škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

508 mi superb mi..

tamirer · 51 · 20964

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: barbaros61;230880
neden 10sene öncesindeki skodada şimdiki teknolojimi kullanılıyordu

bu forumda aşağı yukarı 2senedir bulunuyorum .yanlış anlamayın o kadar skoda arızası anlatılıyorki .iyiki kullandığım markayı almışım dediğim çok olmuştur :++:hatta az önce bi arkadaş sıfır aldığı arabadan bahsediyodu olabilir bence şans işi bırazda

o dergilerin hepsi yandaş. opeli peugeotu birinci çıkarsa kıyamet kopar .508in otomatiğiyle passatın düz vitesini karşılaştırmışlar passatı 0-100de birinci seçmişler :++:

ben 2 yıldır kullanırım sorunsuz .bi yamuğunu filan görmedim

arkadaşın arabası zırhlı olabilir:).geçen önümden kalkan fiat stillo 2viteste taktı ve o anda önünde aniden duran eski model 131 kartala abs de kızaklayarak çarptı öyle bi ses çıktıki çok çokta 40 km yoktur hızı yani kartalın bakalit arka tamponu kırıldı düş yere stilloda ise ön kaput yarıya kadar büküldü.farlar panjur tampon paramparça oldu .şimdi bu kartal dahamı sağlam anlamına geliyo .geçen opel vectra kangonun yan kapıya vurmuş kangoda az batık vardı opel ön paramparça korktum opelden o anda

Peugeot Taaruza geçti..:haha:

Her fikre saygım var...

Skoda Peugeot...

Alman-Fransız

Peugeot nere Skoda Vw nere..Aradaki fark dağlar kadar...
Sokağa çıkın 100 kişiye sorun 95'i Alman der...
3'ü de kendi aracı olduğu için belki Fransız der...
2'side adil konuşarak Alman der...
Konu nereden nereye geldi...
Alman zaten araç konusunda kendisini bir iki üç kişiye değil Dünya'ya ispatlamış bir millet...
Gücü ispatlı...Alman'la fransızın kaliteleri belli ortada..

Alman:Mercedes, Bmw, Audi, Skoda, Vw, Seat, Opel, Porshce, Maybach,  v.s v.s...

Fransız:Citroen, Renault, Peugeot. Buradaki fark kalite zaten belli..Fransızın Almana hangi konu olursa olsun rakip olacak otomobil firması yok...

ABD'nin otomobil markalarına bakalım:

Buick,Cadillac,Chevrolet,Chrysler,Dodge,Ford,GMC,Hummer,Jeep,Lincoln,Mercury,Pontiac,Saturn

İngiltere'nin otomobil markalarına bakalım:

Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover, Lotus, Mini, Morgan, Rolls Royce, TVR.

İSVEÇ'in otomobil firmalarına bakalım:

Volvo, Saab.

İtalya'nın Lamborghini'sini, Maseratisini, Ferrari'sini,

Japonya'nın İnfintisini v.s söylemeye gerek bile yok...

Peugeot veya Fransız bu araçların hangisi ile baş edebilir, karşılaştırılabilir..

Dünya genelinde Fransız araçları daha bir çok ülkenin gerisinde kalır..

Sağlamlık, prestij, teknoloji bunları sayfa sayfa uzatabilirim iki markanın arasında Kocaman bir FARK VAR !!...Bu konudaki son sözüm budur...

kesinlikle SKODA...
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:10:38 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;230822
kamyon sesine aşına olanlar dizel pejo alsınlar
 kamyon sesi dediğiniz 1.6 dizel motor yaklasık 6-7 yıldır ford ,citroen .volvogibi markaların ortak kullandığı çok başarılı bir motordur  180 le giderken içeriye rüzgar sesi dahi gelmediğini söylersem inanırmısınz .ama sizin eski  1.9 dizelinizin bmc gibi çalıştığını ya bilmiyosunuz yada bilmek istemiyosunuz:ok:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peugeotlar ileriiiiiiii ! :) herkesin markası kendine güzel... Skoda Alman grubuna geçtiği zaman kalitesini arttırmaya başladı... bizde 2000 model felicia kullandık 2 yıl sonra sattık... şimdi ki skodalar çoook farklı çook...

