škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fsi motor forever diyenler buraya

raan · 241 · 100940

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bizimki 2008 fsı elegance benzinli ve şunu bilki 2004 model mpi motor skodamızdan daha az yakıyor...yakıt tüketimine gelince sana bağlı ben işe giderken takribi 10km falan trafiğin olduğu yerlerde 8.8 düz yolda 5.7 gibi değerler görüyorum bilgisayarda....ama uzun yolda cruise devrede olduğunda 5.3 kadar düşüyor....bence o ağırlıktaki ve sınıftaki bir araba için ideal.....alternatif olarak TSI motor düşüne bilirsin ama oda kalkıp çok büyük fark yapmaz kanımca 8.8 değilde 7.8 görürsün bence....ama octavia bence fiyat performans aracı bide elegance olursa 10 numara....:ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cengiz3519;383327
arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

16. fsi 2005 model bir araç almayı düşünüyorum. ama bütün konuyu okudum doğru dürüst yakıt oranlarını göremedim.
almayı düşündüğüm araç otomatik 125000 km.
sizden ricam kafamdaki soru işaretlerini gidermeniz. yardım ederseniz sevinirim.
Araçın normal yakıt sarfiyatı şehir içi sehir dışı nedir.
Brc lpg taktıran varmı tasarruf ve aracın durumu nedir.

son olarak ne dersiniz tavsiye edermisiniz???
fsi kullanıcısı olarak klima açık 7.7lt civarlarında.eğer klimasız olursa 6.lt civarları.Elegans paketi tercih  ediniz zaten fiyatı çok ucuz.25000tl ye rahat bulursunuz.2005 eleganslarda yokuş kalkış desteği yoktur bunu bilin.Ama aracın devirlenmesini bilmelisiniz değilse yığılıp kalıyor.Devir önemlidir.cc kullanırım sürekli o zaman sorunsuz rahat çıkıyor.:+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;344468
ya arkadaşlar bu enjektör temizleyiciler ve oktan arttırıcı katkılardan kullanan oldumu hiç FSI motora...marka würth tercihim...

bende würth enjektör temizleyici kullandım ama bir kez.. faydasını gördünmü dersen hissedilecek derecede birşey olmadığı için ne desem yalan olur ancak bu tür ürünleri birkaç kez kullanmak gerekir diye düşünüyorum.. sadece oktan arttırıcı kullanmana gerek yok diye düşünüyorum fsi motorlar için 97 oktan yeterli seviyede bir yakıt ;)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
würth alınacak en iyi marka zaten o markette satılanlar faydadan fazla zarar veriyor. araba yeniyse gerek yok kullanmaya. ben motor katkısını kullandım. o kadar olmasada ataklık verdi hararet yapma kousunda da olumluydu. bunu sonraki yağ değişiminde farkettim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tsi motorlarda 95 oktan benzin kullandıklarına göre bende 95 kullanmaya başladım.Vuruntu da yapmıyor.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla fenomen hocam ben 97 oktana  devam bide üstelik shell kullanmaya başladım...(en pahalı yakıtı satıyorlar ama çok güveniyorum..):ok:

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2005-2009 fsı motorlu araçlarda ek özellik neleri açtıra biliyoruz bilgisayarda bilen var mı acaba....:uuu:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;389059
valla fenomen hocam ben 97 oktana  devam bide üstelik shell kullanmaya başladım...(en pahalı yakıtı satıyorlar ama çok güveniyorum..):ok:
ben 95 ile devam diyorum.şu an ilçeden geldim 10 km ortalamam 6.1lt:adm::adm::kro:

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar uzun bi aradan sonra tekrar merhaba aracımla geçen otoparkta bir önceki başlıkta sinyallambası diye yazmıştım kaza yaptım.sağ tarafımı honda city marka araca boydan boya sürttüm aynı zamanda sağ ayna sinyal lambamıda çatlattım lamba kodu(1Z0949102D) .bugün birkaç yeri aradım en uygun 90tl +kargo yüce oto fiyat verdi.istanbuldan getirtcez artık.eskişehirde özel servisler 110tl istiyo. şu eskişehirede artık bi yetkili servis ve satış yeri açsa skoda çok memnun olcam valla...sormak istediğim sizlerin internetten getirttiği yedek parçalar varmı sitelerden...:utan:
bide resimleri eklemeye çalışçam bakalım...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;420329
ya arkadaşlar uzun bi aradan sonra tekrar merhaba aracımla geçen otoparkta bir önceki başlıkta sinyallambası diye yazmıştım kaza yaptım.sağ tarafımı honda city marka araca boydan boya sürttüm aynı zamanda sağ ayna sinyal lambamıda çatlattım lamba kodu(1Z0949102D) .bugün birkaç yeri aradım en uygun 90tl +kargo yüce oto fiyat verdi.istanbuldan getirtcez artık.eskişehirde özel servisler 110tl istiyo. şu eskişehirede artık bi yetkili servis ve satış yeri açsa skoda çok memnun olcam valla...sormak istediğim sizlerin internetten getirttiği yedek parçalar varmı sitelerden...:utan:
bide resimleri eklemeye çalışçam bakalım...
otostsart diye bi yer var bakın bi isterseniz.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya bu sinyal lambası amma antika bişeymiş hiç bi yerde yok...internette... :(((

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;420333
ya bu sinyal lambası amma antika bişeymiş hiç bi yerde yok...internette... :(((
haklısın bende 3 gün önce değiştrdim su girmiş bir yerden sanırım. ben 100 liraya aldım aldım ayrıca benim gibi birde soket kablosu almak zorunda kalıcaksınızbüyük ihtimalle.  o da 35 tl montajda 1o lira. yan sanayi olarak çin malı filan var ama onunda fiyatı 90 lira civarında ayrıca eşik aydınlatması yok buna çok dikkat edin ama orjnalinde var satın alırken dikkat edin yani gözden kaçabiliyor ;)

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aldığım eşik aydınlatmalı..istanbul yüce otodan..orjinal..eskişehirde yansanayi eşik aydınlatmasızı 35tl.bilginize...

Çevrimdışı ÖZGÜR A5

• OCTAVİA 1.6 FSİ SPECİAL
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle