škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 tdi yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar tsi için konu açılmış tdi içinde tüketim değerlerinizi paylaşırmısınız , benim superb im 100 km de ortalama 6.7 litre sizlerin tüketimleriniz nedir paylaşın lütfen . . .

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
1.6 TDİ hakkında merak ettikleriniz konusu var..

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hocam orada çok az bahsetmişler , ondan dolayı konuyu açmak istedim .

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
1.6 TDİ motorların yakıt tüketiminin gayet tasarruflu olduğunu duydum hep..

Çevrimdışı yajup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 16 şubatta Octi A5 TDI DSG aracımı aldım. 3 aylık izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Arabayı Ankarada Ata plazadan aldım ve derhal fulldedim zaten yol bilgisayarı 5 km. kaldığını gösteriyordu. 2-3 gün şehir içi kullanımından sonra Önce Afyona oradan da Balıkesire geldim. Yol müsade ettiği sürece 120 Km/sa ve CC ile geldim. Geldiğimde çeyrek depodan biraz fazla kalmıştı.  Bana çok fazla yaktı gibi geldi. Neyse bu tarihten itibaren genelde şehir içi (Balıkesir) kullanımda 2 depo daha bitirdim. Son olarak 2 hafta önce depoyu fulledim, sayacı sıfırladım. Önce hafta sonu günü birlik Bursa'ya gidip geldim. Sonra hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra hafta sonu Edremit, Akçay tarafına gittim. Tekrar hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra Afyon'a gitmeye karar verdim. Özellikle yakıt almadım tam depoyla ne kadar gidecek bende merak ediyordum. Neyse Afyon'a 30 Km. kala yakıt almak zorunda kaldım. Sayaçta 1035 km. yazıyordu. Yol bilgisayarında ise kalan menzil 25 km. idi ancak riske girmemek için yakıt aldım. Genel sürüş özelliği ise 100-120 aralığındaydı. Afyondan Dönerken tekrar yakıtı fulledim. 460 km. geldim, aracın yol bilgisayarında kalan menzil 760 km. yazıyordu. Tabi ki şehir içi kullanımda bu rakam azalacaktır. Ancak araç şuanda 3800 km. de denildiği gibi 10.000 i geçince sanırım 1300 km. menzili çok rahat bulacaktır. Saygılarımla.

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yajup;233583
Arkadaşlar 16 şubatta Octi A5 TDI DSG aracımı aldım. 3 aylık izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Arabayı Ankarada Ata plazadan aldım ve derhal fulldedim zaten yol bilgisayarı 5 km. kaldığını gösteriyordu. 2-3 gün şehir içi kullanımından sonra Önce Afyona oradan da Balıkesire geldim. Yol müsade ettiği sürece 120 Km/sa ve CC ile geldim. Geldiğimde çeyrek depodan biraz fazla kalmıştı. Bana çok fazla yaktı gibi geldi. Neyse bu tarihten itibaren genelde şehir içi (Balıkesir) kullanımda 2 depo daha bitirdim. Son olarak 2 hafta önce depoyu fulledim, sayacı sıfırladım. Önce hafta sonu günü birlik Bursa'ya gidip geldim. Sonra hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra hafta sonu Edremit, Akçay tarafına gittim. Tekrar hafta içi şehir içinde kullandıktan sonra Afyon'a gitmeye karar verdim. Özellikle yakıt almadım tam depoyla ne kadar gidecek bende merak ediyordum. Neyse Afyon'a 30 Km. kala yakıt almak zorunda kaldım. Sayaçta 1035 km. yazıyordu. Yol bilgisayarında ise kalan menzil 25 km. idi ancak riske girmemek için yakıt aldım. Genel sürüş özelliği ise 100-120 aralığındaydı. Afyondan Dönerken tekrar yakıtı fulledim. 460 km. geldim, aracın yol bilgisayarında kalan menzil 760 km. yazıyordu. Tabi ki şehir içi kullanımda bu rakam azalacaktır. Ancak araç şuanda 3800 km. de denildiği gibi 10.000 i geçince sanırım 1300 km. menzili çok rahat bulacaktır. Saygılarımla.

hocam tam olarak ş içi ve şehir dışı değerleri 100 km deki tükettiği ortalama değerlerine göre verseniz daha anlaşlır olacaktır.