škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volvo S40 DRIVe Start/Stop1.6 Dizel superb 1.4 tsi elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;237828
iyi aksamlar muhsin bey aracınızın ortalama sehir içi , ve şehir dışı yakıt tüketimi nedirr??
iyi akşamlar, araç 3500 km de. geçtiğimiz hafta 1300 km de iken istanbuldan Konyaya yola çıktım. Ankaraya yaklaşana kadar 120 lerde, rodajı aşınca da yavaş yavaş hız artırarak 220 km yi gördüm..sonrasına cesaret edemedim..Ankara-Konya yolunda hızı 120 lere düşürdüm..konya şehir içi dahil..bilgi ekranında ortalama yakıt tüketimi 6.2 litre gözüküyordu. Fakat şunu söylemeliyim..superb le uzun yola ilk kez çıktım...gerçekten süper.. Şehir içinde çok kısa mesafe gidiyorum. 8.6 litre yakıyor...
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2011, 00:42:03 Gönderen: ifeka »

Gearbox

• Ziyaretçi
tabikide dizel s40 :) bu devirde benzinli arabaya binilmez, 4 tl benzin hayaldi gerçek oldu ..

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;237489
Bunu öncesinde söyleme gafletinde bulunmuştum.Üstüme yürüdüler.Bu forumda çok tarafsız düşünceleri olan insan olduğu gibi belli kısımında sabit fikirleri var.Skoda'yı sadece mercedes+ araçlar keser.Hatta süperb'in ful donanım en güçlü motoru=maybach 62 falan.

Bence s40 çünkü dizel.Günümüzde akaryakıt fiyatları ortada.He pardon birde süperb 1.4 1.6D'den daha az tüketir diye cevap gelirse onada şaşırmayın.
Ayrıca güvenlik olarak skoda volvodan daha üstündür.Volvo mu oda ne? şu kendi crash test alanı bulunan firma mı? :D

bu forumda superb ın üzerine araç tavsiye edeni görmedim rastlamadım henüz tarihte de rastlanmadı.
ben bugune kadar dökülen bir volvo görmedim ama skoda çok gördüm.volvo çocukluğumdan beri hayran olduğum ulaşılmaz arabaydı.ikisini yanyana koysanız hiç bakmadan volvo derim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süperble s80 i kıyaslayın s80 deriz ama s40 olmaz.Asıl fanatikliği siz yapıyorsunuz.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu durumda bende Superb derim.
S40 o iç mekanla bile bu karşılaştırmada kaybetmeye mahkum.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;237898
Süperble s80 i kıyaslayın s80 deriz ama s40 olmaz.Asıl fanatikliği siz yapıyorsunuz.

bu yapılan fanatiklikmi hacı marka karalamamı ??

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: RoLaN;237891
bu forumda superb ın üzerine araç tavsiye edeni görmedim rastlamadım henüz tarihte de rastlanmadı.
ben bugune kadar dökülen bir volvo görmedim ama skoda çok gördüm.volvo çocukluğumdan beri hayran olduğum ulaşılmaz arabaydı.ikisini yanyana koysanız hiç bakmadan volvo derim.

Sizin Skoda'yı sevmediğiniz yorumlarınızdan ve bindiğinizin aracın markasından açık olarak belli..Olabilir sevmemeniz, beğenmemeniz yada aracın zevkinize hitap etmemesi tamamen doğal diyeceğim ama burada bir çelişki var...Skoda'yı beğenmediğiniz halde ve aracı almak için forumda araştırma yapmadığınıza göre, neden sürekli SuperB II Formunda geziyorsunuz ve yorumlar yapıyorsunuz? Neden aracı bu kadar yakından takip edip her konusunu inceliyorsunuz ? aracı hem beğenmiyorsunuz hemde sürekli SuperB aracın konularını takip ediyorsunuz ve yorumlar yapıyorsunuz anlamış değilim ?

Ayrıca ben şahsım olarak söylüyorum forumda hiç Skoda Bmw ve Mercedes'ten iyidir demedim...
Ayrıca Bana gösterirmisiniz herhangi bir üyenin Skoda Bmw ve Mercedes'ten iyidir dediğini ??? merak ettim açıkası o yorumu.. ???
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2011, 17:18:20 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;237965
Bana gösterirmisiniz herhangi bir üyenin

'Skoda Mercedes'ten Bmw'den iyidir' dediğini ? merak ettim açıkası o yorumu.. ???

yani yorumunuzdan anladığım kadarıyla rakip olarak sadece mercedes ve bmw diyorsunuz:)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;237969
yani yorumunuzdan anladığım kadarıyla rakip olarak sadece mercedes ve bmw diyorsunuz:)

Hem Yazımın İşinize geldiği yeri alıntı yapin hemde sağ gösterip sol vurmaya calışın siz önce sorularıma cevap verin sonra ben sorunuza cevap vereyim ??
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2011, 19:44:48 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;237898

S80 değilde S60 diyelim bence.S80 biraz fazla gelir Superb' e :) Ama S40 ile mukayese etmem.S40' ın segmenti yetmez :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;237965
Sizin Skoda'yı sevmediğiniz yorumlarınızdan ve bindiğinizin aracın markasından açık olarak belli..Olabilir sevmemeniz, beğenmemeniz yada aracın zevkinize hitap etmemesi tamamen doğal diyeceğim ama burada bir çelişki var...Skoda'yı beğenmediğiniz halde ve aracı almak için forumda araştırma yapmadığınıza göre, neden sürekli SuperB II Formunda geziyorsunuz ve yorumlar yapıyorsunuz? Neden aracı bu kadar yakından takip edip her konusunu inceliyorsunuz ? aracı hem beğenmiyorsunuz hemde sürekli SuperB aracın konularını takip ediyorsunuz ve yorumlar yapıyorsunuz anlamış değilim ?

Ayrıca ben şahsım olarak söylüyorum forumda hiç Skoda Bmw ve Mercedes'ten iyidir demedim...
Ayrıca Bana gösterirmisiniz herhangi bir üyenin Skoda Bmw ve Mercedes'ten iyidir dediğini ??? merak ettim açıkası o yorumu.. ???

hocam benimle ilgili düşünceleriniz kendi içinde çelişiyor sorduğunuz soruların cevaplarını zaten kendiniz vermişsiniz.ben skoda yı sevmiyor olsam konu açar mıyım?almayı düşündüğüm için araştırdım.mesele sevip sevmeme meselesi de değil ayrıca skoda formunda gezmek için skoda yı begenme şartı mı var?hiç bir yorumumda beğenmediğimi söylemedim çünkü hiç kullanmadım ama sadece buradaki yorumlara bakınca buradaki insanların (başta siz)kullanmadığı halde superb e rakip bütün araçlardan superb in daha iyi olduğunu iddia etmeniz.bir arkadaş mondeo ile kıyasladı ''kıyaslanır mı aa ne alaka'' dediniz.biri 508 ile kıyasladı ''aaa ne alaka tırnağı olamaz o fransız'' getirdiniz şimdi biri volvo diyo yine aaa skoda nerde volvo nerde oluyorsunuz.yani kim ne dese kullanmadığınız halde ''acaba belki'' bile demeden itiraz ediyorsunuz bende buna karşı çıkıyorum.ayrıca ford da skoda da citroen de babamın fabrikaları degil hiç biri bana çalışmıyor hepsinin canı cehenneme sonuçta araba.işin birde söyle tuhaf bir yanı var skoda superb bu kadar kaliteli ve bu kadar ucuz olmasına rağmen bu ülkede hiç kimse otomobilden anlamıyor demek ki superb 3 ay önce çıkan latitude kadar satamamış 2011 satışlarında yada 508 kadar.hayırlı akşamlar herkese.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;238014
hocam benimle ilgili düşünceleriniz kendi içinde çelişiyor sorduğunuz soruların cevaplarını zaten kendiniz vermişsiniz.ben skoda yı sevmiyor olsam konu açar mıyım?almayı düşündüğüm için araştırdım.mesele sevip sevmeme meselesi de değil ayrıca skoda formunda gezmek için skoda yı begenme şartı mı var?hiç bir yorumumda beğenmediğimi söylemedim çünkü hiç kullanmadım ama sadece buradaki yorumlara bakınca buradaki insanların (başta siz)kullanmadığı halde superb e rakip bütün araçlardan superb in daha iyi olduğunu iddia etmeniz.bir arkadaş mondeo ile kıyasladı ''kıyaslanır mı aa ne alaka'' dediniz.biri 508 ile kıyasladı ''aaa ne alaka tırnağı olamaz o fransız'' getirdiniz şimdi biri volvo diyo yine aaa skoda nerde volvo nerde oluyorsunuz.yani kim ne dese kullanmadığınız halde ''acaba belki'' bile demeden itiraz ediyorsunuz bende buna karşı çıkıyorum.ayrıca ford da skoda da citroen de babamın fabrikaları degil hiç biri bana çalışmıyor hepsinin canı cehenneme sonuçta araba.işin birde söyle tuhaf bir yanı var skoda superb bu kadar kaliteli ve bu kadar ucuz olmasına rağmen bu ülkede hiç kimse otomobilden anlamıyor demek ki superb 3 ay önce çıkan latitude kadar satamamış 2011 satışlarında yada 508 kadar.hayırlı akşamlar herkese.

