škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan sarkmasına çözüm aranıyor

ozzy · 11 · 4644

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bügün araca buharlı oto temizliği yaptırdık ..ama bu alet biraaz baya sulu ve nem bıraktığı için tavanı baştan aşağı sarkıtacağından korktuk..onun yerine bez ile hafifce silmek istedim ama ona rağmen ..tavan arka taraftan bir el büyüklüğü sarktı ve kurudu..

Çözüm yöntem ne olabiir bu konuda ,ne yapabiliriz..

Ama birşey daha öğrendim..bu buharlı oto temizlik ürünü her koltukta tam etki gösteremiyor ,gösteriyor ama biraz daha fazla uğraşmak gerekiyormuş.Bizdeki 1inci sınıf kalite kumaş koltuk olunca ..epey uğraştırdı ama sonuç güzel..işte şu tavan hadisesine bir çözüm bulmam lazım şuan a google demedim araştıyorum halen ,yardımlarınızı beklemekteyim ,selamlar.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Problemin olustugu yerin fotosunu ekleybilrseniz daha net çözüm üretlibilir.Ama sarkma ortadaysa ugrastırır gibi

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan sarkmasına tek çözüm: Yeni tavan kaplaması....

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ne yaptınız yahuuu :(
yok zannettiğiniz gibi ortadan değil..arka sol köşeden başlanmıştı ki durum fark edilir edilmez hemen duruldu..asla ve asla hangi şartlarda olursa olsun tavana el uzattırmam..
araç toyota avensis 2004 bej tavan fotosu şuan yok malesef
orginali serviste 1000 den aşağı değişeceğini sanmam zaten değişmelik bir durum yok..bir el büyüklüğü sarkıklık var..

Araştırdım epey ..gördüğüm kadarıyla şiringalı iğne yöntemi en mantıklısı görünüyor.Onun içinde şeffaf böyle sıcağa dayanıklı kaliteli bir tutkal ,yapıştırıcı ile enjekte ederk yapılmasını deniyeceğim..çözüm olacak gibi hissediyorum bakalım

temizlik konusunda bilmediğim şeye burnumu sokmayacağım..:krk:
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 20:10:29 Gönderen: ozzy »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan işi her zaman riskdir.Başlangıçta detap gibi köpük ürünler kullanılmalıdır.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok abi hiçbirşey kullanma..Neden dersen.Vb bazlı kimyalsal çözücüler ; tavan bezi ile sönger arasında tutan yapıştırıcı deformasyona uğratabiliyor ve de sarkmasına yol açabiliyor.O da bir nevi risk..

Bu konuya çözüm ,şiringalı iğne ile enjekte etmek en mantıklısı görünoyor,başka fikri olan da söyleyebilir.

Bana yaz sıcaklarında erimeyecek ,sıcağa dayanıklı şeffah leke bırakmayacak yapıştırıcı ürün lazımm..bakıyorum araştıyorum şimdilik.

İnternette araştırırken az önce dediğim gibi ,neler okudum neler..

İlk başta normal görünüp ,2 haftada koca tavanı bırakanı da okudum..anladığım kadarıyla yaş iş.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 20:30:46 Gönderen: ozzy »

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet belliki yaş iş ayrıca şırınga ile tutkal enjektesi nasıl yapılacak onu tam anlamıs degil sonucta tutkal dedigimiz maddenin kıvamı belli şırıngadan onu tavana eşit bi şekilde yaymak hicte kolay bi iş degil bence belki daha kötü bi görünüm cıkcak ortaya

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
elle hafif şöyle belli bölgelerden bastırdığımda eskisi gibi oluyor..don gibi sarkmıyor neticede..işte pratik zekasıyla bir soruna yöntem sunanların ,önerilerin ve deneyimlerinden yola çıkarak biz de çözüm arama uğraşındayız..hiçbir fikrim yok.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun, umarım en kolay şekilde çözersiniz sorununuzu.

Ben laguna ve g.punto tavanını meg apc ile köpük yapan başlıkla kullanmıştım bir sorun olmadı çok şükür.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kumaştan kumaşamı artık neyden neye bilemiyorum ama bu akşam telaşlandım ve araştırmalara devam ediyorum işte..

bizdeki sarkmaya lokal sarkma diyelim kenardan :p
zaten 7 yaşında araba..köşeden tutan yerlerinden de sarkacağı varmış.
herhalde tuz biber oldu bügün öyle birşey lakin bu konuda herkesin görüşlerini bekliyorum..farklı bir görüş olsada ,o ayrıntı bende veya bir başkasında yeni fikirler uyandırabilir ;)

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bilgi amaçlı Toyota servisini aradım..parçalar ellerinde yokmuş.Sipariş üzerine gelebiliyormuş.Telefondaki adam da biraz efüllü yavaş konuşuyor.Fiyatı tam söylerken 2 çıktı..aha o aradaki 1 saliselik arada 200 tl flan dedi zannettim..2 den sonra bini tercüme edince bi koydu.. 2.106 küsür çıktı adamın ağzından birebir :D:D

fotoğraflar için ortam olmadı kusura bakmayın ama şöyle tarif edeyim tekrardan ..ufak bir el büyüklüğü sağ tavan çıtasından hafif sarkıyor,ona biz çözüm bulacaz mutlaka.Airbaglerin olduğu yerde değil zaten bölüm bölüm ,çıtadan itibaren kısımda bir el büyüklüğü kadar..yarın olsun halledeceğiz ,detayları paylaşmaya özen göstereceğim.