škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mercekli Farlara Xenon Takılırmı

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugun bir auto elektiriksine gittim aksesuarcı fiyat bravoo araçım 2011 mercekli far neyse adam baktı normal kısa merceklı farlara xenon önermem cok az ışık olur göremessınız ztecte spacede alsanız randıman vermez merceksiz olursa anca aydınlatır bende düşündüm aslında orjinal tüv mercekli farlara öneriyorlar merceksizler yasak diye biliyorum adamın dedıgı kafamı karıştırdı sizce bu tür birisi bendendemi kötüdü:D:++::++::++::++:
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adam çakma xenon takmaktan doğruları unutmuş galiba. Doğrusu mercekli fardır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim fardaki de halojen ampullüdür orijinalde, xenon takınca muhteşem oldu. H7 kit alman lazım...

Çevrimdışı kaan67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;230335
Arkadaşlar bugun bir auto elektiriksine gittim aksesuarcı fiyat bravoo araçım 2011 mercekli far neyse adam baktı normal kısa merceklı farlara xenon önermem cok az ışık olur göremessınız ztecte spacede alsanız randıman vermez merceksiz olursa anca aydınlatır bende düşündüm aslında orjinal tüv mercekli farlara öneriyorlar merceksizler yasak diye biliyorum adamın dedıgı kafamı karıştırdı sizce bu tür birisi bendendemi kötüdü:D:++::++::++::++:
:++::++:Siz bence birdaha oraya gitmeyin bence.Zaten önemli olan mercekli farlara zenon uygulamasıdır merceksizlere önerilmez ışığı dağıttığı için.Sonradan zenon yapılan araçlardada uzunlara önerilmez sellektör yaparken yeterli randıman vermez ampullerin özelliği gereği ısındıkları zaman gerçek performans verir.ayrıca karşınızdan gelenler için merceksiz zenonlar kör edici bir durum oluşturur ama zaten sizin aracınızda orjinal mercek olduğu için kısalarda sorun yok.ayrıca en iyi andınlatmayı 4200k da alırsınız rakam büyüdükçe aydınlatma artmaz sanılanın aksine beyaz ışığı en iyi 4200k verir.rakam yükseldikçe renk maviye dönmeye başlar ve heleki yağmurda doğru dürüst birşey göremezsiniz.
nacizhane fikirlerim saygılar

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki Araçın 0 oldugundan ben gidip sahkan otoda lambasını degiştim araçın garantisinde bir sorun cıkartırmı??

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise giderken balastin fişini söker normal ampülleri takarsın oldu bitti :D

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
normalde servis garanti ilgili bir sorun cıkartırmı sokmesem?

lamba bölümü sanmıyorum ben ama servisin ne dusuncegı bellı degıl peder sonra hucum eder bana:D 0 araba aldık garantısını öldürdün falan:D

Çevrimdışı kaan67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uygun ürünler kullanılırsa garanti dışı kalmaz yada daha doğrusu ampul yüzünden garanti dışı kalmaz araç

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sonuçta patlaya bilir patladı taktım illa servistemi yapmam lasım düşünce olarak böylesi daha açık ama bilmem:D

Çevrimdışı cagri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.insigniateam.com/forum
periyodik bakımlarda garanti sorunu olmaz ama olurda farla ilgili bir sorun çıkarsa eski ampulleri takıp gitmekte fayda var

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kiti sökmek kolaymıdır mesela bir sorun oluştu olaki oldu balansı flaan cıkartıp eski sisteme dönmek kolay olurmu? benım yapabılecegım işmidir elektronikten cok iyi anlıyorum yakında yeni paylaşımlar yapıcam...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;230541
kiti sökmek kolaymıdır mesela bir sorun oluştu olaki oldu balansı flaan cıkartıp eski sisteme dönmek kolay olurmu? benım yapabılecegım işmidir elektronikten cok iyi anlıyorum yakında yeni paylaşımlar yapıcam...

Kiti sökmek 5 dk, tüm fişleri çekip eski halojen ampulü yerine takacaksın  ;)

Hatta montajı da kolay, 1 kere sökünce takması pratik oluyor...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=10919

Çevrimdışı kaan67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;230545
Kiti sökmek 5 dk, tüm fişleri çekip eski halojen ampulü yerine takacaksın  ;)

Hatta montajı da kolay, 1 kere sökünce takması pratik oluyor...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=10919

:+1::+1:

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam bugun fiat servisime sordum dedi garanti dışı kalmaz ilgisi yoktur motoru  isterseniz yıkayın falan dedı gerekli yerleri kapatıp işlem yapabılırsınız garanti icindedir sorun oluşturmaz ama xenon  H1 OLUYORMUŞ BENİM ARAÇA H7 OLMAZ Dedi nedeni sormadım  kullanabilirsiniz temiz bir montaj gerektirir ve korsanlardan kaçının dedi 450 tl takıyoruz biz dedim sağolun cıktım..

H1 XENONDA Bir ışık sorunu olurmu H1 MERCEKLER DAHA AZ VERİYORMUŞ ISIGI BİLMEM ACABA space 4300 4200 k işimi görürmü saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;230855
İrfan hocam bugun fiat servisime sordum dedi garanti dışı kalmaz ilgisi yoktur motoru isterseniz yıkayın falan dedı gerekli yerleri kapatıp işlem yapabılırsınız garanti icindedir sorun oluşturmaz ama xenon H1 OLUYORMUŞ BENİM ARAÇA H7 OLMAZ Dedi nedeni sormadım kullanabilirsiniz temiz bir montaj gerektirir ve korsanlardan kaçının dedi 450 tl takıyoruz biz dedim sağolun cıktım..

H1 XENONDA Bir ışık sorunu olurmu H1 MERCEKLER DAHA AZ VERİYORMUŞ ISIGI BİLMEM ACABA space 4300 4200 k işimi görürmü saygılar

Demek ki H1 tipi soket var ampulde, aynen 4 bin serisi H1 xenon kitle devam, sorun olmaz ;)