škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 389176

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xRayJR;525657
...Tek sıkıntım bagaj. Stepne olduğu için bagaj ciddi ciddi küçülmüş. Rahatsız oldum. Bu aralar eski yapıya (stepnesiz) dönebilmenin yöntemlerine bakınıyorum. Yedek parçada yok. Çıkma bakınıyorum. Bulabilirsem eğer değiştireceğim.

Güle güle kullanırsınız inşallah :ok:. Geçenlerde forumdan yeti'ci bir arkadaş stepneli bagajı stepnesiz hale nasıl getirdiğini anlatmıştı. Forumda arama yaparsanız bulabilirsiniz belki.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;525755
Güle güle kullanırsınız inşallah :ok:. Geçenlerde forumdan yeti'ci bir arkadaş stepneli bagajı stepnesiz hale nasıl getirdiğini anlatmıştı. Forumda arama yaparsanız bulabilirsiniz belki.

PC yi açtığım anda aratacağım. Teşekkür ederim.  Forumda okumuştum biryerlerde, herkes stepneye geçiş yapmaya çalışıyor ama bence gerek yok. Tamir kiti oldupu sürece çok düşük ihtimalle sorun yaşanabilir. Ben eski aracımda hiç yaşamadım mesela. Fabiamda da hiç sorun yaşamamıştım. Bagajda Ekstra 1 karış derinlik daha önemli benim için

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sn. xRayJR, yeti'm stepnesizlerden. Hâlâ stepnesizim ama bu beni çok rahatsız ediyor. Aylardır mini stepne almayı düşünüyorum. Stepneyi kullanma ihtimali son derece düşük fakat, b..tan bir yerde başınıza gelirse insanın emdiği sütü burnundan getirir :uve:. Kaldı ki o tamir kitinin kullanım alanı 4-5 mm'yle sınırlı. Hiç olmazsa uzun yola çıkarken mini stepneyi yanıma alsam iyi olur. Şahsen böyle düşünüyorum; tabii ki tercih sizin :ok:

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;525893
Sn. xRayJR, yeti'm stepnesizlerden. Hâlâ stepnesizim ama bu beni çok rahatsız ediyor. Aylardır mini stepne almayı düşünüyorum. Stepneyi kullanma ihtimali son derece düşük fakat, b..tan bir yerde başınıza gelirse insanın emdiği sütü burnundan getirir :uve:. Kaldı ki o tamir kitinin kullanım alanı 4-5 mm'yle sınırlı. Hiç olmazsa uzun yola çıkarken mini stepneyi yanıma alsam iyi olur. Şahsen böyle düşünüyorum; tabii ki tercih sizin :ok:

haklısın kesinlikle. b**tan bir yerde denk gelince yada büyük bir yarık vs de kesinlikle tamir kiti hiçbir şeye yaramaz. o zamanda illaki başka çare bulmak gerekir. benimkisi biraz risk almak oluyor bu durumlar için ve bu riski alınabilir olarak görüyorum. o nedenle celallendim :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar. Eski bir skodacıyım. Forumun eski müdavimleri beni tanır. (SuperB 2.0 TDİ 170 HP) aracım vardı. SuperB'ye led arka far getiren ilk kullanıcıydım:)

Şimdi ise 2. Araç olarak aldığım 2015 model Skoda Yeti 1.6 TDİ DSG Ambition Beyaz Renk araç ile artık aranızdayım.

Uzun uzun yaptığım incelemelerden sonra, izlediğim dakikalarca testlerden, kullanıcılardan aldığım yorumlardan, kısacası ince eleyip sık dokuduktan sonra, dizel dsg sinin nesli tükenen modeli ile aranızdayım.

Bazı sorularım var;

1-Servis dışında satın alabileceğim Bi Xenon far varmı?
2-Yeni nesil Bolero Ender Elektronik'te yok. Yine servis dışında alabileceğim bir yer var mı ?
3-Aracın tavanına siyah folyo çektirsem, güneşte boyaya zarar verir mi ?
4-Sahibinden.com da uygun fiyatlı Klimatronik ünite buldum. Ambition'daki klima çıkıp, direk olarak bu yerine takılabilir mi ?

Dikkat etmem gereken hususlar, püf noktalar var mı ?

Aracın kullanımı ile ilgili sürüş, his vs her türlü soruya açığım. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Zira SuperB formunda oldukça faydalı paylaşımlarım oldu. Benimde paylaşımlarından faydalandığım dostlar oldu. Okuyanlara, o günleri hatırlayan dostlara selam olsun.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;526835
Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar. Eski bir skodacıyım. Şimdi ise 2. Araç olarak aldığım 2015 model Skoda Yeti 1.6 TDİ DSG Ambition Beyaz Renk araç ile artık aranızdayım.

Yeni aracınız hayırlı olsun. Yeti'cilerin arasına hoşgeldiniz :ok:

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşbulduk :) karşılama için teşekkürler;).
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2015, 23:17:15 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Aramıza hoş geldiniz. Zaten " ince elemiş sık dokumuş" sunuz sayın baba63. Benim YETİ'mde rengine kadar sizinkiyle aynısı. Henüz3250 km deyim. Daha önce benim gibi otomatik vitesli araba kullanmadıysanız bu konuda dikkatli olmanızı , tecrübelilerin uyarı ve tavsiyelerine uymanızı öneririm. Selamlar

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin43;526891
Hayırlı olsun. Aramıza hoş geldiniz. Zaten " ince elemiş sık dokumuş" sunuz sayın baba63. Benim YETİ'mde rengine kadar sizinkiyle aynısı. Henüz3250 km deyim. Daha önce benim gibi otomatik vitesli araba kullanmadıysanız bu konuda dikkatli olmanızı , tecrübelilerin uyarı ve tavsiyelerine uymanızı öneririm. Selamlar

Çok teşekkürler. 7 DSG ve 6 DSG daha önce kullandım. Ayrıntılarını biliyorum. Aynı zamanda MULTİRONİK şanzımanda kullanıyorum. 7 DSG de biraz daha hassas ve dikkatli olmak lazım diye düşünüyorum

Çevrimdışı veli akpınar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Yeti elagance aracım var.  Ortalama yakıt göstergesi km yi sıfırladığımda sıfırlanmış olmuyormu. Devamlı rakam değişiyor. Ortama yakıt gideri ve anlık yakıt gideri gösteren sitem mevcut değilmi. Başka bir ayarı varmı. Km yi sıfırladıkdan tekrar sıfırlayana kadar geçen süredeki yakıt ortalaması değilmidir bu.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veli akpınar;528536
Arkadaşlar Yeti elagance aracım var.  Ortalama yakıt göstergesi km yi sıfırladığımda sıfırlanmış olmuyormu. Devamlı rakam değişiyor. Ortama yakıt gideri ve anlık yakıt gideri gösteren sitem mevcut değilmi. Başka bir ayarı varmı. Km yi sıfırladıkdan tekrar sıfırlayana kadar geçen süredeki yakıt ortalaması değilmidir bu.

Merhaba Veli kardeş. Görünen o ki, sizde arabanın kullanım kitapçığı yok. Çünkü kitapçıkta gerekli açıklamalar var. Sorularınıza yanıt vermek biraz zaman alacak ve şu anda vaktim yok. Şimdilik kısaca şunları söyleyebilirim: göstergede "ortalama yakıt gideri" ve "anlık yakıt gideri" diye bir seçenek yok. 2013 greenline-elegance'lerin göstergesinde bulunan şeyler ise şunlar: > Sürüş süresi > Anlık tüketim(L/100km) > Ort. tüketim(L/100km) > Menzil > Sürüş mesafesi > Ortalama hız > Anlık hız

Çevrimdışı bukmen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2014 ambiyans, tdı, otomatik yetimle aranızdayım. Herkesin işi rastgelsin.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bukmen;528664
Merhaba, 2014 ambiyans, tdı, otomatik yetimle aranızdayım. Herkesin işi rastgelsin.

Hayırlı Olsun..Kazasız belasız sürüşler dilerim, Aramıza hoş geldiniz.

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın BUKMEN hayırlı olsun. Güle güle ve sağlıkla katedin mesafeleri...