Beğenmediğim araçlara zaten yorumlarım da beğenmedim diyorum..Kullanmadığım halde diyorum kiminin tasarımını kiminin kullanıcılarından aldığım olumsuz yorumlardan dolayı beğenmiyorum..İlla kullanmak mı gerekli?

Skoda SuperB almak istemişsiniz..Sonra fiyattamı ne bir problem çıkmış anladığım kadarı ile vazgeçmişsiniz ve düşman olmuşsunuz SuperB’ye…

Şimdi Skoda’yı seven ve beğenen RoLaN’ın Yorumlarını okuyalım…

Konu Başlığı: Skoda lükste Superb ile atak hazırlığında.

Konu ile ilgili RoLan Yorumu:
skoda superb segmentindeki rakipleri arasında baz modeline manuel klima,4 hava yastığı koyup 47 bin tl ye araç satan tek marka olarak başka bir başarıya imza atıyor bunuda görelim adamlar nerdeyse arka camları bile manuel yapacak ya…

Konu: Ford mondeo selective mi skoda superb elegance mi?

Konu ile İlgili RoLaN Yorumu:
hocam bu forumda şunu farkettim skoda nın karşısına hangi aracı koyarsanız koyun skoda kesinlikle daha iyidir.

Konu:508 mi superb mi..

508 çıkalı ne kadar oldu ki millet dökülüyor diyor sanki araçla 50bin km devirmiş gibi konuşuluyo.aracın performansını bilmıyorum ama ben bayide incelediğimde içi çok dar ve kasvetli geldi.superb ona göre daha ferah bir araç.sadece bu yönden karşılaştırabilirim.bir de burası skoda forumu unutma

Konu:508 mi superb mi…

Cevap: nedir bu vw hayranlığı...

Alıntı:
orhanöztürkler´isimli üyeden Alıntı
Her zaman al bin kazançlı olmaz ama yinede var skoda süperb confort tdi 52.000 tl alanlar şu anda 54.000 tl ye kadar satabilirler

eğri oturup doğru konuşalım hiç kimse 0 fiyatı 52 bin tl olan skoda ya (hemde boş donanımlı comfort a)54 bin tl vermez.neden versin ki? bulunmayan bir araç mı?veren varsa da allah akıl versin.

Konu:nedir bu vw hayranlığı...

Konu ile ilgili RoLaN Yorumu:

superb deyince herkesin aklına ilk gelen nedense arka diz mesafesi sınıfının en iyi diz mesafesi aracı kaliteli yapmaz üst sınıf ta yapmaz

Konu:nedir bu vw hayranlığı...

Konu ile ilgili RoLaN Yorumu:

bence arka diz mesafesinin normalin üzerinde olması rahatlık degil rahatsızlık verir.

(Baba63:Ancak rakip bir otomobil markasının sahibi bu denli yanlı yorum yapabilir en insaf)

Şimdi gelelim söylemediğim şeyleri söylemiş gibi göstermenize:

Sözde ben Mondeo’mu SuperB’mi konusunda demişim ''kıyaslanır mı aa ne alaka'':…
Yakışıyormu size söylemediğim şeyi söylemişim gibi yazmanız intikal ettirmeniz ayıp değilmi ?_

O konudaki yorumum:

SuperB yeni Passat'ın tasarımından dolayı Passat'a tercih edilen bir otomobil...Mondeo'nun lafı bile olmaz..Mondeo tabiki kötü bir araç değil kaliteli bir araç ama Passat SuperB gibi araçlar varken Mondeo bana biraz uzak geliyor...Kesinlikle SuperB derim..

(Söyleminizdeki gibi Kıyaslanırmı aa ne alaka diye bir söz yok yorumumda)

Sözde ben 508 mi SuperB’mi konusunda demişim: ''aaa ne alaka tırnağı olamaz o fransız''

O konudaki yorumum şudur:

508 yani bir Fransız ve Bir Alman'ı karşılaştırmak..Bence doğru bir karşılaştırma değil...
Kesinlikle SuperB derim...SuperB sürekli Alman üst sınıflar ile karşılaştırılan bir araçtır..
508'in önü güzel de arka tasarımı hiç hoş gözükmüyor 2 gün önce otobanda arkadan 3 4 dakika izledim...

(söyleminizdeki gibi aa ne alaka tırnağı bile olamaz diye bir söz kullanmamışım)

Sözde ben Volvo S40’mı SuperB’mi konusunda ‘’ aaa skoda nerde volvo nerde oluyormuşum…

O konudaki düşüncem ve birkaç yorumlarım:

‘Audi-Vw-Skoda-Seat bu markaların motor ve diğer 3 bin parçası aynı...
sözlerinize aynen katılıyorum..Bende B6 Passat satıp B7 Passat görüp canlı gördükten sonra vazgeçip SuperB almış biriyim..ve her kmsinde iyiki almışım diyorum...2.0 TDİ 170 HP'nin sürüş zevki çok yüksek..Otobanda rampa yokuş hiç fark etmiyor hızdan düşmüyor araç buda şöförün yorulmamasına neden oluyor..SuperB çok dikkat çekiyor..Benim aracımda 18 inc LUNA Jantlar var özellikle jantların aracı çok açtığını söylüyorlar..Ön tampon spoileri de aracın ön vurgusunu arttırıyor..Bugün aracım 1500 km yi geçti rodajı tamamladım ve ilkkez 215 km hıza ulaştım..160 170 180 km hızları arasında 100 tl ye 330 km yol yaptım..Araç açıldıktan sonra bu km uzayacaktır..Ben 1.6 FSİ ile 250 milyona 500 km yol yapabiliyordum...
Tesekkur ederim.. ..Octavia gercekten harika bir arac ve son 3 ayda satis grafigini arttirdi..Neredeyse hergun 4 5 tane octavia goruyorum. Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin..
Oğuz Bey SuperB alacaksanız ve bekleme şansınız olacaksa mutlaka Keyless GO'yu opisyonel donanım seçin..büyük rahatlık...’

Fransız falan bir şeyler demişsiniz ben demişim diye o konudaki düşüncelerimi daha önceki yorumumda yazdığım gibi kopyala yapıştır yapıyorum..

Her fikre saygım var...

Skoda Peugeot...

Alman-Fransız

Peugeot nere Skoda Vw nere..Aradaki fark dağlar kadar...
Sokağa çıkın 100 kişiye sorun 95'i Alman der...
3'ü de kendi aracı olduğu için belki Fransız der...
2'side adil konuşarak Alman der...
Konu nereden nereye geldi...
Alman zaten araç konusunda kendisini bir iki üç kişiye değil Dünya'ya ispatlamış bir millet...
Gücü ispatlı...Alman'la fransızın kaliteleri belli ortada..

Alman:Mercedes, Bmw, Audi, Skoda, Vw, Seat, Opel, Porshce, Maybach, v.s v.s...

Fransız:Citroen, Renault, Peugeot. Buradaki fark kalite zaten belli..Fransızın Almana hangi konu olursa olsun rakip olacak otomobil firması yok...

ABD'nin otomobil markalarına bakalım:

Buick,Cadillac,Chevrolet,Chrysler,Dodge,Ford,GMC,H ummer,Jeep,Lincoln,Mercury,Pontiac,Saturn

İngiltere'nin otomobil markalarına bakalım:

Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover, Lotus, Mini, Morgan, Rolls Royce, TVR.

İSVEÇ'in otomobil firmalarına bakalım:

Volvo, Saab.

İtalya'nın Lamborghini'sini, Maseratisini, Ferrari'sini,

Japonya'nın İnfintisini v.s söylemeye gerek bile yok...

Peugeot veya Fransız bu araçların hangisi ile baş edebilir, karşılaştırılabilir..

Dünya genelinde Fransız araçları daha bir çok ülkenin gerisinde kalır..

Sağlamlık, prestij, teknoloji bunları sayfa sayfa uzatabilirim iki markanın arasında Kocaman bir FARK VAR !!...Bu konudaki son sözüm budur...

kesinlikle SKODA...
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 00:17:56 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;237891

Yazılarıma bakınız;
Volvo S60 2.0T,
Ford Mondeo Selective
Mercedes C180K

Karşılaştırmaları yaptım.Hepsinde de eleştirel yaklaştım.Söylediğiniz gibi yazmadım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı zaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;238045
Yazılarıma bakınız;
Volvo S60 2.0T,
Ford Mondeo Selective
Mercedes C180K

Karşılaştırmaları yaptım.Hepsinde de eleştirel yaklaştım.Söylediğiniz gibi yazmadım.

Sn.Baba63 arkadaş sende ne sabır var tek tek okumuş araştırmış yazmışsın helal olsun..:))))))))))))
Baba63 haklı...
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2011, 00:01:18 Gönderen: zaza »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;238045
Yazılarıma bakınız;
Volvo S60 2.0T,
Ford Mondeo Selective
Mercedes C180K

Uygar Hocam Sn.RoLaN ile olan yazışmalarımı okuyun ve yazdıkları arasındaki çelişkileri görün..