škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fsi motor forever diyenler buraya

raan · 241 · 101285

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;277454
valla çok doğru söylemişsin 06lkn66 hocam telefonla filtre ve yağ fiyatlarını aldım polen:10 yağ:15 hava:10 yakıt:45 bujiler:45 işçilik:45 mobil 1 esp 5w-30:90TL.

TOPLAMDA:enfazla 260 TL.hesapladım .....

Serviste artı olarak:3lt soğutma suyu kırmızı:25tl.
Boğaz Kelebeği Temzliği:10tl.
Yakıt Katkısı:5tl. fazladan masraf çıktı....ha bu fiyatlarıda ön bilgi olsun diye veriyorum....

Ya bide bu katkı ne oluyo acaba ben mi yanlış anladım yakıt diyee...yerde bir kutu vardı eski bujilerimin yanında bişey katkısı dediler onu tam anlamadım...
bu arada bujıler neden değişti 60 bin km de değişiyor çünkü,ayrıca ne markaydı değişen bujıler?orjınali ngk olması gerekiyordu hafızam beni yanıltmıyorsa.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;277621
bu arada bujıler neden değişti 60 bin km de değişiyor çünkü,ayrıca ne markaydı değişen bujıler?orjınali ngk olması gerekiyordu hafızam beni yanıltmıyorsa.

Standart bujiler 60 bin gitmez hocam, 30 bin civarıdır maksimum verimli ömrü, 60 binde tırnak mırnak kalmaz :) Benim 29 binde değiştiğim 3 tırnaklı bujilerin tırnakları artık bütünleşmişti nerdeyse tek tırnak gibi olmuştu:) Pahallı bir parça değil, 25-30  binde bir değiştirin, üstelik sarfiyatınız düşer :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;277728
Standart bujiler 60 bin gitmez hocam, 30 bin civarıdır maksimum verimli ömrü, 60 binde tırnak mırnak kalmaz :) Benim 29 binde değiştiğim 3 tırnaklı bujilerin tırnakları artık bütünleşmişti nerdeyse tek tırnak gibi olmuştu:) Pahallı bir parça değil, 25-30 binde bir değiştirin, üstelik sarfiyatınız düşer :)
skoda periyodik bakım tablosunda 60 bin km diyor onlar hangi tarz bujılerdir.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;277741
skoda periyodik bakım tablosunda 60 bin km diyor onlar hangi tarz bujılerdir.

Valla hocam standart normal bir buji 60 bin km dayanmaz pek, neye istinaden söylenmiştir o bilemem ama manzara zaten ortadaydı, en azından kendi bujilerimden biliyorum. Motorda titreşim artıyor, sarfiyatta gözle farkedilir hissediliyor zaten. Tercihtir, ama ben 30 binde değiştirmek taraftarıyım.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar buji bencede erken değiştirmekte fayda var......ha benim hatam şu oldu 300tl yi duyunca takılanlara bakmayı unuttum...   :++:

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
shell helix 5w30 120 tl
yağ filtre 14.55 tl
polen filtre 21,29 tl
benzin filtre (fsı)39,80tl
hava filtre 25.62tl
buji(blf)45.28tl
balata fren arka disk 77.27 tl
cam suyu9.63tl
işçilik toplamı121 tl
iskonto-99tl
kdv dahil tutar445 tl
03/09/2011 tarihli yetkili servis fatura bilgileri. YORUM SİZİN
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bereket iskonta yapmışlar....valla fiyatlar bana biraz fazla geldi ama orjinal servis olduğundan normal de diye biliriz herhalde...keşke eskişehirdede orjinal skoda servisi olsa.. ben bu firmayı anlamıyorum eskişehir gibi bir şehirde ne servisi ne satış noktası var...en yakın bursa veya ankaraya gitmemlazım oda başlıbaşına masraf zaten....:kork2:

aslında buraya arkadışın ve benim yazdığım gibi yakın zamanda bakım yaptıran arkadaşlar parça fiyatıyla beraber maliyetleri yazsalar ön bilgi olur hepimize....
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2011, 14:39:03 Gönderen: raan »

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;278002
bereket iskonta yapmışlar....valla fiyatlar bana biraz fazla geldi ama orjinal servis olduğundan normal de diye biliriz herhalde...keşke eskişehirdede orjinal skoda servisi olsa.. ben bu firmayı anlamıyorum eskişehir gibi bir şehirde ne servisi ne satış noktası var...en yakın bursa veya ankaraya gitmemlazım oda başlıbaşına masraf zaten....:kork2:

aslında buraya arkadışın ve benim yazdığım gibi yakın zamanda bakım yaptıran arkadaşlar parça fiyatıyla beraber maliyetleri yazsalar ön bilgi olur hepimize....
 dediğin gibi yedek parça adlı bir bölüm olsa yada ona benzer hertürlü parça vs. alımları ve adresleri hkkında paylaşım olsa iyi olur.
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;277803
evet arkadaşlar buji bencede erken değiştirmekte fayda var......ha benim hatam şu oldu 300tl yi duyunca takılanlara bakmayı unuttum... :++:
:++::++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu fsi octiler dsg şanzımanmıdır öyle okumuştum bu forumda ama nerde okuduğumu hatırlamıyorum.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam benim fsı manual şanzıman eminim.....  :++::ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;278326
hocam benim fsı manual şanzıman eminim..... :++::ok:
:++:son kararın mı peki?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;278326
hocam benim fsı manual şanzıman eminim..... :++::ok:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=9847&page=6
58.mesajda ki içerik neyden bahsediyor yoksa yanlış izah edilmiş benmi olaya fransız kalmışım.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bi bilgi buldum inşallah işine yarar....
B6 kasa passatlar 2005 yılında üretime geçti ve DSG şanzımanda 6 ileri vites olarak 2.0 tdi de kullanıldı. Bunun yanında başta 2.0 fsi ve 1.6 fsi motor seçenekleride vardı. Fakat bunlardaki otomatik şanzıman DSG değildi.
2007 yılının sonlarına doğru TSİ teknolojisinin geliştirilmesi ile FSİ olan motor seçenekleri önce 1.8 tsi 160 hp, daha sonra da 1.4 tsi 122 hp olarak sunulmaya başladı. Tsi motorlara da otomatik şanzıman eklendi ve 2009 yılında 1.4 tsi 122 hp motor modeline 7 ileri DSG şanzıman kullanıldı.
Yani:
2005 den bu yana çıkan 2.0 tdi motor modelinde DSG 6 ileri
2009 yılında 1.4 tsi 122 hp motor modelinde DSG 7 ileri modellerini satın almanız mümkün...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
epey faydalı oldu zahmetin için teşekkürler.