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;230880
neden 10sene öncesindeki skodada şimdiki teknolojimi kullanılıyordu

bu forumda aşağı yukarı 2senedir bulunuyorum .yanlış anlamayın o kadar skoda arızası anlatılıyorki .iyiki kullandığım markayı almışım dediğim çok olmuştur :++:hatta az önce bi arkadaş sıfır aldığı arabadan bahsediyodu olabilir bence şans işi bırazda

o dergilerin hepsi yandaş. opeli peugeotu birinci çıkarsa kıyamet kopar .508in otomatiğiyle passatın düz vitesini karşılaştırmışlar passatı 0-100de birinci seçmişler :++:

ben 2 yıldır kullanırım sorunsuz .bi yamuğunu filan görmedim

arkadaşın arabası zırhlı olabilir:).geçen önümden kalkan fiat stillo 2viteste taktı ve o anda önünde aniden duran eski model 131 kartala abs de kızaklayarak çarptı öyle bi ses çıktıki çok çokta 40 km yoktur hızı yani kartalın bakalit arka tamponu kırıldı düş yere stilloda ise ön kaput yarıya kadar büküldü.farlar panjur tampon paramparça oldu .şimdi bu kartal dahamı sağlam anlamına geliyo .geçen opel vectra kangonun yan kapıya vurmuş kangoda az batık vardı opel ön paramparça korktum opelden o anda

Hocam marka fanatikliği yapmaya gerek yok.Benim arabam zırhlı mırhlı değil.Standart oktavya işte.Ben fanatiklik yapmadan başımdan geçeni gördüğümü yazıyorum.pejo o kadarcık kazada pert oldu.tutanaklarda var kazadki maddi hasar yuksek olduğu için polisin ve ekpserin tuttuğu hasar ve kaza tespitleride var.o yavas hızda bile pejonun çamurluk yırtıldı kapısının menteşeleri kırılıp airbag açtı ya altından kaplama pejo getirseler kendimde binmem hiç bir tanıdığımıda bindirmem.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:02:08 Gönderen: GökhanBa »

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;230884
Peugeot Taaruza geçti..:haha:

Her fikre saygım var...

Skoda Peugeot...

Alman-Fransız

Sağlamlık, prestij, teknoloji bunları sayfa sayfa uzatabilirim iki markanın arasında Kocaman bir FARK VAR !!...Bu konudaki son sözüm budur...
aslında polisaj dışında  diğer konulara yazmam genelde ama baktımki bazı arkadaşlar çok fazla övülnüyor diğer markaları kötülüyorlarr .bence gereksiz bu sohbetler herkes istediğini beğendini alır herkesin malı kendine iyi gelir sonuçta .kimsenın malınında kimseye karı yok.taaruz demeyelim benim dediklerimide gördüklerimi yaşadıklarımı anlatttım o kadar .peki size son bir soru skodayı o yazdığınız markaların hangisınınsen önünde tutyoruyorsunuz ferrari, lamborgin,i infinity...:++:
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:22:18 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GökhanBa;230888
Hocam marka fanatikliği yapmaya gerek yok.Benim arabam zırhlı mırhlı değil.Standart oktavya işte.Ben fanatiklik yapmadan başımdan geçeni gördüğümü yazıyorum.pejo o kadarcık kazada pert oldu.tutanaklarda var kazadki maddi hasar yuksek olduğu için polisin ve ekpserin tuttuğu hasar ve kaza tespitleride var.o yavas hızda bile pejonun çamurluk yırtıldı kapısının menteşeleri kırılıp airbag açtı ya altından kaplama pejo getirseler kendimde binmem hiç bir tanıdığımıda bindirmem.

bende sana yaşadım olayı anlattım sende başından geçen olayı anlattın :)
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:11:50 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: ammo;230887
Peugeotlar ileriiiiiiii ! :) herkesin markası kendine güzel... Skoda Alman grubuna geçtiği zaman kalitesini arttırmaya başladı... bizde 2000 model felicia kullandık 2 yıl sonra sattık... şimdi ki skodalar çoook farklı çook...

