škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol şerit müptelaları

ozzy · 50 · 12857

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Trafikten bir konuyu daha dile getireyim..eminim yine katılım olacaktır ve de ortak konumuz olabilir.

Trafikte sol şeridi işgal edip mıy mıy gidenlere sinir oluyorum..sellektör attığın vakit tınlamıyor bazen..sellektörü abartınca ancak o zaman geçiyor sağ şeride ..o vakitte tip tip bakıyor.

Bunlar gibi yüzünden makas yapıp sollamak çok riskli ..önünüze kamyon mamyon çıkabilir her an..hal böyle olunca trafikte kıllık olabiliyor.

Aslında bu durumla çok sık karşılaşmıyorum ama arada bir olabiliyor.

Tanıdık bir akranımın ise siyah lüks bir aracı var..onunla seyahatlerde sol şeridi mıy mıy işgal edene bir sellektör atınca hemen kaçı veriyorlar..ama siyah renklerde ,böyle arkadan geldiğini belli eden kalıplı arabalar için geçerli ..diğer türlü normal standartlarda arabaları pek tınlayan yok galiba.

Konuya bu açıdan değineyim dedim..trafikte saygı meselesi ama nerdee:(

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim insanımzda sol seritte gitme hastalığı var, gerci bende boluya giderken e5ten gittiğimde 2 seritli yolda sürekli soldan giderim cünkü sağ kamyoncuların olmakla birlkte yol cökmüs hep ama soldayken bir araba gördün mü sağa gecerim :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahanda bir ortak konu daha.
Sol şeritte yavaş gidenler hadi neyse, birde yavaş gittiğinin farkında olup sellektör yediğinde de aynadan tip tip bakanlar var; hatta sırf uyuzluk olsun diye frene basanlarda var, bende o zaman o hareketi yapanın sağından önüne geçip daha sert şekilde frene basıyorum, öyle olmaz böyle olur o iş diye cevabımı iadeli taahhütlü gönderip gaza basıp gidiyorum. Benim yaptığım normal değil ama elimde değil, kaşınanı kaşırım acımam.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahkanda Selektör yapınca sislerin kapanmasını aktif etmiştik araçta.
Bu tür bir durumda sisleri açıp arkadan seri selektör yapıyor babam,aracın önü makam arabası gibi olunca ister istemez kenara kaçıyor amcalar :lol:

Yani selektör kolunu çekince sisler sönüyor,bırakınca hemen yanıyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde sol şeritte giderken,ancak önünde trafik müsait değilekn arkadan selektöre dayayan,tampona yapışanlar var.Onlara yapılacak en güzel hareket fren lambasını yakacak kadar fren pedalına dokunmak.O an eli ayağına dolaşıyor zaten arkadakinin.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben ona değil sol şeritte selektöre rağmen çekilmeyip gazlayanlara daha fazla gıcık oluyom izmirde pek olmuyoda ist. çok çektim ellerinden en sonunda paşa paşa geçiyolar sağa ama bunu anlamaları oldukça uzun zaman alıyor
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;230001
ben ona değil sol şeritte selektöre rağmen çekilmeyip gazlayanlara daha fazla gıcık oluyom izmirde pek olmuyoda ist. çok çektim ellerinden en sonunda paşa paşa geçiyolar sağa ama bunu anlamaları oldukça uzun zaman alıyor

Abi ama hakedende oluyor be :lol:
Kırklarelinden dönüşte arkaya bir 407 yapışmıştı,selektör yaptı,babamda altındakide araba olsa bari deyip yapıştırmıştı,bayağı tırmaladı ama yetişemedi tabi :lol:

Çevrimdışı alban

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı durumla ben de çok karşılaşıyorum.Benim araç corsa olduğu için pek tınlayan olmuyo ama yaptığım hareket sonunda aynadan bakıyorum,arkamdaki araç bayaa bi yavaşlamış ve tırsmış vaziyette oluyo.Yaptığım hareket ise sağından geçip önüne ani kırış hareketi yapıyorum :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bunlar benim gibi yakında ehiyetini alacak gençler için süper örnekler :lol:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da oluyor bazen otobanda, akşam ise kolay yol veriyorlar ama gündüzse daha uzun sürüyor. malum sert bakışlı lüks araç değil. akşam olunca veriyorum h4-3 xenonların selektörünü bi-xenon gibi anammm diyip yol veriyorlar yanından geçince amaaaan accentmiş diyorlardır :++:

Otobanda yol isteyen belli ediyor arkadan gelirken, sağ müsaitse hızını kestirmeden yol veririm.

Bi de özellikle tırmanma şeridinde solu kapatmayı severim(araba gittiğince). turbo dizelle tırmanma şeridi keyifli oluyor :D
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 19:42:13 Gönderen: Hacı Köksal »

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca, benim en nefret ettiğim yol Gebze-Kocaeli-Adapazarı üçlüsü, otobüsü, kamyonu bitmiyor, ayrıca sağdan giden adam nedense beni gördüğünde birden bire sol şeride geçme isteği mi duyuyor nedir istisnasız mıknatıs gibi o yolda ne var ne yok bütün arızalı salakları benim kaput çekiveriyor.
Bende artık huy edindim, ne zaman o yollardan geçeceksem soldan yürümeyene hiç selektör-korna yapmıyorum direkt sağından geçip gidiyorum.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kxlylmz;230007
..Bi de özellikle tırmanma şeridinde solu kapatmayı severim(araba gittiğince). turbo dizelle tırmanma şeridi keyifli oluyor :D

:+1::+1:

Benimde en sevdiğim olaydır.Gölbaşından Ankaraya gelirken çok dik bir yokuş var ordan BMWlerin Mercoların sağından geçmek kadar keyif aldığım başka olay yok:++:

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Abi ama hakedende oluyor be :lol:
Kırklarelinden dönüşte arkaya bir 407 yapışmıştı,selektör yaptı,babamda altındakide araba olsa bari deyip yapıştırmıştı,bayağı tırmaladı ama yetişemedi tabi
Passatlarla ,Jetta ların arkası biraz birbirine benziyor..sizi jetta sanmıştır ,havası ondandır.:++:

Çevrimdışı alban

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;230004
Bu arada bunlar benim gibi yakında ehiyetini alacak gençler için süper örnekler :lol:

Gönül ister ki insanlar,trafik de birbirlerine karşı anlayışlı ve hoşgörülü olsunlar ama,ister istemez mecbur kalınıyo maalesef :)