škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambient' e ESP Uygulanması

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akutcu44

• akutcu44
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octavıa ambıent A5 Kasaya ESP uygulanabilirmi??? uygulanırsa nerede ve maliyet ne olur acil bilgi istiyorum. kazasız belasız sürüşler dilerim ALLAH a emanet olun olalım.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla esp sonradan hiç bir araca monte edilemiyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;236365
Bildiğim kadarıyla esp sonradan hiç bir araca monte edilemiyor.
:ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ender de olsa yapan var...
sonuçta orjinalinde olsan opsiyonel bir şey, aynen cc gibi sonradan takılabilir.
maliyeti için bişey diyemem de neticede olur...

http://www.opelx.com/el-yapimi-home-made/20194-astra-h-esp-uygulamasi-cok-yakinda.html

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam takılsa bile,ülkemizde servisler en basitinden bir Rot Balansı bir en ufak işiçiliği bile doğru düzgün yapamazken ESP gibi elektronik bir şeyi ben şahsen hiç kimsenin işçiliğine güvenip hem aracaımı hemde canımı tehlikeye atamam.Şahsi görüşüm tabiki

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan aracına ve sana nasıl bir tehlike arzedebileceğini düşünüyorsun?
sence ne olabilir yani?
merak ettiğim için soruyorum...
mesela sence tekerlek mi kilitleyebilir?
bunun gibi somut bir şey söyleyebilir misin?
yoksa öylesine laf olsun diye mi yazdın?
üstelik takılsa bile diye bişey yok,
takılmış işte, örnek te var...

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;236837
gökhan aracına ve sana nasıl bir tehlike arzedebileceğini düşünüyorsun?
sence ne olabilir yani?
merak ettiğim için soruyorum...
mesela sence tekerlek mi kilitleyebilir?
bunun gibi somut bir şey söyleyebilir misin?
yoksa öylesine laf olsun diye mi yazdın?
üstelik takılsa bile diye bişey yok,
takılmış işte, örnek te var...
Sertancım bu esp aracta virajlarda falan kaymayı engelliyor ya Allah korusun devrden çıkar,senin dediğin gibi tekerlek kitleyebilir,virajda savrulmayı engellemek için yanlış tekerleğe yanlış komut gönderebilir diye düşünüyorum.
Muhakkak ki teoride takılabilir ama ben şahsen bu tür komplike elektronik ekipmanların sonradan arac takılmasını onaylamıyorum.Hem de ülkemizdeki servislerin baştan savma iş yapmaları bu durumdayken.
Taktıranlarda umarım kazasız belasız sorunsuz kullanır.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan cım canım ciğerim, allah korumasa da devreden çıksa bile en fazla espsiz araç gibi olur bi sıkıntı olmaz, tekerleğin kilitlemesine imkan var mı sence? en fazla abs devreye girer ki o da biliyorsun ki tekerleğin kilitlememesine yarayan bir şey, öyle bir imkan yok yani...
teoride değil pratikte de takılabilir örnekleri var...
beceremezler falan desen anlarım da tehlikeli demen bana tuhaf geldi koçum...
en en en kötü ihtimalle beceremezler yani çalışmaz... çalıştıktan sonra tehlikesi (yanlış tekerleğe yanlış işlem gibi) en fazla orjinalleri ile eşit olur ki takacağın parça da evde üretim olmayacak, orjinal parça olacak... :) :ok:
hadi kal sağlıcakla...

Çevrimdışı Kursad.

• Meg.G.C.Trim arıyorum.
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Takanlar var ama sağlıklı değil.ESP olan donanım paketini almak daha iyi.

Sonradan takılanlarda yanlış lastiği kitleme gibi birşey olmaz sonuçta esp yi usta kendi programlamıyor sadece takıyor, zira sonradan takılan bir esp ne hikmetse devreye girmemezlik gibi huyları oluyor(muş).Tabi bu sadece bir riskdir.

Yani sonuç çıkartmak gerekirse sonradan taktırdığın esp görevini yapmayabilir. Bir viraja girdiğinde yada ani direksiyon hareketi yaptığında  '' Vay benim araba niye takla attı , vay ben yoldan niye çıktım , bu araba nie pert oldu ''  demeyin.Çünkü Esp takılınca içinize dolan güven hissi ile aracınızı maksimum riskli kullanıcaksınız.

Bu Mercedes alıp otobanda 200 basılınca aga niye basıosun kaza yaparsak ölürüz dendiğinde'' Olm altımdaki mercedes bisi olmaz '' demeye benzicek.

Hem ürünün çalışmama riski  + psikolojik güven = Trajik bir son.

Dip not:
Yüksek hızlarda güven vermesi için eğer bunu takmak istiyorsan , 150 km hızda gidilen bir aracın  lastiklerinin yere değme oranının çok düştüğünü hesaba katarsak , ESP olsada devreye girsede bir işe yaramaz. Bu yüzden takıcaksan maliyetten öteye gitmez :)
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2011, 22:09:22 Gönderen: Kursad. »

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı akutcu44

• akutcu44
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, konuya ilginiz için çok teşekkür ederim . aracım 2011 1.6  TDI OCTAVIA AMBIENT Manuel... Aslında ESP yi devreye sokacak bir sürüş  tarzım yok ama; olaki lazım oldu o zamanda oldukça stabil olan bu aracın  tepkisi ne olur acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum.çok güzel  oturaklı mükemmel bir araç. alırken yeterli bilgim ve fikrim  olmadığından Satış temsilcisinin" aradaki 5 bin tl için ESP almaya gerek  yok beyfendi.biz bu arabanın ESP sini kapatıp her türlü denedik asla ve  asla izine geri dönüyor dedi ve  ESP libir octavıa ile bayağı bir  slalom yaptı.bayağı tedirgin oldum.ancak araç asla izinden ayrılmadı tabi ne kadar teknik uyguladı tam bilemiyorum

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok maliyetli olacagını düşünüyorum.Bence en güzel esp ye gerek burakmadan yavaş yavaş kullanmak.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akutcu44;236858
Arkadaşlar, konuya ilginiz için çok teşekkür ederim . aracım 2011 1.6 TDI OCTAVIA AMBIENT Manuel... Aslında ESP yi devreye sokacak bir sürüş tarzım yok ama; olaki lazım oldu o zamanda oldukça stabil olan bu aracın tepkisi ne olur acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum.çok güzel oturaklı mükemmel bir araç. alırken yeterli bilgim ve fikrim olmadığından Satış temsilcisinin" aradaki 5 bin tl için ESP almaya gerek yok beyfendi.biz bu arabanın ESP sini kapatıp her türlü denedik asla ve asla izine geri dönüyor dedi ve ESP libir octavıa ile bayağı bir slalom yaptı.bayağı tedirgin oldum.ancak araç asla izinden ayrılmadı tabi ne kadar teknik uyguladı tam bilemiyorum
arkadaş tamamen sıkılamış sakala göre tarak meselesi bir nevi.yani esp sizde sorun olmuyorsa neden esp takıyorlar diye sormak gerek.

Alıntı yapılan: emrah arıcan;236872
çok maliyetli olacagını düşünüyorum.Bence en güzel esp ye gerek burakmadan yavaş yavaş kullanmak.
:ok::+1::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: akutcu44;236858
...Satış temsilcisinin" aradaki 5 bin tl için ESP almaya gerek  yok beyfendi.biz bu arabanın ESP sini kapatıp her türlü denedik asla ve  asla izine geri dönüyor dedi...
Satış temsilciliğinin yanında aynı zamanda yalancı imiş.
İzinden kayan bir araç ESP olmadan kolay kolay tekrar izine geri dönemez. Ha kontra verip toparlarım derseniz zaten arka kısım kayıyordur ve kontrayla toparlanmaya çalışıyordur. Kaldı ki ESP gibi bir sisteme gerek yok diyorlar. Aşırı sıcağın etkilerini azaltıp daha güvenli bir sürüşe olanak sağladığı için klimanın bile bir nevî güvenlik ekipmanı sayıldığı bir zamanda "ESP' ye gerek yok" tam bir aymazlık.