škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 385646

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2011 1.2 tsi dsg sahibiyim. Yeni aldığım aracımın lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Michelin-crossclimate taktırmak ama orjinal 215 60 r16 ebatları 430 tl fakat aynı lastik te yanak 65 olursa 302 liraya alabiliyorum. Sizce 215 65 16 bizim araçlara uyarmı?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1453;548097
... 2011 1.2 tsi dsg sahibiyim ... Michelin-crossclimate taktırmak ama orjinal 215 60 r16 ebatları 430 tl fakat aynı lastik te yanak 65 olursa 302 liraya alabiliyorum. Sizce 215 65 16 bizim araçlara uyarmı?

Merhaba!

215/65/16 uygun değil. Lastik dönüşüm hesabına göre 2 lastik arasında %3'ten fazla bir fark var. Tablonun en altında bu uyarıyı görebilirsiniz.

Bu sitede http://www.lastik724.com/lastikhesaplama.aspx değişik ebatlardaki lastikler için kendiniz de hesaplar yapabilirsiniz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yeni fark ettim geri viteste yanaşırken sensör sürekli ötmeye başlayınca freni bıraksanız da araba geri gitmiyor kendisi fren yapıyor, geçen gün arkadaş golf 7 aldı onda denk gelmişti ve hoşuma gitmişti halbuki benimkinde de varmış.

Çevrimdışı MARTI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/osmanlidigital/?ref=br_rs
Alıntı yapılan: mşah;558395
Bugün yeni fark ettim geri viteste yanaşırken sensör sürekli ötmeye başlayınca freni bıraksanız da araba geri gitmiyor kendisi fren yapıyor, geçen gün arkadaş golf 7 aldı onda denk gelmişti ve hoşuma gitmişti halbuki benimkinde de varmış.

hımm güzelmiş deniyecem bilmiyordum :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Dik yokuşta kıçımıza kadar giren tiplere de uygulayabilir miyiz usta :D

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;558425
Dik yokuşta kıçımıza kadar giren tiplere de uygulayabilir miyiz usta :D

Denemek lazım ;)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti benimde almayı düşündüğüm bir araç hatta Caddy almadan önce caddy mi yoksa yetimi sorusunu çok sordum kendime ve araştırdım en sonunda Caddy ağır bastı :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;558681
Yeti benimde almayı düşündüğüm bir araç hatta Caddy almadan önce caddy mi yoksa yetimi sorusunu çok sordum kendime ve araştırdım en sonunda Caddy ağır bastı :)

Hayırlısı olsun tercih meselesi, her aracın kendine özgü avantajı ve dezavantajı var.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

deniyecem ama gitmeye devam edip toslarsak parasını sizden isterim hasarın :))

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;559273
deniyecem ama gitmeye devam edip toslarsak parasını sizden isterim hasarın :))

Denemeyi canlı manken kullanarak yapın hasarı az olsun bize de fazla masraf çıkmasın :ok:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gündüz farlarını yol bilgisayarı dışında sinyal kolundan açılıp kapatılabildiğini fark ettim. Bilginize Yeti'ciler

Çevrimdışı MARTI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/osmanlidigital/?ref=br_rs
Alıntı yapılan: mşah;565060
Bugün gündüz farlarını yol bilgisayarı dışında sinyal kolundan açılıp kapatılabildiğini fark ettim. Bilginize Yeti'ciler

:) nasıl oldugun soylede bızde bılelım :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MARTI;565102
:) nasıl oldugun soylede bızde bılelım :)

Kontağı açmadan sinyal kolunu sellektör yapar gibi kendine doğru çekip sağ sinyal verip kontağı açıyorsun ( Marş yapılmayacak ) ve 2-3 sn bekleyince işlem tamam, tersi için kolu kendine çekip sol sinyal verip kontağı açıp 2-3 sn bekleyip tamam dır.