škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb im fazla basmıyor

brk65 · 48 · 14890

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brk65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim superb m basmıyor 1.4 uno yu 1.6 tdı geçemedi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brk65;238546
benim superb m basmıyor 1.4 uno yu 1.6 tdı geçemedi
hayırlı olsun aracınız,kazasız belasız günlerde kullanın.aracınız yenimi kaç bin km de,gaz mı yemiyor,rodaj dönemindemidir geniş bir bilgi verirseniz yardımcı olur arkadaşlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tsı ise shifting önemli Üst devirlerde vites atsaydınız.(ne yaptığınızı bilmedeğimden dolayı şu anda olası sebebleri ve çözümleri yadım)
Motor sağır olabilir.Yakıt kalitesizse veya aşırı üst devirdeyseniz avans vurmuş olabilir.
Ben pilotajda iyiydim ama geçemedim diyorsanız ya o araçlarda modifikasyonlar ve iyi pilotaj vardır.Yoksa superb ile unoya geçilmek zor.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tebrikler oldukça zor bir şey başarmışsınız ya uno yüklü bir araç ve iyi bir pilota sahipti yada siz aracı yürütemediniz
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer unoda fiatın meşhur 1.6 motoru varsa superbde 1,4 tsı ise normal karşılayabilirim.

fabialife

• Ziyaretçi
uno dediğin arabanın en babasının motoru 70 hp. eski teknoloji içten yanmalı motor.
süpeb onun üstünden atlar kavşaktan döner gelir bir daha atlar.
süperb en kötü 200 km. hız yapar. eğer süperb ile unoyu geçemediyseniz ya sizde bir problem var ya da arabada.

Ugur A.

• Ziyaretçi
"Dalga geçiyorsun" diye kızma ihtimalinizi de göze alarak "el frenini indirmiştiniz değil mi?" diye soracağım.:aman:

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hani bir ferrari ile hacı murat hikayesi vardır
Murat 124 ferrariden sürekli selektör yaparak, yol ister  ya....
....işte böyle..
onun gibi bir şey olmuş...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;238943
"Dalga geçiyorsun" diye kızma ihtimalinizi de göze alarak "el frenini indirmiştiniz değil mi?" diye soracağım.:aman:

gene yapacağını yapmışsın ...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar soruyu soran arkdası bin pişman ettiniz.benim superb tsi ide  doblo geçti fakat bnm araçta 300 kg yük vardı anormal bişe değil yani olağan seyler :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: superbdolar;239064
arkadaslar soruyu soran arkdası bin pişman ettiniz.benim superb tsi ide doblo geçti fakat bnm araçta 300 kg yük vardı anormal bişe değil yani olağan seyler :)

Benim ikinci aracım Doblo 1.6 Multijet..performansı yabana atılacak cinsten değil..Araç 4.viteste bile kendini hissettiriyor..(1.6 Multijet 105 bg 290 Nm Tork..)Yalnız bu aracımın tek ekisisi var..Klima açıldımı araç aniden 1.3 motora dönüşüyor..Diğer dizellere nazaran klima bu aracı acaip etkiliyor hantallaştırıyor...

TSİ ve FSİ'ye gelince...
Eski aracım Passat 1.6 FSİ 115 bg ile beni otobanda rampada kimler geçmiyorduki :haha:...Ama bir keresinde Ford Focus ile düz yolda kapıştım..Çok zorlamasına rağmen geçememişti beni..Arada çok bir fark yoktu gerçi...Neyseki o problemim kalmadı şimdi :)
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2011, 00:06:09 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;239080
Benim ikinci aracım Doblo 1.6 Multijet..performansı yabana atılacak cinsten değil..Araç 4.viteste bile kendini hissettiriyor..(1.6 Multijet 105 bg 290 Nm Tork..)Yalnız bu aracımın tek ekisisi var..Klima açıldımı araç aniden 1.3 motora dönüşüyor..Diğer dizellere nazaran klima bu aracı acaip etkiliyor hantallaştırıyor...

TSİ ve FSİ'ye gelince...
Eski aracım Passat 1.6 FSİ 115 bg ile beni otobanda rampada kimler geçmiyorduki :haha:...Ama bir keresinde Ford Focus ile düz yolda kapıştım..Çok zorlamasına rağmen geçememişti beni..Arada çok bir fark yoktu gerçi...Neyseki o problemim kalmadı şimdi :)

fsi bnmedm ama tsı boyleyse fsı ayakta oluyo dmektr.
125 hp 200 nm az gelms bnce superbe.bırcok c sgment4 aracla aynı gucte.tek artısı drek puskurtmeli olması ve turbosu. bnce 1,4 ve 1.6 motorları daa guclu olmalyd4.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
ben 1.4 TSİ'nin atak olduğunu bilirdim...
Ama bence bu işte bir problem var..
UNO'nasıl geçilemez..

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: superbdolar;239064
arkadaslar soruyu soran arkdası bin pişman ettiniz.benim superb tsi ide  doblo geçti fakat bnm araçta 300 kg yük vardı anormal bişe değil yani olağan seyler :)

ektrem bir durum olduğu için hepimiz biraz espri mahiyetinde yazdık ama arkadaş bundan alınırsa üzülürüz.
böyle bir durum varsa forumun en yaşlı abisi olarak önce ben özür dilerim.
ciddi anlamda değerlendirecek olursak, önceki yazımda da belittiğim gibi  uno yanlış hatırlamıyorsam 60s ler 60hp, 70 s ler 70hp eski teknoloji karbüratörlü ve bir  kısmı tek noktadan enjeksiyonlu içten yanmalı motorlar.
onoyu kendi seğmentinde hafife almam, o günün şartlarında motor olarak  fevkalade idare eder motorlardı ve güçlerine göre kasa hafif olduğu süratleri iyidir.
söz konusu 100-125 hp güçlerinde dizel ya da turbo benzinli başka bir araba olsa geçmesi normal olabilir.
ama bahsettiğimiz araç uno ve 1.6 tdi süperb olunca hiç bir suretle unonun süperb yi geçme durumu söz konusu olamaz.
en acemi şöför kullansa dahi yine olamaz.
eğer arkadaşı geçen araç uno değilde başka marka değilse ve arkadaş sehven uno yazmamışsa hepimizin yazdıklarından çıkan sonuç şudur;
kim kullanırsa kullansın şöför hatası değil süperb de bir problem vardır onu araştır ana fikrindenyola çıkarak biraz espri katıp yorumlar yapıldı.