škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fsi motor forever diyenler buraya

raan · 241 · 102438

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;266235
valla ben ön-arka 32 psı basıyorum ve çok memnunum....tavsiye ederim...
önler içide 32 psi fazla değilmi frenleme,fazla ses alma zıplama olmazmı,ayrıca sizin lbs de ne kadar psi düştüğünde uyarı veriyor?

Alıntı yapılan: raan;266236
bu arada lastiklerim...205 55 r16...
benimde aynısı.:+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün denedim lastikleri 18 psi ye kadar havasını aldım lbs den ses seda yok daha sonra hepsini 31 psi yaptım tuşa bastım resetledim o malum ses geldi.yani tuşa basınca ses geliyor ekrana geliyor ama neden uyarı vermedi anlamış değilim.

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tatile çıkmadan önce yazın lastiklere 31psı hava bastım ve altınolukta uyarı verdi lastik ikazı benzinliğe gidip kontrol ettim.ön yolcu tarafı 21psı düşmüş...neyse dedim tekrar lastikleri 31psı yaptım hepsini 1 hafta sonra gene uyarı verdi bu seferde 22psı uyarı verdi.ön yolcu tarafı lastikciye gittiğimde vida çıktı bizim lastikten.neyse ben 31psı yapıp ardından hareket halinde setliyorum ve 21-22psı arası alarmlarım geliyo bunu görmüş oldum...

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;266100
peki octide bu kaç olmalıdır kullanım kılavuzunu bulamadım.

benzin kapağında yazmıyor mu?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;266857
tatile çıkmadan önce yazın lastiklere 31psı hava bastım ve altınolukta uyarı verdi lastik ikazı benzinliğe gidip kontrol ettim.ön yolcu tarafı 21psı düşmüş...neyse dedim tekrar lastikleri 31psı yaptım hepsini 1 hafta sonra gene uyarı verdi bu seferde 22psı uyarı verdi.ön yolcu tarafı lastikciye gittiğimde vida çıktı bizim lastikten.neyse ben 31psı yapıp ardından hareket halinde setliyorum ve 21-22psı arası alarmlarım geliyo bunu görmüş oldum...
peki bu sensörler kafasına göremi takılıyor ölçüsü yok mu bu LBS'nin?

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bişey olabilir fabrika set değerinden zamanla sapmalar olabilir kalibrasyon gereki yor olabilir.kanımca tabiii:ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;267590
şöyle bişey olabilir fabrika set değerinden zamanla sapmalar olabilir kalibrasyon gereki yor olabilir.kanımca tabiii:ok:
fabrika ayarlarına geri döndürsek nasıl yapılır faydası olur mu peki?

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya fenomen ben kendim makina teknisyeniyim ve bir enerji santralinde çalışıyorum bizim sistemdede basınç switchleri var ve zamanla kalibrasyonları bozulduğundan setlenen değerlerden yüksekte veya aşağıda alarm veriyorlar....bizim sensör diye bahsettiğimizde büyük ihtimal basınç switch i buna dayanarak kalibrasyon istiyor ola bilir dedim ama yine en iyi bi servise danışmak...saygılarımla

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;269173
ya fenomen ben kendim makina teknisyeniyim ve bir enerji santralinde çalışıyorum bizim sistemdede basınç switchleri var ve zamanla kalibrasyonları bozulduğundan setlenen değerlerden yüksekte veya aşağıda alarm veriyorlar....bizim sensör diye bahsettiğimizde büyük ihtimal basınç switch i buna dayanarak kalibrasyon istiyor ola bilir dedim ama yine en iyi bi servise danışmak...saygılarımla
:+1::ok:eyvallah teşekkürler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuyla alakası olmayabilir ama benim  aklıma takılan bişi oldu bu elegans octi de esp işareti olarak kayan araç işareti görünüyor bazı araçlarda ise bu işaret asr olarak görünüyor.O zaman esp işareti kayan araç işaretiyse asr işareti ne oluyor.Esp işareti olarak bazı araçlarda oklu daire içinde üçgen işareti olarak görünüyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;269262
Arkadaşlar konuyla alakası olmayabilir ama benim aklıma takılan bişi oldu bu elegans octi de esp işareti olarak kayan araç işareti görünüyor bazı araçlarda ise bu işaret asr olarak görünüyor.O zaman esp işareti kayan araç işaretiyse asr işareti ne oluyor.Esp işareti olarak bazı araçlarda oklu daire içinde üçgen işareti olarak görünüyor.
güncel:kork1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;269298
güncel:kork1:

Yenilerde ESP kapatma işi bitti, sana izin vermiyor fabrika, sadece ASR kapanıyor. ESP yazısı yok butonlarda, sadece kayan araba simgesi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;269302
Yenilerde ESP kapatma işi bitti, sana izin vermiyor fabrika, sadece ASR kapanıyor. ESP yazısı yok butonlarda, sadece kayan araba simgesi
esp olan araçta da kayan araç simgesi,asr olan araçta da aynı simge var bence fark olmalıydı diye düşündüm.hocam o zaman ben esp var diyorsam var demektir diyor satış yapan firma yani,yada bizzat aracı deneyerek öğreneceğiz esp olup olmadığını.aslında hill holder gibi bu konu.yani hangi özellik olup olmadığını bir araçta belirgin şekilde belli olması lazım.bugün bir çok kişi kendi aracında olan özelliğini araştırmalar neticesinde keşfediyor böyle olmamalı diyorum ben.yanlışsam uyarın.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2011, 11:45:47 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bencede dediğin gibi ben rampa kalkış sistemin olduğunu yada çalıştığını denemelerle bulmuştum...