škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne yapabilirim ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selam. Araba bu aralar sık kirleniyor ama nedeni toz değil binadan cisimler atılıyor kahve döken var, bugünde gözümün önünde kadın bozuk para attı dann dunn arabanın üstüne düştü. Benim doğulu arkadaşlarımda var gayet düzgün insanlar, ama bunlar nedense köyden direk şehire inmişler arkadaş ne okumuşlar ne görmüşler çöp kovası yok bunlarda direk sokağa bakan camdan aşağı, arka bina arasıda var orasının hali hepten içler acısı. Dikkat ettim onların daireden hiç çöp inmiyor :) Bu son dedim sabır dedim birdaha olursa kovucam ne halleri varsa görsünler arabalarının içinde konaklasınlar.

Bende daha önceki fikirlerimi tazelemiş oldum ve sizlere bir danışayım dedim. Arabayı korumak için ne yapabilirim ?

1. Otopark: var ama bizden uzak kalıyor.Yinede arayışlara girerim.

2.Koruma levhası: bunu resimle açıklamak istedim fikir bu; eğer altına demir destek koyarsam orayı sahiplenmiş olucağımı sölediler zabıta geçerken ceza yazabilirmiş.Yinede aranızda bilen vardır.

Aynen bu şekilde; Öncesi

Sonrası

-------------------------------------------------

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İllaki koyabileceğin başka bir yer vardır, ne böyle uğraşıyorsun ki, parket başka yere, uğraşmana değmez açıkcası.
Ben asıl kuşlara çözüm bulamıyorum, gene eminönü meydanına çevirmişler her tarafını:ban:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baki abi en düzgün apartman yine bizimki,başka yerler zaten dolu,her evin önündeki arabalar fix, :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;231225
Baki abi en düzgün apartman yine bizimki,başka yerler zaten dolu,her evin önündeki arabalar fix, :)

Anlıyorum Gökçen'ciğim, bu park sorunu var tabi büyük şehirlerde maalesef ayrı mesele :( ya komşuları gidip basacan ya da üzerine bir şey tutacan arabanın, başka bir çözümüde yok ki:(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumu çok iyi bilirim aynısı halamlardada sorun şu aralar araba almayı düşünüyorlar sırf bü yüzden gidip sıfır araba almıyorlar ikinci el uygun bir araba bakıyorlar.Otopark olmayınca araba büyük sorun oluyor umarım kısa zamanda çözersin :)

Gearbox

• Ziyaretçi
abi aracın üstüne branda düşünsen olmaz mı? bi nebze olsada korur.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle durumlar gerçekten zor.Bizim de kapalı  garaj var sözde ama garajın  girişi sürekli pislik içinde. İnsanlar eline ne geçerse atıyor. Garaj girişinde araba yıkarken bile utanmadan atabiliyorlar. Hadi çöplere çok bişey demiyorum ama ekmek atıyorlar günah. Biarada camda gizlice sigara içenler kültablası düşürdü bikaç kez onlarda kalın camdan.lastiğe girse lastik pert.
Kökten çözüm gidip uygun bir dille konuşmak çöp atanlarla. Anlamazlarsa attıkları çöpü toplayıp kapılarının önüne yığmak
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2011, 22:56:44 Gönderen: burock »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ne yapıcağımı bilemedim. Yorumlarınız için sağolun, branda işini boya açısından pek önermedi forumdakiler Mehmet, düşündüm ama tavsiye edilmedi :)
Gerçekten bir garajım olmasını isterdim.Ne kadar uyarsamda anlamıyolar hep aynılar,
Burak bey işte mesele o düşürülen kül tablasını aşağı inip park yeri önünden alıp çöpe atmak,bunu düşünmesi lazım ama afedersiniz angut işte..Adamlar camdan japon yapıştırıcısı dökmüşlerdi ya 5mt mesafe var altında araba olduğunu biliyor, Favoritin plastik aksamları beyaz beyaz leke olmuştu.Uğraşılmaz bunlarla.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Brandayı boşver (sigara filan atmışlardı benim arkadaşın arabaya, yanıyordu az kalsın)

Valla yine çok sabırlısın Gökçen Tebrik Ederim :)

Bunlar zaten insan değil ''hayvan''
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

efe_38

• Ziyaretçi
abi eğer sündürme yapma imkanın varsa yaptır en temizi o yoksa bu sorunla baş edilmez.

bizim apartmanın arkasındada aynı sorun var karşı parkın otoparkına çeksem çiziyorlar evin önüne çeksem ağaç var kuşlar pisliyor yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek sakal

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnsanların davranışlarını değiştirmen zor. Bu durumda yapabileceklerini sıralıyorum.

1) illa ki araç evimin önünde duracak diyorsan ve aracını çok sık kullanmıyorsan yanmayan türden bir oto brandası al. Tavanı, arka bagajı, ön kaputu, sert cisimlerden korumak için büyük ambalaj karton kutulardan birer parça bu kısımların üstüne koy.(bunlar brandanın altında olacak) Tabii insanlar böyle bir uygulamaya tuhaf tuhaf bakabilirler:)
2) Aracını iki üç sokak ötesi demeyip kendine uygun bir yer bul.
3) Benim bir arkadaşım aynı dertten muzdaripti. Bir AVM nin kapalı park yerine aylık bir ücret ödeyerek aracını oraya koyuyordu. Bu yolu da deneyebilirsin.

Bulabildiğim tüm seçenekler bunlar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;232118
abi eğer sündürme yapma imkanın varsa yaptır en temizi o yoksa bu sorunla baş edilmez.

bizim apartmanın arkasındada aynı sorun var karşı parkın otoparkına çeksem çiziyorlar evin önüne çeksem ağaç var kuşlar pisliyor yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek sakal
Kıl bir durum desene.:D

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;232340
Kıl bir durum desene.:D

aynen öyle abi :ok::ok::D:D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim a5 in ön cama 6 ncı katın balkon köşe betonu düşmüştü hemde kışın otasında 5 parmak yukarı değse tavan kapı cam ne kadar masraf varsa çıkacaktı hemde arabaya takla atmış muamelesi çekeceklerdi.
allahtan sadece cam değişti.
ozamandır bina kenarlarına koymuyorum. hem allah göstermesin deprem olsa araban direk pert ve ilk etapta yatacak yer bile bulamazsın. bu nedenle araba park ederken bunlara lütfen dikkat edin. değil bozuk para dans eden insanda düşebilir. (sanırım geçen düştüydü.)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli yorumlarınız için sağolun, söz dinlettirdim sanırım 1 haftadır pırıl pırıl araba, :)

Alıntı yapılan: Burak35;232339
İnsanların davranışlarını değiştirmen zor. Bu durumda yapabileceklerini sıralıyorum.

1) illa ki araç evimin önünde duracak diyorsan ve aracını çok sık kullanmıyorsan yanmayan türden bir oto brandası al. Tavanı, arka bagajı, ön kaputu, sert cisimlerden korumak için büyük ambalaj karton kutulardan birer parça bu kısımların üstüne koy.(bunlar brandanın altında olacak) Tabii insanlar böyle bir uygulamaya tuhaf tuhaf bakabilirler:)
2) Aracını iki üç sokak ötesi demeyip kendine uygun bir yer bul.
3) Benim bir arkadaşım aynı dertten muzdaripti. Bir AVM nin kapalı park yerine aylık bir ücret ödeyerek aracını oraya koyuyordu. Bu yolu da deneyebilirsin.

Bulabildiğim tüm seçenekler bunlar.

Sitedeki hocalarım brandanın arabanın boyasına zarar vereceğini düşündüler, o yüzden aklıma yatmadı, komşularımız kiracı olmalarına rağmen bu kadar rahat davranabiliyorlar, biraz tehdit eder gibi konuştum bu şekilde devam ederse çıkartmayı düşünüyoruz, ama daha birşey yok, sizinde dediğiniz gibi son çözüm otopark :)

Alıntı yapılan: mdindas;233313
benim a5 in ön cama 6 ncı katın balkon köşe betonu  düşmüştü hemde kışın otasında 5 parmak yukarı değse tavan kapı cam ne  kadar masraf varsa çıkacaktı hemde arabaya takla atmış muamelesi  çekeceklerdi.
allahtan sadece cam değişti.
ozamandır bina kenarlarına koymuyorum. hem allah göstermesin deprem olsa  araban direk pert ve ilk etapta yatacak yer bile bulamazsın. bu nedenle  araba park ederken bunlara lütfen dikkat edin. değil bozuk para dans  eden insanda düşebilir. (sanırım geçen düştüydü.)

Tamamiyle haklısın abi ama durum bu, mahallede her arabanın yeri sabittir,biri birinin yerine çeksin laf oluyor bizim apartman önünü kullanmak zorundayım, diğer yerler daha beter benim sadece komşuların attıklarınla sorunum var işte :)  Eski arabama evet, kızı zorla evlendiriceklermiş 2.kattan benim arabanın üstüne :) kız kaçmıştı arabaya baktım,birşey olmamıştı ama ufak bi panelde çöküklük vardı yağmur suyu birikiyodu. :haha: