škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motosiklet Satın Alıcam.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu anda Skoda SuperB var. Fakat hem babam hem ben kullanırken zorluk çekiyoruz . 21 Yaşındayım okula gelip giderken zorluk yaşıyorum. İlk düşüncem 1969 Model Mustang Boss almaktı. Fİyatı biraz uçuk geldi. Daha sonra araba modifiye etmeyi düşündüm fakat onunda üvey evlat gibi gözüküceğini düşündüm ayrıca İstanbul trafiğide çekilmez bir hal aldı. :) Bu yüzden sonunda motosiklet almaya karar verdim şu anda aklımda ;

DUCATİ 1198

Motor                                                                                 :                                                                                 1198.4cc Silindir Hacmi                                                                                 :                                                                                 170hp (125kw) @ 9750rpm                                                                                                                                                                                                                                           Silindir Çapı ve Strok                                                                                 :                                                                                 106x67.9mm                                                                                                                                                                                                                                           Sıkıştırma Oranı                                                                                 :                                                                                 12.7:1                                                                                                                                                                                                                                           Maksimum Tork                                                                                 :                                                                                 97lb-ft (131.4Nm) @ 8000rpm                                                                                                                                                                                                                                           Soğutma                                                                                 :                                                                                 SIVI                                                                                                                                                                                                                                           Çalıştırma                                                                                 :                                                                                
                                                                                                                                                                                                                                          Ön fren                                                                                 :                                                                                 2 x 330mm semi-floating discs, radially mounted Brembo Monobloc calipers 4-piston, 2-pad                                                                                                                                                                                                                                           Arka fren                                                                                 :                                                                                 245mm disc, 2-piston calliper                                                                                                                                                                                                                                           Yağlama Tipi                                                                                 :                                                                                
                                                                                                                                                                                                                                          Ateşleme                                                                                 :                                                                                 ENJEKSİYON                                                                                                                                                                                                                                           Ön Süspansiyon                                                                                 :                                                                                 Showa 43mm with TiO fully adjustable usd fork                                                                                                                                                                                                                                           Arka Süspansiyon                                                                                 :                                                                                 Progressive linkage with fully adjustable Showa monoshock. Aluminium single-sided swingarm                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Ön Lastik                                                                                 :                                                                                 120/70 ZR17                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Arka Lastik                                                                                 :                                                                                 190/55 ZR17                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Ağırlık                                                                                 :                                                                                 171kg (377lb)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Boyutlar U-G-Y mm                                                                                 :                                                                                 820-110-2100 begin_of_the_skype_highlighting            820-110-2100      end_of_the_skype_highlighting                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Şanzıman                                                                                 :                                                                                
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Fiyat                                                                                 :                                                                                 23.990 EURO
TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2011, 01:10:29 Gönderen: Powolper »

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Şu anda Skoda SuperB var. Fakat hem babam  hem ben kullanırken zorluk çekiyoruz . 21 Yaşındayım okula gelip  giderken zorluk yaşıyorum. İlk düşüncem 1969 Model Mustang Boss almaktı.  Fİyatı biraz uçuk geldi. Daha sonra araba modifiye etmeyi düşündüm  fakat onunda üvey evlat gibi gözüküceğini düşündüm ayrıca İstanbul  trafiğide çekilmez bir hal aldı. :) Bu yüzden sonunda motosiklet almaya karar verdim şu anda aklımda ;

valla motoru iyi düsünmüssün ya
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı DonIVX

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok güzel :) benimde her zaman motorlara karşı bi hayranlığım olmuştur... ama tehlikeli iş...

motor cok güzel, piyasası hakkında pek bilgi sahibi degilim ama fiyat fazla gibi :)  
eger heves olarak alıyorsanız, ikinci el piyasasınıda düşünün derim.
ama yok ben bunu sürekli kullanırım, satmam 3-4 seneye kadar felan diyebiliyorsanız, alınabilinir...

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde çok fazla bilgim yok ama başlangıç için 1200cc lik bir motor biraz tehlikeli olur kanımca.:) 250'lik veya maksimum 600cc lik bir motorla acemilik attıktan sonra büyük hacimlere geçmek daha mantıklı gibi.

Diğer türlü m3'le araba kullanmayı öğrenmeye benzer iş.:)

Çevrimdışı emrahkaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende yakaşık 10 senedir motor kullanıcısıyım. daha önce umarım motor tecrübeniz vardır. motor çok dikkat ve tecrübe gerektiren bir olay. en ufak hata ve dikkatsizliği kesinlikle ama kesinlikle affetmez. bu olay motor büyüdükçe kaçınılmaz bir hal alır. eğer tecrübeniz yoksa scooter ile başlamanız şiddetle tavsiye edilir. yok eğer tecrübem var diyorsanız benim tavsiyem Türkiye'de ve İstanbul'da bolca servisi ve yedek parçası olan, ikinci eli de iyi olan Honda tercih etmeniz. Daha az maliyetli olur. Ben de Honda kullanıcısıyım ve şehir içinde bu tür makineler hem avantaj yerine dezavantaj verdiği için, hem de daha riskli olduğu için cbr 125 kullanıyorum.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dostum o fiyata ne arabalar gelir farkındasın demi :) bunun kışı var yağmuru çamuru var trafikte adam yerinen konmamak var yaklaşık 50 bin tl güçlü daha güvenli ve yukardaki sorunları yaşatmayacak araçlar var
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı hedowich

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
emrah dogru soyluyor kesinlikle..uyarilarini dikkate al ben 50ccden asamali olarak 125-250-400-600cc seklinde ilerlemenin inanilmaz faydasini gordum..

birkere sehiricinde okula gidip kullanmaya race motora hic gerek yok! tam bir yorgunluk olur senin icin..istanbulda kullanacaksanda 125cc guvenlik icin yetmeyebilir...tecrubeliysen gercekten kawasaki versys al yeni kasa...ducatiyi alacak gucun varsa bmw gs800 de alabilirsin harika bir secim olur..hem guvenli hem hizli hemde cok rahat motorlar
Emrahin belirttigi gibi tecruben yoksa hemen guzelinden bir egitim al baslangic icin ayrica illaki RACE diyorsanda hos secenekler var: 250cc kawasaki ninja var race gorunumlu cok rahat bir motor .alternatifi cbr 250cc de ulkemize geldi yanilmiyorsam..bunlarda biraz tecrube kazanir sonra 600ccye gecersen daha guzel olur...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Powolper;230930
Şu anda Skoda SuperB var. Fakat hem babam hem ben kullanırken zorluk çekiyoruz . 21 Yaşındayım okula gelip giderken zorluk yaşıyorum. İlk düşüncem 1969 Model Mustang Boss almaktı. Fİyatı biraz uçuk geldi. Daha sonra araba modifiye etmeyi düşündüm fakat onunda üvey evlat gibi gözüküceğini düşündüm ayrıca İstanbul trafiğide çekilmez bir hal aldı. :) Bu yüzden sonunda motosiklet almaya karar verdim şu anda aklımda ;

DUCATİ 1198

Fiyat : 23.990 EURO
TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.
30 yılık A2 sürücü belgesi olan ve JAWALARLA dans etmiş birisi olarak, büyük şehirlerde büyük makinalarla oynamayacaksın.
İlk defa başlıyorsan, hevesini geçirene kadar, scooter veya mobylet le başlayıp, o rüzgarın tadına bakıp, öğle karar ver diğer makinalara geç.
İleriki yaşlarda eklem romatizmaları, yüz felçleri, akciğer problemleri bu işin bonusu olarak geri dönüyor,,, çok ağır olduysa kusura bakma....
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda motor kullanmak büyük risk. Gereken saygı gösterilmiyor motorlara. Bence otomatik bir araç alın onun yerine. Hele ki böyle gösterişli bir motor pek avantaj olmayacaktır istanbul trafiğinde. Ben scooter kullandım, 1-2 kere de yamaha r1 in arkasında gezdim. çok güzel keyifli ama kelle koltukta gidiyorsun istanbul trafiğinde.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motosiklete başlamak için çok doğru bir tercih Ducati 1198, 125 cc ile başlasan zorluk çekerdin bu şekilde çabuk halledersin bu dünyada işini.
     Bende F430 scuderia ile başladım otomobil kullanmaya şimdi civic kullanırken falan zorluk çekmiyorum. :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer kalıplıysan 50 cc lik bir motor sana hafif gelicektir o yüzden 125 den aşağı düşme ilk başlangıçta 600 cc dende yukarı çıkma derim çok sakat..

Ama şu an racing motorun kıralı ducatir değil BMW S1000RR dır.. Gps verisi 308 km/h akıllara zarar :D

Başlarken kesinlikle vitesli ile başlar derim scooter ile başlarsa viteslide sorun yaşayabilirsin..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suzuki GSX-1300R HAYABUSA tavsiye ederim :ok: mis gibi gider mis gibi gelirsin:ok: Hayabusa al sen:ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;231228
Suzuki GSX-1300R HAYABUSA tavsiye ederim :ok: mis gibi gider mis gibi gelirsin:ok: Hayabusa al sen:ok:

Abi hayabusa şehir içinde ciddi yorar heleki İstanbulda..

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;231228

Alırken birazda dış görünüşünede dikkat etmek istiyorum :D ve pek güzel olduğu söylenemez.

SİZ KARAR VERİN.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Egzos borusunun yandan çıkması hiç hoş durmamış :D. Sonradan takılmış gibi.