škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 385649

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;604542
2 -3 sn yine arka tarafı gözüküyor oradan tanıdım :), onlar bile gezmek için Yeti'yi seçmişler konsepte uygun olsun diye. Acaba bizim forumdan mı esinlendiler :D.

Araba güzel ve şirin olunca reklama bile girmiş ;)

Bugün kar sebebiyle otoparkta mahsur kalan garibimi karın biraz erimesi ve otopark yolunun da açılması ile biraz gezdireyim dedim. Aslında normalde mecbur olmasam çıkartmam da, biraz da 62 km/saat hızla Çorum/Osmancık radar mağduru olarak dört ay üzerine gelen cezayı taşıtlar vergi dairesinde ödemek için oldu. İtiraz için ödemek gerekiyordu. Alt yapısını bulabilirsem önümüzdeki günlerde itiraz davası açmayı düşünüyorum.

Herkese, cezasız, kazasız, belasız, keyifli sürüşler. Bu fiyatlarda nekadar keyfi kaldıysa artık! :(

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;604564
... Çorum/Osmancık radar mağduru olarak dört ay üzerine gelen cezayı taşıtlar vergi dairesinde ödemek için oldu. İtiraz için ödemek gerekiyordu. Alt yapısını bulabilirsem önümüzdeki günlerde itiraz davası açmayı düşünüyorum.

Herkese, cezasız, kazasız, belasız, keyifli sürüşler. Bu fiyatlarda nekadar keyfi kaldıysa artık! :(

Bana da tam 1 yıl önce esrarengiz bir Ogs cezası (80 milyon lira) tahakkuk ettirmişlerdi. Gerekçe: YOK..:mad::mad: Dediğiniz gibi keyif meyif kalmadı (sadece araç kullanmakta değil; birçok şeyde..). Vaktiniz ve sabrınız varsa açın itiraz davasını ve bizleri de gelişmelerden haberdar edin.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 yılında ilk defa ceza yazdılar 58 km ile radara girmişim sınır 50 km miş. Geçen yıl  Bursa'ya gittim 700 km  boyunca 90 km pek geçmedim dönüşte tam İzmir'e yaklaşırken Sabuncubeli rampasına gelmeden 1 dk kadar araba sollamak için hız yaptım o arada yapıştırmışlar cezayı. O kadar km tasarruf yap sonra cezaya yatır :o:).

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim rekorum da bu 62 km/saat oldu. Sebebi de önümde duralayan otobüsü sollamak. Zaten temkinli 50-55 km yi geçmemeye çalışıyordum. Otobüsü mecburen sollamak için freni bırakmamla flaşın patlaması bir oldu.:( Cezanın 10 gün içinde tebliği diye bir durum vardı, halen geçerli mi diye ona bakacağım. Tutarlı bir dayanak bulabilirsem ve de zaman durumuna göre itirazda bulunacağım. Derler ya paran varsa kefil ol, vaktin varsa şahit diye.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Oğlumun direksiyon sınavı vardı hava soğuk olduğu için gelene kadar araba sıcak dursun diye çalışır vaziyette bekledim ama fark ettim ki rölanti devri 1000 de çalışıyor, 20 dk yakın çalışmıştır bir ara aracın yerini değiştirdim normale döndü ama birkaç dk sonra yine yükseldi. Soğukla alakası olabilir mi diyorum ama yazın bir ara yine yapmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=SkWX0uZGj1o&feature=youtu.be

.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] Mehmet kardeşim videoyu izledim soğuktan yaptığını sanmam yağ sıcaklığı normal görünüyor rölanti 1000 devirdeyken hararet ve soğutma sıvısı sıcaklığı neydi baktın mı 20 dakika kadar çalıştı demişsin motor yeterli sıcaklığa ulaştığında rölanti devri düşmeliydi yazında yaptı dediğine göre havanın soğuk olması ile pek alakası yok gibi görünüyor servise danış bakalım sanırım araçlarımızda otomatik jikle var ve jikle arıza yapmış olabilir.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION]

Sınav yerine gelene kadar araç ısınmıştı, sadece beklerken sıcaklık ibresi bir çizgi aşağı düşüp yükseliyordu onun dışında sıcaklık normal değerinde. Yazdaki durum motoru kapatmadan önce dikkatimi çekti yüksek devirde çalışıyor diye ve üzerine durmadım bir daha da denk gelmedi yada ben fark etmedim. Dün arkadaşım başka araçla takip ederken eksozdan çok su aktığını söyledi acaba katalizörden dolayı mı yüksek devirde çalıştı, dizellerin DPF temizliği yaptığı gibi benzinlide Katalizör temizliği mi yapıyor.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet takip et bakalım yine aynı durum olacak mı?  Bende bazen araçların eksozlarından su attıklarını görüyorum bu olay soğuk havada çok daha fazla oluyor ama gerekli ısıya ulaşan bir motor dizel benzin farketmez normal rölanti devrine düşmesi gerekir. İlk çalıştırmada yaz kış farketmeksizin rölanti deviri yüksek olacaktır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç gündür deneme yapıyorum  kaç saat sonra ilk çalıştırmada  düşük rölanti devrinde çalışıyor. Gözlemlediğim kadarıyla 5 ile 12-15 saat aralarında yüksek rölanti de çalışıyor, 3-5 ile 12-15 saat ve üzeri düşük rölantide çalışıyor. Fazla bekleyince düşük devirde çalışmasının sebebi ne acaba benim aklıma gelen süzülmüş olan motor yağı düşük devirde çalıştırarak yağ basıncı oluşana kadar  yağsız çalışmayı önlemek.

https://www.youtube.com/watch?v=ERZWQ25X-q4

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VRS logo renklerini kullanarak biraz makyaj yapayım dedim ama Alaman bayrağı mı diye çizmesinler arabayı :). Şimdilik öylesine yapıştırdım içime sinmezse yada olumsuz yorum alırsam sökerim.

« Son Düzenleme: 04 Mart 2017, 16:31:01 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] Mehmet gerçekten çok güzel olmuş ben çok beğendim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Yine boş durmamışsın! Boşver, muhterem yengemiz ve senin hoşuna gidiyorsa sorun yok, dursun :) Kaputa çektiğin şeritlere n'oldu(orası boş gibi duruyor)?

Çevrimdışı ottoman58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Yen'i katıldım, arabamı 03/03/2017 de aldım. 2011 yeti 1.2 tsi dsg

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;609913
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] Mehmet gerçekten çok güzel olmuş ben çok beğendim.

Sağol Zafer Abi, eğer kalacak gibi olursa son hali biraz değişmiş olacak.

Alıntı yapılan: Toygar;609926
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Yine boş durmamışsın! Boşver, muhterem yengemiz ve senin hoşuna gidiyorsa sorun yok, dursun :) Kaputa çektiğin şeritlere n'oldu(orası boş gibi duruyor)?

Ne yapayım Ali aklıma geliyor bir şeyler deneme yanılma yapmaya çalışıyoruz fazla abartmamak şartıyla, benim hoşuma gitti aslında ama işte millet yanlış anlayıp zarar vermesin diyorum, şerit aynen gördüğün gibi öyle kaldı, şeridin yenisini alırsak yapacağız kısmetse  :kyf:.

Alıntı yapılan: ottoman58;609935
Ben de Yen'i katıldım, arabamı 03/03/2017 de aldım. 2011 yeti 1.2 tsi dsg

Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] yakışmış abi bence, sen biliyon bu işi[emoji106][emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi