škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fsi motor forever diyenler buraya

raan · 241 · 102262

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bir örnek vereyim a5 kasadan önce a4 kasa mpı motor octaviam vardı ve eskişehirde çok fazla şehir içi ışık vardır bilgisayar 9,8-10,4 arası gezi yordu.şimdi hani fsı motorunda farkı var 8,4-9,2 arası bilgisayar ve aldığımdan beri hiç 95 oktan koymadım.eskişehirde şuanda benzinin litersi 4,20 TL 95 ise 4,23TL 97 oktan .ha bide şunu söyliyeyim sanmıyorum 95 ile 650km giderken 97 ile 700km git.ama motoru daha verimli bile çalıştırıyorsa ben 97 tercih ederim.:ok:

bak burdada bir arkadaş daha yazmış bunada bir göz at istersen: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=11463
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2011, 20:43:57 Gönderen: raan »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
triptonik olmasının avantajı olabilirliğini bilemem ama bildiğim bişi varsa anormal bir yakıt 46 krş:kork1:cidden çok,yalnız bu kişiden kişiye de değişir.Ş.i trafik şartlarına görede değişir.Benim fsi manuel vites uzun yolda 6.4 ile 6.7 lt yine bu bulunduğum yerden ortaca merkeze git gel 20 km de yine 6.7lt ama kışın 7.8 ile 8.1 lt yi bulduğu zamanlarda oldu.şu anda ortalama 27-30 krş arası yakıyor 2500 d de kullanırım sürekli.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şaka değil gerçek arkadaşlar... istanbul içi tam dolu depoyla gördüğüm en uzun menzil ve 50km'lik istanbul içi otobanda gördüğüm rekor sarfiyat.. araç fsi motor manuel şanzıman ;)

Çevrimdışı muaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;232495
şöyle bir örnek vereyim a5 kasadan önce a4 kasa mpı motor octaviam vardı ve eskişehirde çok fazla şehir içi ışık vardır bilgisayar 9,8-10,4 arası gezi yordu.şimdi hani fsı motorunda farkı var 8,4-9,2 arası bilgisayar ve aldığımdan beri hiç 95 oktan koymadım.eskişehirde şuanda benzinin litersi 4,20 TL 95 ise 4,23TL 97 oktan .ha bide şunu söyliyeyim sanmıyorum 95 ile 650km giderken 97 ile 700km git.ama motoru daha verimli bile çalıştırıyorsa ben 97 tercih ederim.:ok:

bak burdada bir arkadaş daha yazmış bunada bir göz at istersen: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=11463

hocam bilmiyorum bu bendeki araç neden okadar yakıyor anlam veremiyorum yani..460 kuruş şehir içi.....bakımları falan filan yeni yapıldı..bide depoyu fullediğimde 650 km gider diyor yanii..sendede aynımı dır?

Çevrimdışı muaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;232534
şaka değil gerçek arkadaşlar... istanbul içi tam dolu depoyla gördüğüm en uzun menzil ve 50km'lik istanbul içi otobanda gördüğüm rekor sarfiyat.. araç fsi motor manuel şanzıman ;)

hoca ben ozaman benim arabayı yakayım daha iyi istanbulda bidepo benzinle sen 910 km mi yaptın ben mi yanlış anladım?ben bidepo benzinle 600 km zor gidiyorum şehir içinde sen nasıl bu kadar km yaptın anlan verenşyorum.km'de 200 kuruşmu yakıyor senin aracın ? 95 oktan mı 97 oktan mı hangisini kullanıyorsun?

