škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siz eurodizeli nereden aliyorsunuz? Opet Shell Total v.s.

isosa · 27 · 10265

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell Eurodiesel GTL kullanıyoduk... şimdi FULL Eurodiesel'e döndük :) %7 indirimli.

06lkn66

• Ziyaretçi
söylenildiği gibi sıkıntı markalarda değil istasyonlarda yozgattaki opetten çok zorda kalmadıkça mazot almamaya özen gösteriyorum zaten araba oraya gittiği zaman yatıyo ankaradan full depoyla çıkınca geri getiriyo o mazot bizi eğer almam gerekirsede sorgun shellden alıyorum

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yakıtı sürekli olarak Shell Vpower arasırada GTL alıyorum
bir sefer Opetten aldım araç daha gürültülü çalıyor gibi geldi bana fakat
yakıt tasarrru olarak bişi anlmadım
birde total i tavsiye ediyor daha sessiz ve menzilinin daha uzun olduğunu
bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısnız

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Total ve shell için olumlu görüşler okudum..
Bir arkadaşımda bosch car service ve dizel pompa işi yapıyor.
O da total kullanıyor.
Kendim benzin kullanıyorum..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
aynı markanın farklı istasyonları, hatta aynı istasyonun farklı pompaları bile kalite olarak farklılık gösterebiliyor tank temizliğine göre. bu yüzden markadan ziyade işinde temiz ve titz davranan istasyonu araştırıp seçmek gerek.

dayım Yapı Kredi bankasında üst düzey bi yetkiliydi, Opet ve Yapı Kredi Koç grubuna ait olduğundan bizim için istasyon araştırmasını rica ettik. araştırdığında şimdiki kullandığımız Opet istasyonunun kontrollerinin ve bakımlarının üst düzey yapıldığını ve son derece temiz olduğunu öğrendik, yıllar yılı aynı istasyondan yakıtımızı alıyoruz. tek bir problem yaşamadık. menzil konusunda da çok memnunum

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Karabük içinde Total'den alıyorum çünkü bizim kuruma %6 promosyon var.

Dışarıda nerede ucuzsa oradan alıyorum, zaten saxo seçmiyor  :) Su olmasın da gerisi sorun değil...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araclara siddetle GTL tavsiye ederim. Euro dizel ile arasin baya bi fark var sprinterda denedik şaşırdim dogrusu:)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendim benzinli araç kullanıyorum.
Şirket araçlarına ise opet ve total'den alıyoruz. Aralarında ciddi km ve performans farkı var.
Tota'den aldığımız yakıt bir depoda 100 km'ye kadar daha fazla gidiyor.
Opet'in yakıtı ise daha performanslı kalıyor.
Bir kaç defa Shell GTL koydum, performansta ciddi farkediyor, fakat araçları zaten soförler kullandığı için patron da yanaşmıyor shellden almaya..

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;424444
Kendim benzinli araç kullanıyorum.
Şirket araçlarına ise opet ve total'den alıyoruz. Aralarında ciddi km ve performans farkı var.
Tota'den aldığımız yakıt bir depoda 100 km'ye kadar daha fazla gidiyor.
Opet'in yakıtı ise daha performanslı kalıyor.
Bir kaç defa Shell GTL koydum, performansta ciddi farkediyor, fakat araçları zaten soförler kullandığı için patron da yanaşmıyor shellden almaya..
Bir depoda 100km fark etmesi ciddi bir menzil farkı
eğer yakıtı kaliteli ise Totalden almak lazım

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Total istasyonlarının denetimi çok iyi değil, bazıları iyi çıkarken bazı istasyonlardan alınan yakıtla çekiş düşüyor motor sesi artıyor, düzgün istasyon bulmak lazım

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katılıyorum furkan. total önceleri güzeldi katkısız en saf benzindi. fakat sonraları bozdular, ekonomik şartlardan dolayı mecburi katkı eklenmiş olabilir. bunu diğer benzinli arabam için söylüyorum.

superb'de poaştan başkasından almıyorum. arabada şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadı. yakıt tüketimi de sorunsuz. ama hangisini seçerseniz seçin bildiğiniz veya önü kalabalık olan yerleri tercih edin. ben ankarada üç poaştan alıyorum. ikisi konya yolu vw-audi bayisinin yanındaki ve karşısındaki ve istanbul yolunda carrefour'un karşı ilerisindeki javpet.

benzinci seçiminde bilmediğiniz bir yerde veya şehirde iseniz galerilere yakın olanları da tercih edebilirsiniz. çünkü yeni arabayı alan oralardan benzin aldığı için hile hurda yapmaları söz konusu değil, anlaşılır durum.