škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

latitude superb'in krallıgını elınden aldı..

kerem61 · 37 · 13180

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb mi latitude mi derseniz superb derim fakat donanım olarak renault daha üstün
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2011, 01:36:03 Gönderen: mertozbek »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
şu superb'İn mi arkası geniş latitude'un mu davası internette baya dolanıyor, hatta donanımhaberde sayfalarca kavga dövüşü var.

Ankara'da oturanlar muhakkak biliyordur, Konya yolu üzerinde Renault Neziroğlu var, karşısında da Skoda And Oto. önce Renault'a gittim, Latitude'a oturdum. daha öncede incelemişliğim vardı ama bu sefer karşı binalardan kıyaslama şansım olduğu için tekrar sağını solunu içini dışını kurcaladım. şöför koltuğu bana göre biraz gerideydi, elektrikli olduğu için ayarlayamadım, ama öne çeksem çeksem 2 parmak kalınlığı kadar öne çekerdim, daha fazla değil. sonra geçtim arkaya, diz mesafesine baktım, hatta fotoğrafını da çektim telefondan kıyaslamama yardımcı olsun diye.

sonra yolun karşısına geçtim Skoda'ya. Superb'e bindim, şoför koltuğu tam bana göreydi, ne önde ne arkada. sonra geçtim arkaya oturdum, telefondaki fotoğrafa bakmama bile gerek kalmadı kıyaslamak için, insan gözünün çok rahat ayırt edebileceği şekilde arada fark var. yani latitude'un koltuğunu 2 parmak öne çeksem bile hala superb önde, çünkü elimle de dizimden itibaren ölçtüm ikisini, Superb kesinlikle önde.

teknik verileri neye göre yazmışlar çizmişler bilmiyorum, ama göz ve nizam olarak gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum kesinlikle. hatta o derece iddialıyım ki bir dahaki sefere yanıma bir arkadaşımı da alıp metreyle falan ölçücem

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;228266
Şimdi baktım da 2,3cm fark var yapmayın etmeyin kim fark edecek.Birde bu konuları felan silelim de renocular görmesin:++::++:
:D:D:aman:

Alıntı yapılan: izoci;228272
latidude super b nin yanında arabamı canım yapmayın farındaki suberb yazısı yeter :D
:ok::syg2::syg2:

Alıntı yapılan: cafer superb;228276
superb çok daha şık bence latıtude dümdüz bi araba olmuş ismide çok sinir buzucu zaten. soru: neyle geldiniz? cevap: latidüdle bune ya :D
:kiki::kiki::kiki:

Alıntı yapılan: turker;228337
Latitude'ün arge parasını bile çıkaramazlar, unutulur gider bence... Ama SuperB her kesimin takdirini kazandı.:koro:

Mesele diz mesafesi değil yeğen... Mesele... ??? :D :D :D

Alıntı yapılan: dgn;228340
Mesele Twindoor Hocam 2 şekilde açılan bagaj kapağı:D:D
:lol::lol::lol:

Alıntı yapılan: mertozbek;228557
superb mi latitude mi derseniz superb derim fakat donanım olarak renault daha üstün
reno olmasında ne olursa olsun derim ama binenlerede saygılı olmak gerek.ön yargılı olmamak gerek güzel araçlar çıkarmaya başladı reno.ben almam ayrı mevzu.bir ara almıştım optima 21 serisinden.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.Reno:)
2.Bariz kalite farkı var fuarda binmemle inmem bir olurdu
3.Fiyatıda süperbden fazla olsa gerek

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanmış olmasam,ikilemde kalır merak eder ölçülere bakardım,fakat işim gereği (galeri-oto kuaför) latitude ile superbi çok kez yanyana koyup ikisini boyut olarak ve sürüş olarak kıyaslama fırsatı bulmuştum. SuperB sınıfının kimliğini hakediyor,latitude ise bizim gibi sade bir kaliteye alışkın olanlar için tamamen uzak bir araç. Fonksiyonel navigasyonlu ekranında bile enteresan bir kullanışsızlık var. Vites topuzundan hiç bahsetmiyorum,dizinizin altında çok yoğun bir kalitesizlik var. Burayı doldururdum ama superb e yakışmaz. Onunda eksikleri yokmu var tabi :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu bu diz mesafesi fazla göze takılır birşey oldu.sanki arabanın arka koltuğuna masa kurup yemek yiyecez.Malzeme kalitesi falan anlamam ama latitude(adı böylemiydi hatırlamıyorum) hoşuma gidiyor.Superble tercih meselesine girecek olursam liftback araba kullandıktan sonra sedanlara pek sıcak bakmaz oldum.özellikle bagaja giremeyecek yükleri liftback bagaj sayesinde sığdırınca anlıyor insan değerini.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;415212
Yahu bu diz mesafesi fazla göze takılır birşey oldu.sanki arabanın arka koltuğuna masa kurup yemek yiyecez.Malzeme kalitesi falan anlamam ama latitude(adı böylemiydi hatırlamıyorum) hoşuma gidiyor.Superble tercih meselesine girecek olursam liftback araba kullandıktan sonra sedanlara pek sıcak bakmaz oldum.özellikle bagaja giremeyecek yükleri liftback bagaj sayesinde sığdırınca anlıyor insan değerini.
:kat::eyv.:

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cm olayını bilmiyorum ama latitude'un arka koltuğuna oturduğumda daha dar olduğunu gördüm. Bir de ince detaylar Renaut kalitesini(!) belli ediyor. Bagaj kapağını açıp çıplak sacı görmenizi tavsiye ederim :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben 2 gün boyunca latuti kullanma fırsatım oldu içerideki donanım ve görsellik olarak çok güzel ve biraz kullanında kaliteden yosun olduğunu görürsünüz.
ayrıca yoltutuşuna gelince tam bir fiyasko, bende süperb active olduğu halde latutiden kat ve kat daha üstün (latutide esp olduğu halde) 130-140km hızlarda araç sanki altınızdan gidecekmiş, buz pistinin üzerinde gidiyormuş gibi hissi uyanıyor,
ama şunuda belirtmek isterim deri masaj koltuklarla, arka kultuklarda genişlik ve ferahlık süperbden daha iyi bence bunuda kabul etmek, unutuyordum önden görüş rahatlığıda süperbden iyi bence.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2012, 08:11:48 Gönderen: chook »

Çevrimdışı serefaydin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Reno ile benim arabam tartışılacaksa üzülürüm doğrusu 2012 sperb active sürücüsü

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ben arkadaşlarımla bizzat test ettim, ön koltuğu kendimize göre ayarlayıp arka koltuğa geçtik, Superb hep daha fazla diz mesafesi sundu. Latitude'un ölçülerini farklı bi birimle ölçüyorlar sanırım çünkü gerçeği yansıtmıyor

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yakın zamanda ikisinin de sıfırını alan tanıdıklarım oldu. İkisini de sürdüm. Alakaları yok birbirleriyle :D Diz mesafelerini ölçmedim ama renonunki fazla bile olsa farketmez...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skoda reno'yu döver bi :rm::rm::knp::knp:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb yol tutusu bakimindan latutiden cok ustun
test etmis biri olarak

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Latitudenin içi geniş  dizmesafeside fazla  ama  d segmenti bir arac kalitesinde değil yol tutuşundaki sıkıntı arkada bir  açı ile alakalı parça var fabrikasyon ayarsız onun için  yol tutuşunu çok etkiliyo aracın ama yetkili servis onu ayarlıyo   arac sadece latıtude olarak değil  ortak yapım  samsung sm7 olarakta satılıyo  super b sınıfı olabilir ama super b kadar sürücünü  memnun edemiyor  ben bu güne kadar  latıtudeden memnun kalan sürücüsünü göremedim  zaten genellikle alanlarda en yakın zamanda satıyo  ama kötü bir arac değil ama bide şöyle bi durum var sınıfında  en sonlarda  memnuniyetsizlik yüzünden