škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

forumda yaz rehaveti mi var

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim  finaller devam ediyor ama sitemden kopamıyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Gearbox

• Ziyaretçi
sınav haftası olduğundan ara ara giriyorum. havalar düzelsinde forumda uygulamalar artar ancak malum havalar yağmurlu :(

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Burak35;237263
Bir forumun ana konusunun yanında, diğer sosyal, kültürel, sanatsal, teknoloji, güncel olaylar ile ilgili konuları da kapsaması o forumu zenginleştirir. Sizin tezinize açıkçası ihtiyatla yaklaşıyorum. Çünkü gördüğüm kadarı ile burada boya koruma,polisaj v.s gibi konularda kim ne aradı da bulamadı ki merak ediyorum doğrusu. Üye sayısı beşyüz bin vaya milyona yaklaşan forumları bir inceleyin isterseniz. Ana konularının yanında akla gelebilecek bütün konular ile ilgili bilgi var. Ama sizin dediğiniz gibi sadece ana konu üzerinden gidilse o forumun üye sayısı çok sınırlı kalır. gelen ziyareçi sorusunun cevabını bulur gider. Fakat forumlar bir yerde karşılıklı olarak fikir alışverişi yapılan hoşça vakit geçirilen yerlerdir de. Bir işi hakettiği şekilde yaparsanız eninde sonunda layık olduğunuz değeri bulursunuz.

söyleminizde haklısınız DH gibi bir forum olsak başımla beraber her telden çalarız fakat burası skoda forumu,ha forumda söz sahibi olan kişilerden tutalım herkez büyük bir olgunluk göstererek marka,konu,sohbet ayrımı yapmadılar VWcimi Seatcımı Mercedescimi ne olursa olsun hoşgörüyle karşıladılar onlara karşı saygım sonsuz.

işin doğrusu bende buraya aslında boya koruma işi için girdim ortamın sıcaklığına samimiyetine baktım ve sohbet konularına takılır oldum skoda araçları bölümünede yorum yapıyım diye skodaya merak saldım o derece :D

gel gelelim asıl konuya ben forumda eski değilim 1.5yıllık mazim var ama ben buraya geldiğimde burası çok çok daha farklıydı,ilk girdiğimde skoda ve boya koruma birbirlerini etkilemeyecek şekilde yürüyordu sonradan sonrada üyeler sadece boya koruma için girmeye başladı ve olay olması gerekeni aştı son yazılan mesajlar kutusunun %70-80i boya koruma işiyle alakalıydı,ayrıca bu durumdan rahatsız olanları hatta forumdan ayrılanları gördüm,konular hep birbiri etrafında dönmeye başladı bir soru 10kez soruldu 50kez cevaplandı demem odurki bu forumda motorla şanzımanla diferansiylle konuşmak isteyenler var ama onlara verilen cevaplar sayılı wax,polishle ilgili bir konu sayfalarca uzayabiliyor

yeni forumun açılması bence iyi oldu herkez safını belli etsin diyorum en azından bu foruma boya koruma dışında birşey için giren adamın konusu boya koruma konularının içinde kaybolmasın,bir vwci olarak gidipte vw forumuna takılmıyorsam buraya karşı bir bağlılığım olduğu içindir :) hitapta kusur ettiysem affola
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2011, 13:09:49 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence su sene bahar yagışlı gitti ondan uygulama fazla yok.aslında tam zamanı yazın aşırı sıcakta pek iyi olmaz bu aralar çok iyi ideal zaman.

Forum olarak şöyle diyim bütün marka ve tuning sitelerinde bile biri boya koruma diye soru sorduğunda diğer üye '' Ya kardeş geçen nette bende aradım Skoda sitesini gördüm adamlar bu işin erbabı bence oraya bi bak herşey var ''diyip hatta link bile atıyorlarsa bu forum kült bir film gibi olmuş diyebiliriz.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;237509
söyleminizde haklısınız DH gibi bir forum olsak başımla beraber her telden çalarız fakat burası skoda forumu,ha forumda söz sahibi olan kişilerden tutalım herkez büyük bir olgunluk göstererek marka,konu,sohbet ayrımı yapmadılar VWcimi Seatcımı Mercedescimi ne olursa olsun hoşgörüyle karşıladılar onlara karşı saygım sonsuz.

yukarı allah var bende buraya aslında boya koruma işi için girdim ortamın sıcaklığına samimiyetine baktım ve sohbet konularına takılır oldum skoda araçları bölümünede yorum yapıyım diye skodaya merak saldım o derece :D

gel gelelim asıl konuya ben forumda eski değilim 1.5yıllık mazim var ama ben buraya geldiğimde burası çok çok daha farklıydı,ilk girdiğimde skoda ve boya koruma birbirlerini etkilemeyecek şekilde yürüyordu sonradan sonrada üyeler sadece boya koruma için girmeye başladı ve olay olması gerekeni aştı son yazılan mesajlar kutusunun %70-80i boya koruma işiyle alakalıydı,ayrıca bu durumdan rahatsız olanları hatta forumdan ayrılanları gördüm,konular hep birbiri etrafında dönmeye başladı bir soru 10kez soruldu 50kez cevaplandı demem odurki bu forumda motorla şanzımanla diferansiylle konuşmak isteyenler var ama onlara verilen cevaplar sayılı wax,polishle ilgili bir konu sayfalarca uzayabiliyor

yeni forumun açılması bence iyi oldu herkez safını belli etsin diyorum en azından bu foruma boya koruma dışında birşey için giren adamın konusu boya koruma konularının içinde kaybolmasın,bir vwci olarak gidipte vw forumuna takılmıyorsam buraya karşı bir bağlılığım olduğu içindir :) hitapta kusur ettiysem affola

:+1::+1::+1:
üstat ben bi hasta skodacı olarak söylediğin her kelimeye katılıyorum katılıyorum
ben triger seti sormak için foruma üye oldum detaycı olarak çıktım bu halimden memnunum ama dediğin gibi mekaniğin biraz daha ön plana çıkması lazım

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;237553
:+1::+1::+1:
üstat ben bi hasta skodacı olarak söylediğin her kelimeye katılıyorum katılıyorum
ben triger seti sormak için foruma üye oldum detaycı olarak çıktım bu halimden memnunum ama dediğin gibi mekaniğin biraz daha ön plana çıkması lazım
buna katılıyorum gerçekten ama yapılacak bişide yok,bende kopamıyorum hastalık yaptı doğrusu.bak şimdi yoldan geldim gecenin köründe buraya girdim kim ne yazmış diye bakıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;237509

yukarı allah var bende buraya aslında boya koruma işi için girdim ortamın sıcaklığına samimiyetine baktım ve sohbet konularına takılır oldum skoda araçları bölümünede yorum yapıyım diye skodaya merak saldım o derece :D

Efe Kardeşim...................

Yazdıklarınızı tam olarak anlayabildimse cevap vermeye çalışayım. Öncelikle ben sizden çok daha yeniyim. Forum zaten başlangıç olarak "Teknik Servis" ve "Araç Bakım Ürünleri ve Uygulama" olarak iki bölüme ayrılmış. Anladığım kadarı ile siz boya korumanın ön plana çıkmasından rahatsızsınız. Halbuki teknik konularda da herkes bilgisi oranında faydalı olmaya çalışıyor. Ve teknik konular bilgi gerektirir. Bu nedenle boya koruma ön plana çıkmış olabilir.

Boya koruma herkesin iyi kötü kendi başına bir şeyler yapabileceği işler olduğu için aynı konuda daha çok sorular geliyor olabilir. Bu biraz da üyelerin forumu tam olarak incelememelerinden ileri geliyor. Bu vesile ile üye arkadaşlardan da bir ricada bulunmak isterim. Soruyu daima ilgili bölümde dile getirmeleri ki forumda bir düzen sağlansın. Burada bir forumun adını telaffuz etmeniz dahi ne kadar geniş hoşgörü sınırı olduğunu gösterir ki bunu suistimal etmemek gerekir diye düşünüyorum. Bir de forumdan hep almak değil biraz da katkıda bulunmak gerekir. Örneğin ben sigorta konusundan çok mu anlıyorum ki böyle bir konu açtım. Araştırıyorum faydalı olan bilgileri konu altında topluyorum. Bu arada faydam olsun derken kendimi de geliştiriyorum. Dolayısıyla ben bu forumun daha da gelişeceğine inanıyorum. Eğer sizi rahatsız eden ya da olmasını istediğiniz bir şey varsa ilgili bölüme yazabilir, istekte bulunabilirsiniz. Öyle alınganlık küslük olmaz.:) Sağlıkla kal

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;237516
bence su sene bahar yagışlı gitti ondan uygulama fazla yok.aslında tam zamanı yazın aşırı sıcakta pek iyi olmaz bu aralar çok iyi ideal zaman.

Forum olarak şöyle diyim bütün marka ve tuning sitelerinde bile biri boya koruma diye soru sorduğunda diğer üye '' Ya kardeş geçen nette bende aradım Skoda sitesini gördüm adamlar bu işin erbabı bence oraya bi bak herşey var ''diyip hatta link bile atıyorlarsa bu forum kült bir film gibi olmuş diyebiliriz.

Tufan.............

Yaz için bence en iyi boya koruma yapma zamanı mayıs ayı çünkü aracı yıkasan çabuk kuruyor, wax atsan çabuk kuruyor ve havalar da çok sıcak olmuyor. Yani benim için mevsim girişleri uygun zamanlardır. Şu sıralar boya koruma yapabilirsiniz ama temmuzun ortası pek anlamlı olmaz diye düşünüyorum.:)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;237562
Tufan.............

Yaz için bence en iyi boya koruma yapma zamanı mayıs ayı çünkü aracı yıkasan çabuk kuruyor, wax atsan çabuk kuruyor ve havalar da çok sıcak olmuyor. Yani benim için mevsim girişleri uygun zamanlardır. Şu sıralar boya koruma yapabilirsiniz ama temmuzun ortası pek anlamlı olmaz diye düşünüyorum.:)

viegül koymamışım.yazın sıcakta olmaz , havalarda yagışlı gitti sıcaklardan önce bu ara ideal

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabaya bile bakamıyorum :) islerim yogun vs :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nisan 12 den beri silah altındayım.

17 eylülden sonra online sayısına :+1: benden.

jandarma er Taha :favo1:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: remusmark;237598
nisan 12 den beri silah altındayım.

17 eylülden sonra online sayısına :+1: benden.

jandarma er Taha :favo1:
Şimdiden hayırlı teskereler diyelim.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Burak35;237560
Efe Kardeşim...................

Yazdıklarınızı tam olarak anlayabildimse cevap vermeye çalışayım. Öncelikle ben sizden çok daha yeniyim. Forum zaten başlangıç olarak "Teknik Servis"......

aslında bu işin bana dokunan bir yanı yok,ben sadece durumun analizini etmek istedim dargınlık küskünlük ise bu zamana kadar olmadı bundan sonrada olmaz inşallah :) heralde bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok bu forumu seviyorumki burdayım gelenede gidenede saygım sonsuz :)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulama için en güzel zaman bence ilkbaharla-sonbahar. Bu arada arabam güneş altında şu an, evin hatunları  yufka açıyorlar garajımda :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar gerçekten çok sıcak oldu havalar ben pc ye bi vantilatör taktırayım diyorum terlemekten bıktım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