škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Plaka İşlemleri?

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın plakları pek gözüme hoş gelmiyordu geçenlerde babamında dikkatini çekmiş değiştirelim dedi ama bu işi nasıl yapıcaz? Yeni plaka için noterden kağıt almak yada vergi dairesinden yazı almak gibi işlemler var mı yada prosedürü nedir bunun?

İnternetten baktım biraz il dışındaki plakları değiştirme konusunda açıklama var ama olan plakayı yenileme ile ilgili bilgi bulamadım.Prosedürü bilen biri yardımcı olursa sevinirim birde maliyeti nedir bunun? Kimisi diyo şöförler odasından bastırıcaksın 25 tl vericeksin vergi dairesinede gidip kayıt ettireceksin ondan para alınmıyor dedi ama hala net bir şey yok :)

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önce trafik şubeye gidiyon plakam eskidi değiştirmek istiyorum diyorsunuz onlarda bir yazı vererek sizi cemiyete yolluyorlar . yeni plaka ücretini yatırıp plakayı bastırıyorsunuz bukadar:)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;237680
hadi yav o kadar basit mi :)
az daha ısrar etseydim app ye mühür bile bastıracaktım:++::++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskidi deyip yenisini almak çok kolay, bende böyle yaptım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;237678
önce trafik şubeye gidiyon plakam eskidi değiştirmek istiyorum diyorsunuz onlarda bir yazı vererek sizi cemiyete yolluyorlar . yeni plaka ücretini yatırıp plakayı bastırıyorsunuz bukadar:)

Çok sağolun şu sınavlarım bitsin babamla bu işi bir el atayım :ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;237786
Çok sağolun şu sınavlarım bitsin babamla bu işi bir el atayım :ok:
Önce geometriyi düzelt.:hih::aman::huh::knp:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;237791
Önce geometriyi düzelt.:hih::aman::huh::knp:

Ortalamayla geçtim takıntı yok "no problem" :D

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;237680
hadi yav o kadar basit mi :)

Bir kaç yıl önce plaka değiştirmiştim. Aslında o kadar da değil. Biraz koşturmaca var. Hafızam beni yanıltmıyorsa trafik şube,şöförler cemiyeti ve plaka bastırma, üç farklı yere gidiyorsunuz. Bu tür yerler kalabalık olur. Önünüzde, elinde beş on dosya olan bir takipçi olursa işiniz bir hayli zorlaşıyor. Ayrıca en son plaka basılan yerdeki görevli arkadaş işin yoğunluğuna göre sizin işi ertesi güne bırakabiliyor. Bir bakmışsınız ki günün sonunda bir hayli yorulmuşsunuzdur.
:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben slikonla plakayı yapıştırayım derken içine ettim ön plakanın okul kapansında bir el atayım:D

06lkn66

• Ziyaretçi
bende değiştirecem ön plaka ezik büzük oldu sağol kadir soracaktım hep unutuyodum salı ankaraya gidince hallediyim bende

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde değiştiricez,aracın kayıtlı olduğu trafik şubeden almak gerekiyormuş tanesine 17,5 Lira dediler.App bastırıp mühürü vurdururum ama APP de harfler,sayılar çok iç içe giriyor,içime sinmedi...

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ammo;237920
Bizde değiştiricez,aracın kayıtlı olduğu trafik şubeden almak gerekiyormuş tanesine 17,5 Lira dediler.App bastırıp mühürü vurdururum ama APP de harfler,sayılar çok iç içe giriyor,içime sinmedi...

bunu yapabilirmiyiz

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılabilir tabi..
1) Mühürletmeye giderken standart plaka yerine App yi çıkarıp vericeksin oda basıcak :)
2) Ataşehir Trafik Şubede mühür basılan presi biz yaptık,oradaki polisler tanıdık rica üzerine basarlar (belki :) )
3) Sahte Mühür :)

06lkn66

• Ziyaretçi
ha anladım tanıdık olduğundan yapılıyo benim öyle bi imkanım yok sıkıntı çıkar hiç bulaşmayım o zaman