škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İngiltere'de dil eğitimi almalı mıyım ?

D B K · 22 · 6384

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tugber.com
abılerım, arkadaslarım, kardeslerım sıze bu konu hakkında danısmak ıstedım. ben bir dil eğitimi almak istiyorum, fakat burda kalkıpta english time a yazılıp, derste ıngılızce konusup yarım saat sonra bakkalla cakkalla turkce konusmak ıstemıyorum =)) yanı kısacası, ingilizceyi yerinde yaşayarak öğrenmek istiyorum. tahmini eğitim alacağım süre 3 ay cıvarı bir süre, sizlere sormak istediğim, 3 ayda iyi düzeyde ingilizcem olur mu ? + ikinci bir seçeneğim var oda Malta'da eğitim almak, malta diğer ülkelere göre çok daha ucuz olduğu söyleniyor, daha once giden arkadaşım var gayet memnun ve yaşamın ucuz olduğunu soluyor :) ben sizinde fikirlerinizi almak istedim.

orada gidip görüp alacağım eğitim sizce, bana ingilizceyi öğretir mi ? yani akışkan konuşucak ve zorlanmadan soylenenlerı anlıyacak kadar ? birçok bu konuda bilgili olan arkadaşım, orada yaşayarak, eğitim alacağın 3 aylık süre, burdaki 1 senelık ingilizce kurslarına bedel ve daha kalıcı olur düşüncesindeler sizde boyle mı dusunuyorsunuz ?
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2011, 05:58:17 Gönderen: D B K »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Öğrenmek istediğin lisanın konuşulduğu ülkede alırsan eğitimi çok daha etkili olacağı kesindir.
Yurtdışı eğitim danışmanlık işleriyle iştigâl eden bir arkadaşım var. Ciddi anlamda senelerdir çalışır ve ciddi anlamda tecrübesi vardır. Ulaşım, konaklama, kursun seçimi, ...vb. her konuda yardımcı olur sana.
bir incelemeni öneririm:
http://www.yakinbati.net/tr/
İstersen özelden ulaşacağın kişi iletişim bilgilerini de gönderebilirim.

Tulgar

• Ziyaretçi
Merhaba,eğer temel gramer ve dilbilgisi(İngilizce) bilginiz yoksa,3 aylık sürenin sizin istediğiniz düzeyde faydalı olmayacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maddi imkanın varsa, ki düşündüğüne göre var,
bu soruyu hiç sormamış kabul ediyorum seni...
3 ay diye gidersin, orda bir düzen kurarsın, part time bir işe girersin,
hem çalışır harçlığını çıkartır hem de istediğin seviyeye geldiğinde, artık 3 ay mı olur 1 yıl mı bilemem, çıkar gelirsin...
ve emin ol hayatında çok şey değişir geldiğinde...
herşey gençken ve seni bağlayan birşey yokken mümkün hayatta...
bundan 5 yıl sonra kendini de parçalasan zaten gidemeyeceksin...
düşünme bile kardeşim, başvur vizeye... :) hayırlısı olsun şimdiden...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur ve Sertan gerekenleri söylemişler,

Ben sadece;
"Her şey yerinde ve zamanında yapılırsa faydalı olur." diyorum.
zaman kaybetme..
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
19 yaşındasın, hazır fırsatta var; bence düşünme bile.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hatta vakit, nakit, ...vb. gibi imkânlar yerindeyse ardından da Almanca vs. gibi ikinci bir dil öğrenmeni de şiddetle tavsiye ederim.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim kendi bölümün ingiliz dili ve edebiyatı olunca o yüzden gittim. temel yoksa pek bişey beklemeyein. sadece pretiğinde hızlanma olur o da zamanla körelir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmkan ve alt yapı varsa kesinlikle git abi.Ben anadolu lisesinde okuyorum lise1de felan 10saat ingilizce gördüm kursa felanda gittim işe yaramıyor.Hocalarlada konuştum yurtdışına gitmek şart.Kısmetse en geç 1,5 2 seneye bende gideceğim:)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Msn de de dediğim gibi durduğun kabahat. Yakın bir arkadaşım sakaryada turizm otelcilik okurken yaz tatillerinde abd de part time çalışıp dilini geliştirdi. Üni. bitince ingiltereye gitti, coffee shopta çalıştı part time yine dile devam tabi. tr ye gelmeden okuldan ne zaman dönücen diye arıyorlardı. Gelir gelmez taksimdeki the marmara da resepsiyonist oldu.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Durmak kabahat.şahsen benimde imkanım olsa giderim.
Bir önerim olacak burda ket/pet sınavlarına girmeniz.ama temel yoksa gitmeyin.harab olursunuz.Benim arkadaşlarım gitti.Çok büyük zorluklar çektiler.Sonunda türk birini bulmuşlarda öyle kurtulmuşlardı :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dil ilginç bir konudur, en başta nankördür, bunu dil bilenlerde bilir zaten. Hiçbir şey bilmeden gidiyorsan o 3 aylık zamandan çok birşey bekleme açıkcası, sana pratik bir kazanımı olur belki o kadar, derdini anlatacak kadar falan. Zaten yabancı bir ülkede eğitim bile almadan bir kaç hafta içerisinde çat pat konuşmaya başlıyor insan. Ben Romanya'da bulunurken -ki bize göre ingilizce bilme oranı bayağı yüksektir, en azından dertlerini anlatacak kadar hepsi bildiği halde Romence'ye muhtaç oluyorsun sonuçta, 3. günün sonunda lokantada sipariş vermeyi, otelde resepsiyonla konuşacak derecede kapmıştım Romence'yi :) Hiç temelin yoksa 3 ayın elbette bir etkisi olur ama çok çok ileri derece şakır şakır olmaz, temelin varsa fena olmayan duruma gelebilirsin tabi. Önemli olan kalıcılık sağlamak, yoksa git gel unut, emeğine yazık olur.

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tugber.com
alt yapım var diyemem, ama duydugum kelımelerden, zamanlamalardan, vs ne demek istediğini az cok anlayabılıyorum, hatta anlamak konusunda iyi olduğumu da söyleyebilirim.. alt yazılı fılmlerde falan.. zaten bunu en cok alt yazılı fılmlerle gelıstırdım, konusmaya gelınce 0 dıyebılırım

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=241893#post241893

Bu konuda amerika yasantimdan detaylica bahsetmeye calisiyorum. Kafaniza takilan sorulari burdan sorabilirsiniz...
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben İngiltereye gitmiştim.Zaten Altyapı Vardı Daha Önce Dersler Görmüştüm 1 Ay Gittim Kaldım Şuanda İngilizce Derecem ''SÜPER'' denilebilir.Orda Zaten İster İstemez Konuşuyorsun :) Ama Sana Şunu Diyim Oraya Gidince Karı Kızla Oyalanma :D Bir Gün Kafa Dağıtmak İçin Gece Kulübüne Gittim 1.000 Paunda Yakın Para Bıraktım :D. Birdaha Dedim ''La Hasan Sen Kendine Söyle İçkini Millete Söyleme'' Dedim :D.Ordaki Dersle İşim Yoktu Benim.Tabikide Katkısı Oldu Ama Sokakta Konuşulan Dil Farklı Oluyor.Bize Şuana Kadar Türkiyede Öğretilen İngilizce, Dil Değil Onu Anladım. Sözde İngilizce Bilen Birisi İngiltereye Gitsin Bakıyım ''Hönk!'' Diye Kalmıyormu Göriyim.Bende Gittiğimde Çok Farklı Geldi Konuştukları Dil. Dedim Bunlar Neyce Konuşuyorlar :rm:.Arkadaşım Hala Orda.Ben Dönmüştüm Arabam (Octaviam) Gelicek Diye.Eğer Paran Varsa Hiç Düşünmeden Git.Sen Sadece Derslerinle İlgilenirsen 1 Haftada Bile Öğrenirsin İyicene :rm::rm:.Kursta,dersteyken ben Skodaturkeyde cirit atıyodum :D.Sakın Böyle Yapma.Dediğim Gibi Paranı Kendine Sakla.Hergün Dışarı Çık İnsanlarla İletişim Kurmaya Çalış.Mecburen Öğreneceksin :).

Ben Bütün Bunları Yazdım Ama Daha Gittin Mi? Gitmedin Mi?

Anladığım Kadarıyla Rusyadasın Ama Neyse Başka Arkadaşlar Faydalanır(çok faydalı şeyler söledim ya :rm::rm:)
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2011, 16:03:09 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah