škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG dolum ağzının Benzin dolum kısmında gizlenmesi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın arka alt tarafında olan dolum ağzı benzin depo dolum kısmına taşındı.TÜV muayenesinde sorun olmayacak ama MMO izin vermeyebilirmiş!..

Landirenzo'nun orjinal parçaları ile yapıldı.Dolum yapılacağı zaman fotoğraflarda görülen adaptör vidalı şekilde takılıyor ve dolum yapılabiliyor.Orjinaline en yakın çözüm bu oldu.

Artık kapalı otoparklara daha rahat girebileceğim..:ok:

Bozkurt otomotiv'e ve Resul bey'e ilgisinden dolayı teşekkürler..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Burasi türkiye gökhan kardeş dikkat et bizim pompacilarimiz benzin girişine gaz
gaz girisine benzin koyacak kapasiteye sahipler.neden mi adamlar 3 lt fazla satmak için genleşme tankına kadar dolduruyorlarda ondan.olur ya bir mal çıkar benzin deposuna gaz doldurabilir.aman gözün üzerlerinde olsun
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2011, 16:47:17 Gönderen: @lp@RSl@n »

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aa gokhan sendemi lpg taktırdın. hayırlısı olsun sanada. cok guzel yere takmıslar dolum yerini bende orayı önereyim bali. Landrizeno dan memnunmusun nasil cekisi ,arıza ısıgı falan.birde göstergeyi nereye taktırdın acaba.müsaitsen resimle gosterebilirmisin acaba.işcilikten memnunsundur sanırım bozkurtta taktırmıssın.bende yarın gidicem kısmetse taktırmaya seni yine referans gostericem resul beye :)
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2011, 17:17:27 Gönderen: taner_octavia »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_fabia;238571
aa gokhan sendemi lpg taktırdın. hayırlısı olsun sanada. cok guzel yere takmıslar dolum yerini bende orayı önereyim bali. Landrizeno dan memnunmusun nasil cekisi ,arıza ısıgı falan.birde göstergeyi nereye taktırdın acaba.müsaitsen resimle gosterebilirmisin acaba.işcilikten memnunsundur sanırım bozkurtta taktırmıssın.bende yarın gidicem kısmetse taktırmaya seni yine referans gostericem resul beye :)

Daha bugün ordaydım..Benim LPG'yi taktıralı 1 sene oldu..Allah'a şükür çok memnunum.Tüketim ve çekiş gayet tatminkar düzeyde.Arıza ışığı arada yanıyor ama kendiliğinden sönüyor.1 sene içinde 3-4 kere yandı ve kendiliğinden söndü.Uzun süre yanıkta kalmıyor zaten.

Bozkurt'ta taktırdım evet.Resul bey'e aynen ilet benim montaj gibi olsun :) Fiyat konusunda yardımcı olurlar zaten..Fırsat bulursam bende gider bakarım aracına..Belki denk geliriz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yarın 10 gibi orda olurum bakalım.giderken sana haber veririm yine.yolun düserse ugrarsın :)
lpg göstergesini nereye taktırdın acaba :)  düzgün calısıyomu.atikerde ilk 100kmde kırmızı yanıyordu yani dogru calısmıyodu pek.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
lpg montajı süper pompacı koyacagı yakıtı karıştırmaz sanmam:) saten lpg  yerinede benzin basmaz lpg denilen şey hava ile tanka yollanıyor  basıncla benzin gibi yollanmaz gitmez o borudan :) tankın ıcında basınç  mevcuttur önceden kalma lpg den dolayı..:)

lpg doldurmak ıcın özel bir yer yapmışsınız dolum esnasında aparatı  takıp gaz basıyorsunuz demekki tek sevmedigim şey uzun yolda aparat  kaybolursa ne yapacaksın gökan abi:)  benzinlenmi gazlıcaksın:)
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_fabia;238574
yarın 10 gibi orda olurum bakalım.giderken sana haber veririm yine.yolun düserse ugrarsın :)
lpg göstergesini nereye taktırdın acaba :)  düzgün calısıyomu.atikerde ilk 100kmde kırmızı yanıyordu yani dogru calısmıyodu pek.

LPG göstergesini el freninin orda..

Ayar yapıldı, gösterge işime yarıyor açıkçası..Önceden düzgün göstermiyordu ama ilk ayar yapıldığından beridir tam düzgün olmasada işimi görüyor.Kırmızı yandığında 80 km kadar yol yapıyorum bir tek :) Aslında onada alıştığımdan sıkıntı olmuyor.Zaten LPG bittiği gibi LPG almamak lazım.Benzinliğe gidene kadar benzinde aracı kullanmak iyi olur.

Alıntı yapılan: dikmentr;238579
lpg montajı süper pompacı koyacagı yakıtı karıştırmaz sanmam:) saten lpg  yerinede benzin basmaz lpg denilen şey hava ile tanka yollanıyor  basıncla benzin gibi yollanmaz gitmez o borudan :) tankın ıcında basınç  mevcuttur önceden kalma lpg den dolayı..:)

lpg doldurmak ıcın özel bir yer yapmışsınız dolum esnasında aparatı  takıp gaz basıyorsunuz demekki tek sevmedigim şey uzun yolda aparat  kaybolursa ne yapacaksın gökan abi:)  benzinlenmi gazlıcaksın:)

Pompacının LPG dolum ağzını karıştıracağını sanmam :) Gerizekalı olması lazım kaldıki öyle bir durum söz konusu bile olamaz..

Aparatın kaybolması zor bir ihtimal.Sonuçta aracın içinde duracak sürekli.Dolumdan doluma çıkartıp yerine koyacağım.Niye kaybolsun ki?En azından dikkat etmem gerekecek :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan angarada egzosu kokluyor güvenlikçiler lpg varmı diye geçen sene lpg varmı dedi yok dedim girdim arkamdan düdük öttürdüler duymamazlıktan geldiydim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde otoParka girmeye yakın benzine aliveririz o zaman :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal gibi olmuş atiker bunu yapabilirmi dolum ağzını bende değiştirsem...

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;238741

o kapasiteye ulaşmamışlardır bence biraz zaman ister

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;238741

Olabilir belki sormak lazım, sonuçta landirenzo'nun dolum ağzını takarlar oraya olur biter..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP