vardı suspansiyon vurmadı hiçbir zaman. başka sorum yok.

Mersin-Hatay otoyolunu 4-5 defa katettim.120-130 km/sa maksimum hızlarda kullandım.Benim bahsettiğiniz tarzda şikayetim olmadı.Hatta eşim ve kızım arka koltukta mışıl mışıl uyudular :)
Eşim uyandıktan sonra,evin yolunda 40km/sa ile giderken hızlı gibi hissederken, bu yolda 120km/sa ile giderken neden bu hisse kapılmıyorum diye sorusu bile oldu :)

*not: 180km/sa yüksek bir hız,hayat güvenliğiniz için,öyle hızlı sürmeyiniz;nacizane önerim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;229855
Servise göstermeyi düşündüm ama şimdi orasını burasını sökeceklerdir. Araba parça söküldümü sıkıntı olacağını düşünüyorum ben de o yüzden götürmüyorum. Müziğin sesini açıyorum ne yol sesi ne başka ses. :)

yok sökmezler hocam;bakın ben sürücü koltuğuna hızlı oturmamdan dolayı oluşan boşluğun sesinden bile otururken rahatsız oluyordum.Yalnız bunun için 50km yol yapıp,koltuk vidalarını sıktırmaya gittim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i