Çevrimdışı muaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;232522
triptonik olmasının avantajı olabilirliğini bilemem ama bildiğim bişi varsa anormal bir yakıt 46 krş:kork1:cidden çok,yalnız bu kişiden kişiye de değişir.Ş.i trafik şartlarına görede değişir.Benim fsi manuel vites uzun yolda 6.4 ile 6.7 lt yine bu bulunduğum yerden ortaca merkeze git gel 20 km de yine 6.7lt ama kışın 7.8 ile 8.1 lt yi bulduğu zamanlarda oldu.şu anda ortalama 27-30 krş arası yakıyor 2500 d de kullanırım sürekli.

hoca benim sahibinden.com araçlarını satan kişilerle görüştüm benim tip teki fsi trip.lerle onlarında dediği aynı yani 400 kuruş diyen var 430 diyen var korktuğundan hesaplamıyanlarda da var.?
benim fullediğimde depoyu 650 km gider gösteriyor bu sizdede aynımı mıdır?

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;232558
hoca ben ozaman benim arabayı yakayım daha iyi istanbulda bidepo benzinle sen 910 km mi yaptın ben mi yanlış anladım?ben bidepo benzinle 600 km zor gidiyorum şehir içinde sen nasıl bu kadar km yaptın anlan verenşyorum.km'de 200 kuruşmu yakıyor senin aracın ? 95 oktan mı 97 oktan mı hangisini kullanıyorsun?

nerde o günler :) yakıtı doldurduğumda istasyondaki menzil 720km idi.. anadolu yakasından ikitelliye otobandan 50km mesafeyi 90km cc ile sabit hızda katettim. ikitelliye geldiğimde menzil 910km gösteriyordu yakıt sarfiyatımda ortalama 4.8lt idi.. normalde şehir içi trafiğinde ortalama değer 600-650km olarak çıkar senin verilerin doğrudur sadece ben biraz ekonomi yapıyorum.. ben sürekli olarak anlık sarfiyatı açık tutuyorum ve mümkün olduğu kadar 6-6.5lt arası sarfiyatla sürüş yapmaya özen gösteriyorum. bu sarfiyatla sürüşe ilave olarak yokuş aşağılarda aracın kendiside cutoff yaparak genel ortalamayı düşürüyor. benim tavsiyem anlık göstergenizin açık kalmasıdır.. bir süre sonra psikolojiniz bozuluyıor ve 6.5lt yi geçmeye başladığınızda huzursuz oluyorsunuz :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;232561
hoca benim sahibinden.com araçlarını satan kişilerle görüştüm benim tip teki fsi trip.lerle onlarında dediği aynı yani 400 kuruş diyen var 430 diyen var korktuğundan hesaplamıyanlarda da var.?
benim fullediğimde depoyu 650 km gider gösteriyor bu sizdede aynımı mıdır?
Ben geçen ay depoyu fulledim ama fullemeden önce 385 km gitmişim o esnada baktığımda pc ye 480 km daha gösteriyordu.

Alıntı yapılan: octavia5;232576
nerde o günler :) yakıtı doldurduğumda istasyondaki menzil 720km idi.. anadolu yakasından ikitelliye otobandan 50km mesafeyi 90km cc ile sabit hızda katettim. ikitelliye geldiğimde menzil 910km gösteriyordu yakıt sarfiyatımda ortalama 4.8lt idi.. normalde şehir içi trafiğinde ortalama değer 600-650km olarak çıkar senin verilerin doğrudur sadece ben biraz ekonomi yapıyorum.. ben sürekli olarak anlık sarfiyatı açık tutuyorum ve mümkün olduğu kadar 6-6.5lt arası sarfiyatla sürüş yapmaya özen gösteriyorum. bu sarfiyatla sürüşe ilave olarak yokuş aşağılarda aracın kendiside cutoff yaparak genel ortalamayı düşürüyor. benim tavsiyem anlık göstergenizin açık kalmasıdır.. bir süre sonra psikolojiniz bozuluyıor ve 6.5lt yi geçmeye başladığınızda huzursuz oluyorsunuz :)
:ok::ok::ok:aynen bende senin gibi kullanıyorum,hemen düzlüğe çıkar çıkmaz cc kullanıyorum,yokuş aşağı inerkende cutoff sistemine olayı bırakıyorum.pedalın altında yumurta varmış gibi şartlandırdım buna psikolojıde"şartlı refleks"mi ne denir bilemem ama ben bu gidişler fabrika verilerini bile altüst edeceğim gibi geliyor.:++::++:

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fenomen, muğla gibi istanbula oranla çok daha sakin bir şehirde benim rekorumu egale etmeni beklerim senden ;)

Çevrimdışı muaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bindik bi alamete bakalım.....prins'in %100 lpg olayını sabırsızlıkla bekliyorum..ilk taktıran ben olurum bu gidişle.......

arkadaşlar sizin sehir içi ve şehir dışı yakıt sarfiyatlarınız nedir yazarsanız sevinirim...bu gün sahibinden.comda aynı model araçlara şehir içi sarfiyatlarının ne oldu duğunu sordum hepsi aynısını dedi aşağı yukarı bilginiz olsun diyorum 12 kişi aynı şehir içinde 400 aşağı bir rakam söylemediler bana...
saygılar...

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;232914
bindik bi alamete bakalım.....prins'in %100 lpg olayını sabırsızlıkla bekliyorum..ilk taktıran ben olurum bu gidişle.......

arkadaşlar sizin sehir içi ve şehir dışı yakıt sarfiyatlarınız nedir yazarsanız sevinirim...bu gün sahibinden.comda aynı model araçlara şehir içi sarfiyatlarının ne oldu duğunu sordum hepsi aynısını dedi aşağı yukarı bilginiz olsun diyorum 12 kişi aynı şehir içinde 400 aşağı bir rakam söylemediler bana...
saygılar...

fabrika verilerinden kesinlikle şaşmıyor. şahsi çabalarla bunu daha aşağı çekmekte mümkün ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;232914

saygılar...
ben aracı şubat ayının başında aldığımda aracı tanımam esnasında 7-10 km lik yolda 7 lt ile 8,2 lt arasında yakıyordu tabii birde şubat soğuklarının elbette etkisi vardı.zamanla aracı tanıdım,gaz pedalı hassasiyetini de ayarladım,haliyle arka arkaya gelen benzin zamları bizi bu konuda tam bir eko modunun nasıl yapıldığını öğretmiş oldu.hemen hemen 1 km lik yolda bile hız sabitlemeyi kullanıyorum kavşak noktalarına yaklşırken gazı kesiyorum cutoff sistemiyle idare cihetine gidiyorum yani tasarrufun alasını yapıyoruz.ama kesinliklede yüksek vites düşük devirlede gitmiyorum.2500 devirden aşağı asla kullanmam.10 km lik sık kullandığım yolda daima 80-90 km hızla kullanıyorum.triptonik vites bana göre bu kasaya gerçekten ağır gelmesinden dolayı çok yakmasını normal karşılıyorum zira ben bunu başta düşündüm otomatik veya triptonik almadım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben ş.içi 210 krş yakıyorum. lpg forever da . gaza basmaya korkmuyorum. zaten yol bilgisayarı denen sinir bozucu elemanda yok arabamda ( sattığım. 2004 megane otantikte bile vardı ) 4 sene önceki dh connect forumunda yapılan hala yapılmaya devam edilen yakıt tartışmalarıda mazide kaldı.

size tavsiyem arabalarınızın kıymetini bilip mutlu olmanızdır. benzinli olupta 400 krş civarı yakmayan bu kalıpta araba yok zaten.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;232635
Ben geçen ay depoyu fulledim ama fullemeden önce 385 km gitmişim o esnada baktığımda pc ye 480 km daha gösteriyordu.

:ok::ok::ok:aynen bende senin gibi kullanıyorum,hemen düzlüğe çıkar çıkmaz cc kullanıyorum,yokuş aşağı inerkende cutoff sistemine olayı bırakıyorum.pedalın altında yumurta varmış gibi şartlandırdım buna psikolojıde"şartlı refleks"mi ne denir bilemem ama ben bu gidişler fabrika verilerini bile altüst edeceğim gibi geliyor.:++::++:

18.mesajda edilmişi var :hhh:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;233321
18.mesajda edilmişi var :hhh:
:++::++::ok::+1: