škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia A5 de lpg gostergesini nereye takmalı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mrb arkadaslar.yarın lpg kiti taktırıcas kısmetse.göstergeyi nereye takmayı önerirsiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı muaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede a5 kasa var ben senin yerinde olsam far acıp kapatmanın olduğu yerin hemen altında bir çekmece var onun içine...hem göz onundede durmaz....

saygılar..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aslında el frenin orasıda iyi gibi aracın özelligi gibi ısıkların seviyesi falan kolay gorulebilir . servisede sorucam bakalım en uygun genelde nereye takıyorlarmıs. bursa skoda yetkili serviste taktırıcam.sagolun cevaplar icin.farklı yere takan varmı baska :)
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2011, 22:17:35 Gönderen: taner_octavia »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;238687
bendede a5 kasa var ben senin yerinde olsam far acıp kapatmanın olduğu yerin hemen altında bir çekmece var onun içine...hem göz onundede durmaz....

saygılar..

aynen katılıyorum ben geçen ay taktırdım bu küçük çekmece göz çok kullanışlı bu işler için hem kimse görmüyor

http://forum.donanimhaber.com/m_23500507/mpage_22/key_/tm.htm

birde enjektörleri linkte sayfa alt bölümde benim ilk mpntaj fotosunu verdim önce buraya monte edilmişti. daha sonra enjektör bağlantı hortumlarını uzak bırakmışsınız dedim ve yağ çubuğunun arkasına aldırdım. sende baştan bun u özellikle belirt. manifold sökülünce enjektörleri yakına monte ettir. eğer lovato taktırıyorsan ki tavsiye ederim (1290 tl 12 ay taksit )enjektörler 2+2 şeklinde ayrılabiliyor. 2 li gurubun birini 1-2 silindire diğer 2 li gurubu 3-4 silindire olacak şekilde monte ettir. bu aracının daha randımanlı çalışmasını sağlar. sakın abi bişey olmaz diye linkte verdiğim fotodaki gibi yerleştirtme. unutma pirins lpg sistem neden pahalı çünkü sistemi silindirlere en yakın yerden montajlıyorlar. performans direk etkileniyor. kalan sistemin montajı zaten kolay. tankıda ben 45 lt simit taktırdım çok memnunum.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben Landrizeno taktırmayı düsünüyorum.skodanın yetkili servisinde.taktıran arkadaslarda var gayet memnunlar ama dikkat edicem bu husasa bakalım nasıl yapıcaklar.sagol bilgi icin.

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muaz;238687

saygılar..

Benim lpg tuşuda tam burda.Kesinlikle burayı tavsiye ederim.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim taktırdığım yer tam işte burası, kesinlikle başka yere taktırma, röle kutusuna da sabitlet:ok:

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: my_lord;239090
İyi de her bakmaya aç kapa,biraz zor olmasın ?
:+1::+1::+1:

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah aşkına ne zorluğu olacak maksat aracın lpgli olduğunu göstermemek olduktan sonra her yol mübah, lpg stickerı bile takmadım. Zaten lpg bağlattıktan sonra aracın deposunu her fullediğinde trip göstergesini sıfırlayacaksın.:bnn:

Örneğin ben ayda bir açıyorsam o kapağı iyidir. Ortalama bi depoyla ki depo 55 ltlik 44 litre alıyor, 500 km ortalama görüyorum. Yani 470 kmyi geçtikten sonra istasyona doğru kırıyorum direksiyonu:rock1:

Göstergeye bakmaya bile ihtiyaç duymayacaksın belli bir zamandan sonra. Ben kaç arkadaşın aracını satarken "neden göğüse taktırdın, oraya buraya taktırdın?" sorularına muhatap olduğuna şahitim, böylece abzürt sorulara da muhatap kalmayacaksınız:ok:

Bu bağlamda ne park sensörünün göstergesine, ne de lpg göstergesine aracın göğsünde yer vermem!
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2011, 23:23:48 Gönderen: dgca »

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;238768
Benim taktırdığım yer tam işte burası, kesinlikle başka yere taktırma, röle kutusuna da sabitlet:ok:

lpg yi taktırdık fakat gosterge sol taraftaki gözde sallanıp duruyo. siz nasil sabitlediniz oraya peki.bende yapıstırmak isterim sizin koydugunuz yere ama altı bos oldugundan sabitlenmesi zor olucak.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
motorum zaten japonla ayakta duruyo bunada bulastırmak istemiyorum gerci o japon illetini :P