škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

508 mi superb mi..

tamirer · 51 · 20963

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Tabiki yabana atılacak marka değil fakat Skoda Vw gibi markalarla mukayese edilecek bir araç markası da değil..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pug 508 gerçekten güzel dün inceleme fırsatı buldum.508 supoya göre daha sportif daha çok passattan müşteri çalmaya yönelik bir araç.İki araçta kaliteli.

Pug yine pug gibi şeyler yanlış.Skoda nasıl eski skoda değilse pugda eski pug değil.308-508-3008 benim gözümde çok iyi araçlar.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;230814
Pug 508 gerçekten güzel dün inceleme fırsatı buldum.508 supoya göre daha sportif daha çok passattan müşteri çalmaya yönelik bir araç.İki araçta kaliteli.

Pug yine pug gibi şeyler yanlış.Skoda nasıl eski skoda değilse pugda eski pug değil.308-508-3008 benim gözümde çok iyi araçlar.

Tasarım olarak tamam Peugeot eski Peugeot değil ama sağlamlık dayanlıklılık hala eskisi gibi..

5008 ile 3008 iyide hala otomatik şanzımanlarında vites geçişlerinde gecikmeler, hantallık gibi şeyler var...

Aslında şöyle özetleyebiliriz...

Peugeot Eskisinden iyi...
Skoda Eskisinden iyi...

Sonuçta yine fark var arada...

biri birinden hep iyi...

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peugeot iyi,Superb iyi ama daha iyi (bence) sonuçta alman araçlarının kalitesini herkes bilir... Superbde VW bünyesinde bir araç.. ha VW ha Superb.

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kamyon sesine aşına olanlar dizel pejo alsınlar

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peugeot da çalışan eleman diyor yahu. Elektronik arızasından çok fazla araç geliyor. Bence uzak durun peugeottan.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;230816
Tasarım olarak tamam Peugeot eski Peugeot değil ama sağlamlık dayanlıklılık hala eskisi gibi..

5008 ile 3008 iyide hala otomatik şanzımanlarında vites geçişlerinde gecikmeler, hantallık gibi şeyler var...

Aslında şöyle özetleyebiliriz...

Peugeot Eskisinden iyi...
Skoda Eskisinden iyi...

Sonuçta yine fark var arada...

biri birinden hep iyi...

O şanzımanlar manuelleştirilmiş otomatik şanzımandır.bunu herkes bilir.O araçları alanda dsg gibi bir performans beklemiyor zaten.Sağlamlık konusunda bir bilgim yok bir şey diyemeyeceğim.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peugeot c5 ıle kıyaslanaacak bır arac.superb fazla gelır ona.sen bunu peugeot un forumunda yazsan herkez 508 dese bıle sen superb yı savunsan sana kımse laf dıyenmez cunku gercekler ortada.
her malın bı alıcısı vardır ısteyen 508 bıner

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektronik kısmına birşey diyemem fakat 508 ciddi anlamda kaliteli bir araç.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam Yapma etme ne 508i.?superb 508 e 2 beden buyuk gelir.fransıza karşı alman üstünlüğümü dersin,superbin şık tasarımı mı dersin,arka dizz mesafesmi mi dersin.dersin oğlu dersin yani.2 aracı da bayide detaylıca inceledim.superb açık ara yer 508 i.
Ayrıca pejonun kapotası berbet.bunu bizzat yaşadım gördüm.
Geçen hafta çarşamba akşamı yoğun yağmurda göz gözü görmezken kaza yaptım.bir tane 307 pejo benim octiye sağ yandan 40-50 km hızla çarptı.benim sadece far içeri çöktü pejo 308 in çamurluk yırtıldı,ön tampın düştü,ön far kırıldı,dikizaynası,kapı menteşeelri kırıldı direksiyon airbagi açıldı.Eksperle konuştum pejoyu perte çıkaracaklarmış.
benim ocitiye 30 tl karşılığında yeni bir far tablası alıp düzelttirdirdim.
Karar sizin arkadaşalr.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GökhanBa;230860
Hocam Yapma etme ne 508i.?superb 508 e 2 beden buyuk gelir.fransıza karşı alman üstünlüğümü dersin,superbin şık tasarımı mı dersin,arka dizz mesafesmi mi dersin.dersin oğlu dersin yani.2 aracı da bayide detaylıca inceledim.superb açık ara yer 508 i.
Ayrıca pejonun kapotası berbet.bunu bizzat yaşadım gördüm.
Geçen hafta çarşamba akşamı yoğun yağmurda göz gözü görmezken kaza yaptım.bir tane 307 pejo benim octiye sağ yandan 40-50 km hızla çarptı.benim sadece far içeri çöktü pejo 308 in çamurluk yırtıldı,ön tampın düştü,ön far kırıldı,dikizaynası,kapı menteşeelri kırıldı direksiyon airbagi açıldı.Eksperle konuştum pejoyu perte çıkaracaklarmış.
benim ocitiye 30 tl karşılığında yeni bir far tablası alıp düzelttirdirdim.
Karar sizin arkadaşalr.

kesinlikle doğru..2 sene önce benim eşim de bir arkadaşının pejo 207'si ile kaza yaptı ve pejo darmadağın oldu..zaten artık pejo ne yaparsa yapsın boş..imajı berbat..

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;230805
407'nin sağlamlığı ne ise 508'in de odur bence...
Peugeot'un patronu aynı, ürettiği fabrika aynı...Peugeot yine Peugeot...
neden 10sene öncesindeki skodada şimdiki teknolojimi kullanılıyordu
Alıntı yapılan: baba63;230811
Tabiki yabana atılacak marka değil fakat Skoda Vw gibi markalarla mukayese edilecek bir araç markası da değil..
bu forumda aşağı yukarı 2senedir bulunuyorum .yanlış anlamayın o kadar skoda arızası anlatılıyorki .iyiki kullandığım markayı almışım dediğim çok olmuştur :++:hatta az önce bi arkadaş sıfır aldığı arabadan bahsediyodu olabilir bence şans işi bırazda
Alıntı yapılan: kerem61;230761
sakın abı manyakmısın ne 508 i..peugeot cok dandık bır arac hıc sağlam degıller.ayrıca 508 e bende baktım hıc te 'Al benı'si yok.superb onn yanında hem kalıte olarak hem performans olarak hem genıs ıc hacmı olarak kral arabadır.bı defa superb nın DSG sanzımanı araca ekstra guc saglıyo desek yerıdır..
kerem hemşerim senin 508 i içine oturmadan test şürüşü yapmadan  konuştuğun belli .300mt geriden bakmış olabilirsin :).pasttatla kıyaslayan oto show bile iç dizaynı daha iyi buldu çünkü.arabanın kliması çalışmıyo yaptırmıussın gene bozuk gene çalışmıyo peugeotu kötülüyon .yanlış anlama ama öyle  60 milyara araba alacam kliması soğutmıcak filan o arabayı yakarım ciddiyim.üstelikte o beğendiğin dsg yi sen beğeniyorsun forumları aratta dili yanalara bi bak istersen.dsgmi hayatta yanından geçmem diyenlerin sayısı hiçde azımsanmayacak değil

otohaber dergısındesuperb ılk cıktıgında ınsıgna 160 hp ıle karsılastırıyolar.superb (140 hp) 0-400m yı daha kısa zamanda tamamlıyor şanzıman farkı ;)
o dergilerin hepsi   yandaş. opeli peugeotu birinci çıkarsa kıyamet kopar .508in otomatiğiyle passatın düz vitesini karşılaştırmışlar  passatı 0-100de birinci seçmişler :++:.

Alıntı yapılan: acapunco;230824
peugeot da çalışan eleman diyor yahu. Elektronik arızasından çok fazla araç geliyor. Bence uzak durun peugeottan.
ben 2 yıldır kullanırım sorunsuz .bi yamuğunu filan  görmedim .az önce bi arkadaş yeni aldığı  60 küsür milyarlık arabanın klimasını arazalı olduğunu yaptırdığı halde 2gün sonra tekrar aynı arazıyı yaptığını söylemiş .hatta serviste abi bunların hepsiböyle demiş bu nedemek biliyomusunuz .böyle aracım olsa yanlş anlamayın ama  yakarım onu
Alıntı yapılan: tamirer;230864
kesinlikle doğru..2 sene önce benim eşim de bir arkadaşının pejo 207'si ile kaza yaptı ve pejo darmadağın oldu..zaten artık pejo ne yaparsa yapsın boş..imajı berbat..
arkadaşın arabası zırhlı olabilir:).geçen  önümden kalkan fiat stillo 2viteste taktı ve o anda önünde aniden duran eski model 131 kartala abs de kızaklayarak çarptı  öyle bi ses çıktıki çok çokta 40 km yoktur hızı yani kartalın bakalit arka  tamponu kırıldı düş yere stilloda ise ön kaput yarıya kadar büküldü.farlar panjur tampon paramparça oldu .şimdi bu kartal dahamı sağlam anlamına geliyo .geçen opel vectra kangonun yan kapıya vurmuş kangoda  az batık vardı opel ön paramparça korktum opelden o anda
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:13:59 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;230822

:++::++::+1:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;230822

Bizim turbomuzun cuflaması örtüyor motor sesini :) :)