škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fsi motor forever diyenler buraya

raan · 241 · 100943

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;336351
octi tdi 1.6 olanlar uzun yolda gayet makul yol verileri var,ama ş.i den ne kadar bilmiyorum.wvturk forumunda passat 1.6 tdi dsg ile 5.2lt yaktı diyordu eleman uzun yolda otobanda hemde 180 km hızda diyor.Blumotıon motor verisi.
boşver hocam efesay forever
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;341105
boşver hocam efesay forever

Zaten bosvermesek napcazki,aynen devam.eger zamlar bõyle devam ederse cia cereto dizel bakacagim cr dizel tekno kullaniyor olsa gerek.ama octi ile fark varmidir bilmem.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;341117
Zaten bosvermesek napcazki,aynen devam.eger zamlar bõyle devam ederse cia cereto dizel bakacagim cr dizel tekno kullaniyor olsa gerek.ama octi ile fark varmidir bilmem.
anlamıyorum ki hocam kime sorsam arabası az yakıyor bu memlekette bizim arabalardan başka hakkıyla yakan yok sanırım.lpg aracı olana sorsan ş.i. 20 krş dizelci ş.i 180 krş. hele ş.d. çıksalar yakmıyor zaten .:++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;341432
anlamıyorum ki hocam kime sorsam arabası az yakıyor bu memlekette bizim arabalardan başka hakkıyla yakan yok sanırım.lpg aracı olana sorsan ş.i. 20 krş dizelci ş.i 180 krş. hele ş.d. çıksalar yakmıyor zaten .:++:
:++::++:aynen yaw,benim araç çok yakıyor diyene çok az rastladım gerçekten.hepside kokluyor mübarek.hele fiestalar varya onlar zaten hava ile gidiyor.:++:

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;341538
:++::++:aynen yaw,benim araç çok yakıyor diyene çok az rastladım gerçekten.hepside kokluyor mübarek.hele fiestalar varya onlar zaten hava ile gidiyor.:++:
:+1::+1: hayalim  "benim aracım 15 krş. yakıyor diyebilmek hatta haykırmak ":++::++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;341582
:+1::+1: hayalim "benim aracım 15 krş. yakıyor diyebilmek hatta haykırmak ":++::++::++:
eyvallaaaaaaaaaaaaaaaaaaah:hanz::spr::spr::syg::syg2:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;341538
...hele fiestalar varya onlar zaten hava ile gidiyor.:++:
Eşek niyetine bindiğimiz Fiesta 1.4TDCi' nin genel ortalama tüketimi 5,6lt/100km' den yukarı çıkmıyor hocam. Fiesta bence gayet başarılı.:wnk:

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 1.4 Tit-x Benzinli fiestam var, sehir icinde 7.5 - 8.5 arasi sehir disinda 5.5 - 6 arasi yakiyor. TDCI insafli yakiyor gibi gorunebilir ama benzinlisi kesinlikle insafli degil.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;342008
Eşek niyetine bindiğimiz Fiesta 1.4TDCi' nin genel ortalama tüketimi 5,6lt/100km' den yukarı çıkmıyor hocam. Fiesta bence gayet başarılı.:wnk:
5.6 100 km de krş bazında 23 krş oluyor.bugün 11 km lik yolda octi 6.2lt idi 29 krş.yani çok ahm şahım octiye kıyacak kadar yakıt değil arada ki fark.Birde havaların ısınması nedeniyle yakıt epey düştü.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;342060
5.6 100 km de krş bazında 23 krş oluyor.bugün 11 km lik yolda octi 6.2lt idi 29 krş.yani çok ahm şahım octiye kıyacak kadar yakıt değil arada ki fark.Birde havaların ısınması nedeniyle yakıt epey düştü.
İyi de Hocam sen Octavia o kadar yaksın diye kılı kırk yarıyorsun; biz ise devir sayacının kırmızısını görmeden vites değiştirmiyoruz. Sence hangisi?

Not : Sakın cevap olarak regal falan yazma ha!:kiki:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;342068
İyi de Hocam sen Octavia o kadar yaksın diye kılı kırk yarıyorsun; biz ise devir sayacının kırmızısını görmeden vites değiştirmiyoruz. Sence hangisi?

Not : Sakın cevap olarak regal falan yazma ha!:kiki:
ben kırmızıyı görürsem evin yolunu şaşırırım.ama çokda ağır değil 80 km hız ile gidip geliyorum.Uzun yolda 100-120 yerine göre 160 bile basarım.
Sakın cevap olarak regal falan yazma ha!:kiki::confused::hmm::blm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;342076
ben kırmızıyı görürsem evin yolunu şaşırırım.ama çokda ağır değil 80 km hız ile gidip geliyorum.Uzun yolda 100-120 yerine göre 160 bile basarım.
Sakın cevap olarak regal falan yazma ha!:kiki::confused::hmm::blm:
Düşün işte 5. viteste 70 km/s' de iken gaza basmaya başlıyorsun ve zorlanma hissetmeden (tabii ki yüksüz ve tek kişi ile) 140km/s' yi görebiliyor.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;342104
Düşün işte 5. viteste 70 km/s' de iken gaza basmaya başlıyorsun ve zorlanma hissetmeden (tabii ki yüksüz ve tek kişi ile) 140km/s' yi görebiliyor.:wnk:
:ok::ok::rock1:

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar bu enjektör temizleyiciler ve oktan arttırıcı katkılardan kullanan oldumu hiç FSI motora...marka würth tercihim...

Çevrimdışı cengiz3519

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

16. fsi 2005 model bir araç almayı düşünüyorum. ama bütün konuyu okudum doğru dürüst yakıt oranlarını göremedim.
almayı düşündüğüm araç otomatik 125000 km.
sizden ricam kafamdaki soru işaretlerini gidermeniz. yardım ederseniz sevinirim.
Araçın normal yakıt sarfiyatı şehir içi sehir dışı nedir.
Brc lpg taktıran varmı tasarruf ve aracın durumu nedir.

son olarak ne dersiniz tavsiye edermisiniz???