škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spor balata alan?Balataya önem veriyor musunuz?

tufan · 23 · 10308

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar spor balata kulllanan var mı? Balata konusunda kendiniz mi balata seçiyorsunuz yoksa ustanıza mı bırakıyorsunuz?

benim aklımda EBC var ingiliz .

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracım ve kullanım tarzım gereği standart ürün kullanıyorum. Seçim konusunda fabrikanın önerdiği ürünü takarım.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam bazen fabrikalar standart çıakrtırken maliyet düşünüp kaliteli balata seçmiyebiliyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: tufan;236674
irfan hocam bazen fabrikalar standart çıakrtırken maliyet düşünüp kaliteli balata seçmiyebiliyor.

Lucas, Ate, Valeo veya Textar gibi markalar kullanılıyor Skoda'da

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Brembo İyidir. Öneririm.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bırcok modfye arclarda brembo kullanlyo oyunlarda flnda reklmi yaplyo.bnde brembo derım.

Çevrimdışı rcp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben ebc nin greenstuff yeşil balatasını kullanıyorum.diskim de brembo.

çok memnunum.
düşük hızlarda pek fark etmiyo ama yüksek hızlarda çok etkili

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Balata değişim zamanı geldiğinde EBC Greenstuff ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Alıntıdır:
Green Stuff

Hızlı ve performanslı kullanımlar için, 200 beygir gücüne kadar olan günlük cadde araçlarından maksimum performans almak üzere geliştirilmiştir. 600 C derece ısıya kadar etkili frenaj sağlar. EBC Green stuff, fren pedalına dokunduğunuz anda size rahatlıkla hissedebileceğiniz fren performansı sunar.Düşük oranda toz atar. (Toz atmayan balata diye bir şey yoktur.) Grenn Stuff az miktarda toz atmasına karşılık kolaylıkla temizlenebilen bir yapıdadır. Nominal sürtünme değeri 0.55’tir
200 beygir üzeri ve aynı zamanda daha ağır olan araçlar için çok daha az toz atan bir ürün olan Red stuff ı öneriyoruz. Green stuff 2000 serisi, 200 beygire kadar olan hafif araçlarda birçok profesyonel yarışçı tarafından, başarı ile yarışlarda test edilmiştir.
UK Motor Vehicle Research Institute (Birleşik Krallıklar mira motorlu araçlar araştırma enstitüsü) yapılan testlerde orijinal balatalara göre(OEM) 10 mt daha çabuk durma performansı göstermiştir. Bununla beraber 100 Km/Hız ile giderken yapılan ani fren testlerinde fren performansında %15 avantaj sağladığı görülmüştür.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende green stuff ı araştırıyorum yabancı forumlarda bazıları kötü demiş türk forumalrında iyi demişler. diski değiştirmeye gerek yok red stuff olsa seramik oldugu için diskide değiştirin diyorlar

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben serviste bakımları yaptırdıgım için ford otosan balatası kullanıyorum :D memnunum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balata konusunda Roadhouse'a da bakabilirsiniz. Diski yıpratmayan yumuşak ama performansınıda kaybetmeyen balatadır. Standart araçlarda çok pahallı ve yüksek performanslı disk ve balata kullanmak biraz gereksizdir.
http://www.roadhouse.es/index_en.php

Çevrimdışı ilkercom

• Deneysel Tecrübe Adamı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eski aracımda EBC greenstuff kullanmıştım. 1,6 civic ies di eski araç.

Öyle çılgın bir fark olmadı ama biraz daha iyi tutuyordu sanki. En önemli konu jantlar fazla kararmıyordu.

Şu an ki aracımda 4 disk fren var orjinal balatalarla 50 km şehir içi gezeyim jantlar balata tozundan görünmez hale geliyor. Değişim zamanı geldiğinde EBC almayı düşünüyorum.

Yerleri maslakta.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben brembo kullanıyorum en kaliteli serilerinden birisi(max değil).Şimdilik çok memnunum.Çok rahat soğuyorlar.Şişme yapmıyorlar.Biraz biriktirip bende green stuff alıcam.

Çevrimdışı ilkercom

• Deneysel Tecrübe Adamı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir forumdan aldım sahibi yurt dışında work&travel'a gitmiş gelirken ordan kendi aracına almış ancak yanlış ölçü almış.Ölçüsü tam benimkilerdi.Çok şansa buldum..En kaliteli serilerinden birisi.500 küsür tuttu ön arka.
alırken max serisini önerirlerse almayın pek iyi yorumlar yok.Başka seri brembolar bakın.
ebay'dan alabilirsiniz.Yada tr'de getiren 2-3 yer var.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2011, 11:20:22 Gönderen: ST-max »