škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden C segmenti HB üretmiyor?

crash · 31 · 11257

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;18246
çünkü o dediğiniz segmenti VW üretiyor, Golf.

Öyle olsaydı Seat Leon' u üretmezdi be hakancım.Zaten Skoda Yeti ile farklı segmentlere el atmaya başlayacağını gösterdi.Bence C segmenti HB araç çıkartırsa hiç şaşırmayın ki inşallah çıkarır.Ama şöyle birşey var.Skoda' nın ürettiği modeller ağırbaşlı oluyor.C segmenti HB araçlar ise genelde sportif araçlar oluyorlar.O yüzden ortaya acayip bi araç çıkabilir :D Kalitesinden şüphe etmem ama ortaya dizayn olarak iyi birşey çıkarsa satışlara önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.Mesela ben C segmenti araç alacak olsam sedan düşünmem HB düşünürüm.Sedan düşünürsem direkt D segmentine bakarım.Benim gibi düşünende oldukça fazladır bence.Skoda' ya talep mailleri falanmı atsak ne yapsak :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
valla yapsalar çok iyi olur, ben beklerim.

ama her zaman standarttır, Skoda ara segment araç üretir.

polo golf arası bişey fabia, golf-passat-jetta sınıfındada passatın altı, golf ile jettanın üstü bir araç octavia. superb ise passat ayarı belki daha üstü, zira yeni superb passattan oldukça büyük.

yeti için ise ankara sokaklarında bi kaç kez gördüğüm tiguan'ın bir altı diyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tiguan ust kalicak sanirim Yeti'den...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: mygokhan;18274
tiguan ust kalicak sanirim Yeti'den...

Kalmazsa olmaz abi zaten ;)
Bambaşkalar :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli 1.4 Fabia 1 HB'ler 1040 kg.Bu ruhsat doldurma işi eskisi gibi değil artık,üreticilerden data bilgileri yollanıyor,bilgisayardan açıp bakıp dolduruyorlar.Benim arabanın modeline özel donanımı bile belirtilmiş,noktası noktasına herşeyi doğru ruhsatta.
Fabia'lar ara segmenttir ve bir üst segmente yakın arabalardır.Mini değil Süper Mini sınıfındadır.Yani Corsa,Clio,Polo v.b araçlardan bir üst segmentte bulunur.Bu durumda Skoda'nın tuzu kuru aslında,rakipsiz sayılabilecek bir sınıftalar,her ne kadar millet çorba edip karıştırsada.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2 Fabiş 1030 kg idi ama dizellerin motor bloğu farkı var...

gogo969

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;18254
bu arada ruhsatları kim nasıl hazırlıyor anlamıyorum.Benim a4 octi için 1170 kg yazıyor doğrumudur acaba bana biraz az gibi geldi.sanki 1250 kg var gibi akranlarına göre.
benimkide A4 octi hem hb hemde 1239kg yazıyor.modele gerek yok imzada belli:D:D:D

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdı romi 1320 kg yazıyor ruhsatta.. 1.2 fabiada ise 1.030-40 kg yazıyordu.

Skodanın ürün gamını kesin geliştirmesi lazım ... 4 model ile iyi gidiyorlar ( fabia-roomstAr-octi-superB) ... bide Yeti gelecek....

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben şahsen skodanın arasınıf otomobil ürettiğine inanmıyorum.Dün akşam VW' deki rakipleriyle karşılaştırdım boyutsal olarak.Fabia II, yeni polodan 2-3 cm uzun, octavia, jettadan 4-5 cm uzun, supeB ise passattan 7 cm uzun.Aradaki en fazla fark D segmentinde.Yani öyle aman aman bi fark yok.Skoda bence bunu arasınıf üretmekten ziyade, iç hacim genişliği konusunda modellerinin kendi sınıflarında liderliğe oynamasını istediği için yapıyordur.Aradaki farkta zaten sınıflarında kabul edilebilir nitelikte bana göre.Sınıfı belirleyen şeyler bana göre boyutlardan ziyade, donanım, sürüş konforu, yol tutuş, motor, teknoloji ve bunlara bağlı bilimum özelliklerdir.Ama aslında literatürlerde geçen  şu ki sınıfları belirleyen özellik boyutlardır.İrfan abi önceden yanlış hatırlamıyorsam hangi segmentin hangi boyutsal özellikte olmalarını altsınır ve üstsınır olarak vermişti.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fiyat/Performans önemli, VW f/p'de Skoda'ya rakip olamaz....

Örnek veriyorum, ben aracımı aldığımda o paraya, o genişlikte (bagaj hacmi, tavan yüksekliği, diz aralığı), o sınıfta (B-MPV), o sağlamlıkta (NCAP) başka marka yoktu, hala yok...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;18410
Fiyat/Performans önemli, VW f/p'de Skoda'ya rakip olamaz....

Örnek veriyorum, ben aracımı aldığımda o paraya, o genişlikte (bagaj hacmi, tavan yüksekliği, diz aralığı), o sınıfta (B-MPV), o sağlamlıkta (NCAP) başka marka yoktu, hala yok...

Evet abi dediğin doğru.VW gerçekten f/p' de Skoda' ya rakip olamaz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
99 yilinda uretilen fabia piyasaya ciktiginda, o yillarda ayni sinifta oldugunu dusundugunuz araclari gozununuz onune getirin , Gercekten ara sinif oldugu oyillarda bariz belliydi.Simdi ise bazi modellerde yine ara sinif ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;18256
benim fabiada da 1130 yazıyo... çeyrek depo mazotla kantara çıktım 1300 geldi.. :D yurdum polisi... normaldir...

Kantarda bi hata olmasın.Benim ruhsat 1330 kg yazıyor.Demek ki senin kantara çıksak 1500 kg çıkacak:)

Bu arada her model ve donanıma göre aracın fabrika kağıdında net kilosu yazar ruhsata da aynen o işleniyor.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2009, 00:02:14 Gönderen: octaviaman »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;18449
Kantarda bi hata olmasın.Benim ruhsat 1330 kg yazıyor.Demek ki senin kantara çıksak 1500 kg çıkacak:)

Bu arada her model ve donanıma göre aracın fabrika kağıdında net kilosu yazar ruhsata da aynen o işleniyor.

belediyenin şantiyedeki dijital kantar... daha yeni.. bide sık sık kalibrasyonu yapılıyo... bazen kontrol için elemanları tartıyom... :D hata yok..
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]