:ok::ok:
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 23:23:12 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;230802
508 çıkalı ne kadar oldu ki millet dökülüyor diyor sanki araçla 50bin km devirmiş gibi konuşuluyo.aracın performansını bilmıyorum ama ben bayide incelediğimde içi çok dar ve kasvetli geldi.superb ona göre daha ferah bir araç.sadece bu yönden karşılaştırabilirim.bir de burası skoda forumu unutma:)

"burası skoda forumu unutma" Haklı :+1:. Peugeot forumunada danışmalısın. Tabiki son karar sizin. :)

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;230885
kamyon sesi dediğiniz 1.6 dizel motor yaklasık 6-7 yıldır ford ,citroen .volvogibi markaların ortak kullandığı çok başarılı bir motordur 180 le giderken içeriye rüzgar sesi dahi gelmediğini söylersem inanırmısınz .ama sizin eski 1.9 dizelinizin bmc gibi çalıştığını ya bilmiyosunuz yada bilmek istemiyosunuz:ok:
konu pejodan açıldığı için öyle yorum yaptım mesela bizde kia sorento vardı iş makinesi gibiydi mubarek sora demişsinki kabin içine ses vermiyor dışarıdakilerede acımak lazım şehir yeterince gürültülü zaten

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sayın barbaros61;
dergıler yansız demedım ama sıze söyle bır örnek daha vereyım..
dergının bırı superb ıle bı sw mercedes kıyaslıyor.. mercedes ıcın esp ye asırı bagımlı dıyo superb ıcın klıma eskı kasaya oranla yetersız dıyo..
bıldıgımz uzere mercdes asfalt aracı karda kısta pek basarılı degıl superb ıse hakıkaten klıması ısıtmıyor sogutmuyor abı (kendı aracımızdan bılıyorum eskı kasa gbı degıl ısıtma konusunda)
ayrıca opelın otomatık sanzımanlarınıda bılıyoruz berbat bısey bırakta dsg farkını göstersın yolda

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tamirer;230864
kesinlikle doğru..2 sene önce benim eşim de bir arkadaşının pejo 207'si ile kaza yaptı ve pejo darmadağın oldu..zaten artık pejo ne yaparsa yapsın boş..imajı berbat..

bilader madem peugeot u beğenmıyorsun marka hakkında bir fikrin var zaten kararını vermişsin o halde ne diye 508 mi superb mı diye konu açıyorsun?

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;231251
bilader madem peugeot u beğenmıyorsun marka hakkında bir fikrin var zaten kararını vermişsin o halde ne diye 508 mi superb mı diye konu açıyorsun?

insanların fikrini merak ediyorum..forumun amacı budur zaten..başkaları ile fikir alışverişi yapmak..ayrıca konu açmam seni niye bu kadar rahatsız etti anlamadım..

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaş bencede haklı siz fikir alışverişi değil direk markayı karalama kampanyasına girmişsinizki.düşüncenizi bile bile bide konu açıyorsunuz .niyetinizi bende anlamış değilim

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arkadaşa partner tepee outdoor alırken yine inceledim 508 i. Superb ayarına yakın ama onun kadar iyi değil. Gerçi siz karar vermişsiniz. Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;231247
sayın barbaros61;
dergıler yansız demedım ama sıze söyle bır örnek daha vereyım..
dergının bırı superb ıle bı sw mercedes kıyaslıyor.. mercedes ıcın esp ye asırı bagımlı dıyo superb ıcın klıma eskı kasaya oranla yetersız dıyo..
bıldıgımz uzere mercdes asfalt aracı karda kısta pek basarılı degıl superb ıse hakıkaten klıması ısıtmıyor sogutmuyor abı (kendı aracımızdan bılıyorum eskı kasa gbı degıl ısıtma konusunda)
ayrıca opelın otomatık sanzımanlarınıda bılıyoruz berbat bısey bırakta dsg farkını göstersın yolda
abi siz superb içinmi klima sorunu var diyorsunuz ??