škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Ve Navigasyon Cihazı Ama Hangisi?

kadir_ · 11 · 10314

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malum yaz geliyor tatilde kullanmak için navigasyon cihazı lazım olucak şu sıralar fiyatları düşmüşken güzel bir model seçeyim diyorum fiyatı çok uçuk olmayan 4,3 ile 5" arasında bir cihaz bakıyorum önerilerinizi bekliyorum

Birde park sensörü alayım diyorum octi nin arka kısmı fazla yüksek arkadaki arabanın burnunu pek göremiyorsun çok yanaştım diye iniyorsunz bi bakıyrsun daha yarım metre mesafe var birde güvenlik önlemi olarak iyi bir şey o yüzden taktırmayı düşünüyoruz..

Park sensörü olarak kablosuz bi model düşündüm kablo çekme derdi olması diye linkini ekliyeyim:

http://www.hepsiburada.com/Liste/cyclone-bh-075b-blue-efency-kablosuz-park-sensoru-34f001/ProductDetails.aspx?productId=otm34f001&categoryId=20024957

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Park sensörünü bilmem de navigasyonu ekran parlaklığına dikkat et derim. Yakın bir abime piranhanın 5 inçlik bi modelini aldık beraber. Ekran parlaklığı gündüz yetersizdi, gece görünüyor ama gündüz ekran belli olmuyordu. Ona dikkat et derim. Onun dışında güzel aletti.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
park sensörü çok lazım oluyor

ama sen yarım metre kalaya kadar yanaşabildiğine göre sensör e gerek yok çünkü sensör seni bu kadarda bağıra bağıra durdurur sankim çarpmışın gibi

bende navigasyon bakıyorum bu aralar
piranha evogue 4,3: 185-190 tl      escape5,0 : 185-200tl     fuga 5,0: 230-250tl
blazer5,0: 190-200tl      raptor4,3:165 tl
ben blazer ve escape üzerinde duruyorum

ama birde tomtom xl var 4,3: 250 tl civarı hollanda malıymış ve iyiymiş kullanan bi arkadaşım var tavsiye etti.

ekran görüntüsü önemli  video in özelliği güzel bi ayrıntı kamera takılıyomuş
fm transmitter standart gibi   harita güncelleme önemli bi konu   birde dahili ddr ram olmalı sanırım  işlemciye destek lazım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;228255
park sensörü çok lazım oluyor

ama sen yarım metre kalaya kadar yanaşabildiğine göre sensör e gerek yok çünkü sensör seni bu kadarda bağıra bağıra durdurur sankim çarpmışın gibi

bende navigasyon bakıyorum bu aralar
piranha evogue 4,3: 185-190 tl escape5,0 : 185-200tl fuga 5,0: 230-250tl
blazer5,0: 190-200tl raptor4,3:165 tl
ben blazer ve escape üzerinde duruyorum

ama birde tomtom xl var 4,3: 250 tl civarı hollanda malıymış ve iyiymiş kullanan bi arkadaşım var tavsiye etti.

ekran görüntüsü önemli video in özelliği güzel bi ayrıntı kamera takılıyomuş
fm transmitter standart gibi harita güncelleme önemli bi konu birde dahili ddr ram olmalı sanırım işlemciye destek lazım.

Tom tom un işlemcisi felan bayağı düşük o yüzden eledim :)

Diğer ürünleride denemek lazım burdan bir şey yazmak olmaz en büyük sorun ekran görüntüsü ve anlık yenileme bunlar güzel çalışıyosa pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum şu an vatanbilgisayarda indirip var büyük ihtimalle ordan alıcam :)

Alıntı yapılan: alpino;228808
navitech'ten şaşmayın navigasyon konusunda

Ekranı pek iyi değil diye duydum?

Gearbox

• Ziyaretçi
1-2 ay önce uzun araştırmalar sonucu navitech marka navigasyon chazı aldım. bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. navitech i almadan önce kuzenimdeki piranhayı almıştık uzun yolda cihaz ısınınca uydu bağlantısı koptu bğlanmada sorun yaşadı ve kendiliğinden kapandı.

Gearbox

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;228873

Ekranı pek iyi değil diye duydum?

ekran kalitesi oldukça iyi bence. birde tomtomun bir haritasında boş arsanın ortasında alışveriş merkezi gösterdiğini ve bazen yanlış yerlere götürdüğünü okumuştum.

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı alırken park sensörü de taktırdım. Ekranlı olanı arka mesafeyi 20 cm ye kadar gösteriyor. Sonrası tamam anlamında rakamlar ekrandan siliniyor. Çok memnunum. Bi de ekranı dikiz aynası üzerine monte ettim. Geri yanaşırken hiç arkaya bakmıyorum. Gözüm sadece ekranda oluyor. Bir de araçlarda tampon için plastik koruyucu gibi bir şey yoksa daha dikkatli olmak gerekiyor. Tavsiye ederim. Yalnız hangi marka iyidir onu bilmiyorum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;229795
Aracı alırken park sensörü de taktırdım. Ekranlı olanı arka mesafeyi 20 cm ye kadar gösteriyor. Sonrası tamam anlamında rakamlar ekrandan siliniyor. Çok memnunum. Bi de ekranı dikiz aynası üzerine monte ettim. Geri yanaşırken hiç arkaya bakmıyorum. Gözüm sadece ekranda oluyor. Bir de araçlarda tampon için plastik koruyucu gibi bir şey yoksa daha dikkatli olmak gerekiyor. Tavsiye ederim. Yalnız hangi marka iyidir onu bilmiyorum

Ben ön camın sol altına monte etmeyi düşünüyorum en rahat orası gibime geliyor :)

Seneye ehliyetimide alıcam benim için sıkıntı olmaması için yaptırmamız lazım :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
park sensörü olarak sadece sesli ikazı olan model öneririm, ekranlı olanı nereye takarsan tak eğreti (çakma) duruyor... ses zaten ekranda yazacak olanı anlatıyor... ek olarak da kablosuzlarda bağlantı kopma sorunu oluyor park sensöründe, eniştem taktırmıştı eski arabasına kablosuz, olur olmaz zamanlarda bağlantısı koptuğundan randıman alınamıyor...
navi olarak da, ben all in one taraftarıyımdır.. bir cihazla birden fazla cihazın işini yapabilecekken neden 3-5 farklı cihaz taşıyayım ki? mevcut telefonunu satıp, navi için ayırdığın parayı ekleyip güzel bir win işletim sistemli pda smartphone tarzı cihaz alıp içine istediğin navi programını yükleyip kullanabilirsin... ben hatice nin touch II sini kullanıyorum ve ekran boyutu hariç iyi ki almışım diyorum... 4 farklı navi yüklü, hepsinin avantajları farklı, gideceğim bölgede hangisinin haritası daha iyi ise onu kullanıyorum... hem de office programlarını okuyup yazabildiğinden çok kullanışlı oluyor.... :ok:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Park sensörü = cenmax
Navigasyon = Garmin
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta