škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volvo S40 DRIVe Start/Stop1.6 Dizel superb 1.4 tsi elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguzmahmut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
volvo kesmez mercedesle gelin. nasılsa arkadaşlar superb diyecek şimdiden söylemesi :D

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
biri dizel diğeri benzinli nasıl bir karşılaştırma isteğidir anlam veremedim.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;237484
volvo kesmez mercedesle gelin. nasılsa arkadaşlar superb diyecek şimdiden söylemesi :D
Bunu öncesinde söyleme gafletinde bulunmuştum.Üstüme yürüdüler.Bu forumda çok tarafsız düşünceleri olan insan olduğu gibi belli kısımında sabit fikirleri var.Skoda'yı sadece mercedes+ araçlar keser.Hatta süperb'in ful donanım en güçlü motoru=maybach 62 falan.

Bence s40 çünkü dizel.Günümüzde akaryakıt fiyatları ortada.He pardon birde süperb 1.4 1.6D'den daha az tüketir diye cevap gelirse onada şaşırmayın.
Ayrıca güvenlik olarak skoda volvodan daha üstündür.Volvo mu oda ne? şu kendi crash test alanı bulunan firma mı? :D
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2011, 22:52:53 Gönderen: ST-max »

Çevrimdışı zaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ST-max ve Tufan'a Cevap:

KEDİ ULAŞAMADIĞI CİĞERE MIRDAR DERMİŞ.....

Henüz forumda ilk mesajım...uzun süredir takip etmekteyim...
Var böyle iki üç kişi SuperB'ya ulaşamayan Skoda düşmanları...
Sürekli böyle alaycı tavırlarla, dalga geçer gibi mesaj yazıyorlar...
Eleştirilebilir, beğenilmeyebilir ama eleştrinin dozu yerinde ciddi bir şekilde yapılmalı...
Bu güzel platformu ortaokul çocuklarının birbirlerine laf yetiştirdiği okul kantinine dönüştürmeyin lütfen...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2011, 23:15:25 Gönderen: zaza »

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben forumda tarafsız düşüncenin olduğunu düşünüyorum. Çünkü Skoda'ya karşı önyargılı fikirler var. Marka yeni yeni alışkanlığı bozmakta. Forumda birçok araçla karşılaştırılan Skoda modelleri var. Genelde bunların içinden önceden Skoda kullanmış olaranlar Skoda'yı oyluyorlar , Skoda kullanmayanlar ise önyargıyla yaklaşıyor. Ben inanıyorum ki SuperB'ye Audi amblemi koyulsa fiyatı nerdeyse 2 katına çıkacaktır. Örneğin SuperB D segmentinde en geniş arka oturma mesafesine sahip olan bir araçtır, 170 HP motor seçeneği vardır. Aynı segmentteki A6'nın fiyatı 60bin euro civarı. Audi ile karşılaştırmak biraz saçma gelebilir ama iki aracıda kullanan birisi olarak aradaki farkı sadece amblemde görüyorum. Skoda'nın ihtiyacı olan tek şey önyargıları atmaktır , bunun da zamanla olacağına inanıyorum çünkü gerçekten çok güzel modeller üretiyorlar.
Audi A1 , Fabia RS karşılaştırmasınada gireyim. Skoda nerdeyse VW ve Audi'nin ürettiği motor seçeneklerini sunuyor. Polo GTI , Audi A1 gibi araçlara bile rakip olarak otomobil üretildiğinden gelecek yıllarda çıkacak modellerin kokusunu alabiliyorum.

Ben ise bu karşılaştırmada ekonomiyide göz önüne aldığımızda Volvo S40'ı öneriyorum. SuperB 1.4 TSI motor S40'a göre bir hayli fazla yakacaktır. Ancak bunu sorun olarak görmeyenlere tavsiyem kesinlikle SuperB'dir. Araç gerçekten S40'a göre daha ferah bir iç alana sahip , dış görüntüsüyle daha prestijlidir.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2011, 23:24:57 Gönderen: kry1459 »

efe_38

• Ziyaretçi
start/stop denilen şey kendi stop edip çalışan motorsa olduk olmadık yerde stop ediyor çalışmıyor gibi duyumlar aldım :D hem bu devirde benzinli araca binmek yürek ister :) ayrıca volvonun yakıt tüketimi fazlasıyla iyi :ok:

bence volvo :)

Alıntı yapılan: zaza;237500
ST-max ve Tufan'a Cevap:

KEDİ ULAŞAMADIĞI CİĞERE MIRDAR DERMİŞ.....

Henüz forumda ilk mesajım...uzun süredir takip etmekteyim...
Var böyle iki üç kişi SuperB'ya ulaşamayan Skoda düşmanları...
Sürekli böyle alaycı tavırlarla, dalga geçer gibi mesaj yazıyorlar...
Eleştirilebilir, beğenilmeyebilir ama eleştrinin dozu yerinde ciddi bir şekilde yapılmalı...
Bu güzel platformu ortaokul çocuklarının birbirlerine laf yetiştirdiği okul kantinine dönüştürmeyin lütfen...

yorumunuza bir anlam veremedim :D o işin şakası(bu meselenin olduğu konuyu okumadınız heralde) bence superb kendini kısa sürede kanıtlamış bir araç :ok: kimisi iyi der kimisi kötü,beklenti meselesi ama bu forumda superbye kötü diyen kişi nadirdir çünkü türkiyede o aracı en iyi tanıyanlar geziyor bu forumda :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kry1459;237502
Arkadaşlar ben forumda tarafsız düşüncenin olduğunu düşünüyorum. Çünkü Skoda'ya karşı önyargılı fikirler var. Marka yeni yeni alışkanlığı bozmakta. Forumda birçok araçla karşılaştırılan Skoda modelleri var. Genelde bunların içinden önceden Skoda kullanmış olaranlar Skoda'yı oyluyorlar , Skoda kullanmayanlar ise önyargıyla yaklaşıyor. Ben inanıyorum ki SuperB'ye Audi amblemi koyulsa fiyatı nerdeyse 2 katına çıkacaktır. Örneğin SuperB D segmentinde en geniş arka oturma mesafesine sahip olan bir araçtır, 170 HP motor seçeneği vardır. Aynı segmentteki A6'nın fiyatı 60bin euro civarı. Audi ile karşılaştırmak biraz saçma gelebilir ama iki aracıda kullanan birisi olarak aradaki farkı sadece amblemde görüyorum. Skoda'nın ihtiyacı olan tek şey önyargıları atmaktır , bunun da zamanla olacağına inanıyorum çünkü gerçekten çok güzel modeller üretiyorlar.
Audi A1 , Fabia RS karşılaştırmasınada gireyim. Skoda nerdeyse VW ve Audi'nin ürettiği motor seçeneklerini sunuyor. Polo GTI , Audi A1 gibi araçlara bile rakip olarak otomobil üretildiğinden gelecek yıllarda çıkacak modellerin kokusunu alabiliyorum.

Ben ise bu karşılaştırmada ekonomiyide göz önüne aldığımızda Volvo S40'ı öneriyorum. SuperB 1.4 TSI motor S40'a göre bir hayli fazla yakacaktır. Ancak bunu sorun olarak görmeyenlere tavsiyem kesinlikle SuperB'dir. Araç gerçekten S40'a göre daha ferah bir iç alana sahip , dış görüntüsüyle daha prestijlidir.

:ok::ok: Audi-Vw-Skoda-Seat bu markaların motor ve diğer 3 bin parçası aynı...

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
volvo s60 la bir kıyaslama olursa anlarım da farklı segment iki aracı karşılaştırmanız olmamış...

Çevrimdışı zaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;237519
start/stop denilen şey kendi stop edip çalışan motorsa olduk olmadık yerde stop ediyor çalışmıyor gibi duyumlar aldım :D hem bu devirde benzinli araca binmek yürek ister :) ayrıca volvonun yakıt tüketimi fazlasıyla iyi :ok:

bence volvo :)

yorumunuza bir anlam veremedim :D o işin şakası(bu meselenin olduğu konuyu okumadınız heralde) bence superb kendini kısa sürede kanıtlamış bir araç :ok: kimisi iyi der kimisi kötü,beklenti meselesi ama bu forumda superbye kötü diyen kişi nadirdir çünkü türkiyede o aracı en iyi tanıyanlar geziyor bu forumda :)

Hocam dalga geçiyorlar..Şaka yapmıyorlarki..Şaka yapsalar bile eyvallah..Resmen alay ediyorlar..Bundan sonra bende foruma katkı sağlayacağım ve yorum yapacağım..üyelik bu gece yaptım...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaza;237529
Hocam dalga geçiyorlar..Şaka yapmıyorlarki..Şaka yapsalar bile eyvallah..Resmen alay ediyorlar..Bundan sonra bende foruma katkı sağlayacağım ve yorum yapacağım..üyelik bu gece yaptım...

hoşgeldin o zaman katkılarını bekliyoruz.

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;237489
Bunu öncesinde söyleme gafletinde bulunmuştum.Üstüme yürüdüler.Bu forumda çok tarafsız düşünceleri olan insan olduğu gibi belli kısımında sabit fikirleri var.Skoda'yı sadece mercedes+ araçlar keser.Hatta süperb'in ful donanım en güçlü motoru=maybach 62 falan.

Bence s40 çünkü dizel.Günümüzde akaryakıt fiyatları ortada.He pardon birde süperb 1.4 1.6D'den daha az tüketir diye cevap gelirse onada şaşırmayın.
Ayrıca güvenlik olarak skoda volvodan daha üstündür.Volvo mu oda ne? şu kendi crash test alanı bulunan firma mı? :D
abartıı olmuş kusura bakma volvo çok pahalı ve ikinci eli yok gibi skoda ise sahaya yeni indi sayılır vw kalitesini konuşturmuş dahada iyi olacaktır yakın zamanda

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: zaza;237529

bundan sonrasında yorum yapmam doğru olmaz ben 3.kişiyim :) paylaşımlarınızı bekliyoruz :)

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2011 Superb (170 hp dsg elegance siyah (ful + ful mu deniyor, işte ondan) ) arabam var. Araba çevremde çok beğenilir ve bir kaç tane olduğu için ayrıcalıklıdır..Ancak dün adamın biri arabaya yaklaştı...camdan içeri baktı, dışından etrafını bi dolaştı...dudak büktü...sonra yanındakine...yaw bu skoda mı...Allah Allah...adam bunun yerine neden passat almadı anlamadım..dedi...yanına yaklaşıp..sen hiç skoda kullandın mı dedim..adam hayır dedi...bi taraftanda arabayı incelemeye devam ediyor...adama..ben passat ta kullandım ama bundaki tat yok..satıp bunu aldım dedim..adam, way be skoda pasasatı sattıracak kadar kaliteli araba yapıyor demekki dedi.    Demem o ki, önyargıları yıkmak çok zor tabi ama..ben hiç kimsenin ön yargısını yıkmak için veya çok beğenilsin diye superb almadım...ben uzun süredir skoda kullanan biri olarak bu kaliteden vazgeçemiyorum..bu araçlarda rahat ediyorum...bana güven veriyor...ha bir de şu var; skodayı küçümser tavırla bakanlar...aslında gıcır gıcır bir OCTİ yada inci gibi bir SUPERBİ görüncede ağızlarının suyu akıyor ve bakakalıyorlar. Allah olmayana da versin..ya da Allah istedikleri arabayı nasip etsin...kaza bela vermesin.. fakat artık şu bir gerçekki, skoda..fabia sıyla, octavia sıyla ve yeni superb iyle artık tutulan bi marka oldu...hele superb kıskandırıyor...

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Superb gerçekten sınıfında çok üst bir araba...Hem fiyat hem konfor hem donanım hemde şıklık olarak..Marka imajı da giderek iyileşiyor...

Elbette superb den daha iyi olabilecek araçlar vardır fakat ben konfor olarak volvo s40(kullandığım bir araba) la superb arasında kesinlikle superb derim.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2011, 13:53:18 Gönderen: cafedip »