škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günün sözü!

hiko · 446 · 118860

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;275692
benim aklıma başka bişi gelmişti de....:++::knp:

ne fesatsın muhammet hocam yaaaa........:++::++::++:

bende sonunu başka türlü biliyordum ya neyyyssse...........:++::++::++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
'Köprü trafiğinde emniyet şeridine dalan hanzo!.. Tez zamanda o araban,  sen içindeyken transformers olsun, sen de onun kıçına sıkış,  İnşallah!..'
Utku Gürtunca
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2011/10/27/dilimin-ucu

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bizde:
Birisi yapabiliyorsa, bırakın o yapsın. Hiç kimse yapamıyorsa, ben nasıl yapabilirim ki.."
Japonya'da:
"Birisi yapabiliyorsa, ben de yapabilirim. Hiç kimse yapamıyorsa, ben yapmalıyım.."

("Niye Japonya'da öyle de, bizde böyle" diye merak edenlere Dr. A. Zeki Atun'dan gelen yanıt..)

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2011/10/27/tebessum

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;275897
Bizde:
Birisi yapabiliyorsa, bırakın o yapsın. Hiç kimse yapamıyorsa, ben nasıl yapabilirim ki.."
Japonya'da:
"Birisi yapabiliyorsa, ben de yapabilirim. Hiç kimse yapamıyorsa, ben yapmalıyım.."

:+1::+1::+1:

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kargaya Demişler; bkun derman,
Gitmiş deryanın ortasına bırakmış.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2011, 15:01:03 Gönderen: flash41 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kaç gündür Albert Einstein‘la ölümünden kısa süre önce yapılmış bir  söyleşiyi okuyorum. Bu büyük âlimin, büyük filozofun her sözü, insanlığa  yol gösterecek hikmetlerle dolu.

Ailelerin, Einstein’ın  aşağıda aktardığım bu sözlerini çocuklarına tekrar tekrar okutmalarını,  kulaklarına küpe gibi takmalarını isterdim...

- Dünya neden kaoslar silsilesi yaşıyor?

Dünya kaosları kötü kişiler ve kararlardan dolayı değil olanları durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden yaşıyor.

- Dünya nereye gidiyor?

3.  Dünya Savaşı doğal kaynak eksikliğinden çıkacaktır. O savaşta hangi  silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı’nda taş ve  sopalar olacağını biliyorum.

- Siz atomu keşfettiniz, Hiroşima ve Nagazaki’nin tepesinde atom bombası patlattılar. Ne düşünüyorsunuz?

Her  savaş insanlığın ilerlemesini engelleyen kötülük zincirine bir halka  ekler. Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla  birbirlerini öldürüyorlar. Böyle olacağını bilseydim, bir ayakkabı  tamircisi olurdum.

- Başarının formülü nedir?

A=X+Y+Z (A: Başarı, X: Çalışmak, Y: Çalıştığı konuyu oyun gibi görmek Z: Konuşmak yerine üretmek.)

- Bilimin en son ulaşabileceği nokta ne olmalı?

Dünyada tek bir çocuk dahi mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur.

- Ne zaman dünyanın sırrına ereceğiz?

Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk.

- Bir ülkenin geleceği neye bağlıdır?

O ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Eğitimse insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır.

- Dünya aptallarla dolu diyorsunuz. Aptalın tanımı nedir?

Aynı  şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı uman kişi. Aptallarla dolu  bir dünya çekilmezdir; çünkü dâhiliğin mutlak bir sınırı vardır,  aptallığın asla.

- Sizin zarif bir kişi olmadığınızdan bahsediyorlar...

Yüksek  ruhlar, her zaman sıradan akılların şiddetli muhalefetiyle karşılaşır.  Eğer bilim adamı olarak gerçeği açıklamak istiyorsan, zarafeti terziye  bırakmalısın. Diğer yandan şunu da söylemeliyim ki bu dünyada beni  birkaç kişi anladı, onlar da yanlış anladı.

- Tüm dünyaya tek bir mesaj vermek isteseniz o mesaj ne olurdu?

Yeryüzündeki şartların düzelmesi, sadece bilimsel buluşlara değil çok ahlaklı bir yaşama düzeninin gerçekleşmesine bağlıdır.

Zülfü LİVANELİ
http://tr-tr.facebook.com/notes/z%C3%BClf%C3%BC-livaneli/ahlak-bilimden-bile-%C3%B6nce-gelir/267560659953593

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
" Uçurumları sevenin kanatları olmalı " F.W. Nietzsche

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
"Yıldızlara uzandığında, bir yıldıza sahip olamazsın belki, ama bir avuç çamur da elde etmezsin (Leo Burnett)"

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1937, Atatürk çok hasta. Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "hayır" diyor. "Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim"

sanırım bu günün sözü budur... anlayana...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;276504
Kaç gündür Albert Einstein‘la ölümünden kısa süre önce yapılmış bir  söyleşiyi okuyorum. Bu büyük âlimin, büyük filozofun her sözü, insanlığa  yol gösterecek hikmetlerle dolu.

Ailelerin, Einstein’ın  aşağıda aktardığım bu sözlerini çocuklarına tekrar tekrar okutmalarını,  kulaklarına küpe gibi takmalarını isterdim...

- Dünya neden kaoslar silsilesi yaşıyor?

Dünya kaosları kötü kişiler ve kararlardan dolayı değil olanları durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden yaşıyor.

- Dünya nereye gidiyor?

3.  Dünya Savaşı doğal kaynak eksikliğinden çıkacaktır. O savaşta hangi  silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı’nda taş ve  sopalar olacağını biliyorum.

- Siz atomu keşfettiniz, Hiroşima ve Nagazaki’nin tepesinde atom bombası patlattılar. Ne düşünüyorsunuz?

Her  savaş insanlığın ilerlemesini engelleyen kötülük zincirine bir halka  ekler. Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla  birbirlerini öldürüyorlar. Böyle olacağını bilseydim, bir ayakkabı  tamircisi olurdum.

- Başarının formülü nedir?

A=X+Y+Z (A: Başarı, X: Çalışmak, Y: Çalıştığı konuyu oyun gibi görmek Z: Konuşmak yerine üretmek.)

- Bilimin en son ulaşabileceği nokta ne olmalı?

Dünyada tek bir çocuk dahi mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur.

- Ne zaman dünyanın sırrına ereceğiz?

Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk.

- Bir ülkenin geleceği neye bağlıdır?

O ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Eğitimse insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır.

- Dünya aptallarla dolu diyorsunuz. Aptalın tanımı nedir?

Aynı  şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı uman kişi. Aptallarla dolu  bir dünya çekilmezdir; çünkü dâhiliğin mutlak bir sınırı vardır,  aptallığın asla.

- Sizin zarif bir kişi olmadığınızdan bahsediyorlar...

Yüksek  ruhlar, her zaman sıradan akılların şiddetli muhalefetiyle karşılaşır.  Eğer bilim adamı olarak gerçeği açıklamak istiyorsan, zarafeti terziye  bırakmalısın. Diğer yandan şunu da söylemeliyim ki bu dünyada beni  birkaç kişi anladı, onlar da yanlış anladı.

- Tüm dünyaya tek bir mesaj vermek isteseniz o mesaj ne olurdu?

Yeryüzündeki şartların düzelmesi, sadece bilimsel buluşlara değil çok ahlaklı bir yaşama düzeninin gerçekleşmesine bağlıdır.

Zülfü LİVANELİ
http://tr-tr.facebook.com/notes/z%C3%BClf%C3%BC-livaneli/ahlak-bilimden-bile-%C3%B6nce-gelir/267560659953593

Bu çoktan başladı kaç sene önce üstelik, şu andaki tantananın asıl sebebi ne sanılıyor?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;276543
1937, Atatürk çok hasta. Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "hayır" diyor. "Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim"

sanırım bu günün sözü budur... anlayana...
bir yanda deprem bir yanda kutlamalar ve eğlence,bana çok ters,sanada saygı duyarım.bugün gelinen cumhuriyet bana hiç mutluluk getirmedi ve demokrasimizi geliştiremedi hala 12 eylül darbe yasasasıyla yönetiliyoruz.
-------------------
"Aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı uman kişi. Aptallarla dolu bir dünya çekilmezdir; çünkü dâhiliğin mutlak bir sınırı vardır, aptallığın asla."
----------------
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;276581
bir yanda deprem bir yanda kutlamalar ve eğlence,bana çok ters,sanada saygı duyarım.bugün gelinen cumhuriyet bana hiç mutluluk getirmedi ve demokrasimizi geliştiremedi hala 12 eylül darbe yasasasıyla yönetiliyoruz.
-------------------
"Aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı uman kişi. Aptallarla dolu bir dünya çekilmezdir; çünkü dâhiliğin mutlak bir sınırı vardır, aptallığın asla."
----------------

sen hangi cumhuriyet bayramının deli gibi şuursuzca kutlandıgını gördn? yılbaşı kutlamaları gibi oldugunu yada şampiyonluk kutlamaları gibi oldugunu gördn ben hiç göremedim... yaşınız kaç bilmiyorm saygısızlık etmek istemiyorm. Ulu Önder K.ATATÜRK'ün zamanındaki cumhuriyetle şuankinin arsında fark var haklısınz mutlu olmamakda.
neyse...
bu arada şehitler için yas ilan edilmedi? deprem içinde yas ilan edilmedi farkındaysanız

önümüz kurban bayramı var bakalım onada iptal v.s. diceklermi

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
bu arada şehitler için yas ilan edilmedi? deprem içinde yas ilan edilmedi farkındaysanız

İnce ve hassas bir noktayı hatırlattın, Teşekkürler..

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
" Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır " F.W. Nietzsche