škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilk arabam

memur · 20 · 6803

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilk arabamı alacağım fakat bekledikçe düşündükçe çok kararsız kaldım elimdeki para belli elimdeki parayla sıfır fabia yetebiliyor fakat alternatifler çok karıştırdı kafamı ... alternatifleri saymama gerek yok az çok tahmin ediyorsunuzdur .. acaba ilk araba olarak sıfır fabia tavsiye edermisiniz ?? tabi fabiacılara bunu sormak biraz komik ama = )

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

Dizel bir şey mi düşünüyorsunuz benzinli mi?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
semih kardeşim hemen ilk mesajın aradığınız aracı sormak olmuş.Önce tanıtım bölümüne kendinizi tanıtınız.yani araç danışma forumu gibi ve kendimide danışman üye gibi hissettim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı memur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dizel düşünüyorum ... kbakmayın çok doğru demişsiniz ..aslında forumu uzun süredir takip ettiğim için sürekli okuyordum.. fakat fikir danışmak için üye oldum direkt soruya daldım

Tulgar

• Ziyaretçi
Merhaba,dizel tercih ettiğinize göre sizin için  birinci öncelik yakıt tüketimi.Elinizdeki para ile alınabilecek araçları,teknik değerler ve konfor olarak yan yana getirin,sonra sizi memnun edecek özelliklere sahip görsellikteki aracı alın diye önerebilirim.Ben öyle yaptım. :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceliklerinizi ve olmazsa olmaz özellikleri belirlemezseniz kafanız daha da fazla karışır :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda rakiplerinin bana göre en iyisi, kaliteli, sağlam, kullanışlı,ama fiyatlar biraz pahalı, tabi o fiyat o arabaya verilmez diye birşey yok gözünüz arkada kalmaz hakkını fazlasıyla verir özellikle 1.6 TDI ;) 2.el piyasası iyi ama ben tavsiye etmem 2.el çok baktım arabalar içime sinmedi. Burası Skoda forumu tabi ki Skoda önericez,forum size daha cok yardımcı olur, arızaların çözümleri bulunur.
Sıfır 1.6 TDI Ambiante Dinamik yakışır. güzelde pazarlık yaparsınız,
Alternatiflerden karşılaştırma yapıp düşünmek isterseniz Corsa'larda güzel.
 Ama Skoda farkını yaşayın derim ilk arabanız çünkü, ;)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia dizel 38-39 bin bence pahalı,
75lik multijet evo dinamik 35 bin.Donanım skodadan fazla.

Uzun lafın kısası b sınıfı şu aralar epeyi pahalı.Mesela tdı fabia 39 bin 5 daha eklesen 1,6multi bravo alıyorsunuz en fulünden.42bine tsı jetta var vs vs.

Uzun lafın kısası iyi düşünülmeli.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğan Fiat ile Skoda'nın kalitesi tartışılır, donanımı fazla diyede düşünmek gerekmez,dinamik donanım gayet iyi ESP olsaymış iyi olurmuş, ama fiyatı pahalı şu an Skoda'ların orda haklısın.
Yaza girişte otomobillerin fiyatları pahalı olur en ideal zaman yılbaşı .

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bakım maliyetlerinin benzinliye göre pahalı olması,ilk alımdaki en az 5-6 bin tl lik fark, yılda 25-30 bin km yapmadıktan sonra dizeli hiç cazip kılmıyor bana göre!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım maliyetiniz ne kadar sizin?Benim araç dizel kıyaslıyalım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman belirttiğim bir tezim vardır, sıfır olsun çamurdan olsun. Sıfır araba her zaman 1-0 öndedir, başınızı ağrıtmaz en başta, en azından ağrıtma ihtimali çok düşüktür, ağrıtsa bile garantisi vardır en az 2 yıl zaten. Sürücülük konusunda acemiliğiniz yoksa sıfır alın derim, yoksa ikinci el tacrübe kazanana kadar uygun bir araç alınabilir tabi, sürte mürte öğrenir insan sonra sıfıra geçer.
Benzin - dizel kullanım kilometrenize bağlı, bir yıl içinde fazla km yapmıyorsanız dizele fazla para bağlamak gereksiz biraz. Markaların servis maliyetlerini gözden geçirin, donanımı fazla araç demek doğru araç demek değildir, üstelik ne kadar donanım o kadarda sorun demektir.Kullandığımız araçlar üst segment değiller, 150 bin TL'lik Mercedes'teki elektrikli aynanın kalitesi ile bizlerin 30-40 bin TL'lik araçlarındaki kalite arasında dağlar kadar fark var. Bunlar hep sorun potansiyelidir, alırken insan mutlu olurda sonrasını düşünmez pek. Servis ve bakım masrafı olarak uzakdoğulu markalar avrupalı araçlara göre çok daha uygundur ve VW grubu bu bakımdan çokta uygun fiyatlara sahip değildir, pahallıdır.
Kullanım km'nize göre yakıt türü+bakım masrafı+ihtiyacınızı karşılama durumu=alacağınız araç sonucu verir her zaman.
Özellikle Hyundai gibi uzakdoğulu markaların servis bakımı bize göre çok uygun çıkıyor, onlarada ön yargısız bir göz atın derim kısaca. Ya da üretimi ülkemizde olan yerli markalara.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;242034
Her zaman belirttiğim bir tezim vardır, sıfır olsun çamurdan olsun. Sıfır araba her zaman 1-0 öndedir, başınızı ağrıtmaz en başta, en azından ağrıtma ihtimali çok düşüktür, ağrıtsa bile garantisi vardır en az 2 yıl zaten. Sürücülük konusunda acemiliğiniz yoksa sıfır alın derim, yoksa ikinci el tacrübe kazanana kadar uygun bir araç alınabilir tabi, sürte mürte öğrenir insan sonra sıfıra geçer.
Benzin - dizel kullanım kilometrenize bağlı, bir yıl içinde fazla km yapmıyorsanız dizele fazla para bağlamak gereksiz biraz. Markaların servis maliyetlerini gözden geçirin, donanımı fazla araç demek doğru araç demek değildir, üstelik ne kadar donanım o kadarda sorun demektir.Kullandığımız araçlar üst segment değiller, 150 bin TL'lik Mercedes'teki elektrikli aynanın kalitesi ile bizlerin 30-40 bin TL'lik araçlarındaki kalite arasında dağlar kadar fark var. Bunlar hep sorun potansiyelidir, alırken insan mutlu olurda sonrasını düşünmez pek. Servis ve bakım masrafı olarak uzakdoğulu markalar avrupalı araçlara göre çok daha uygundur ve VW grubu bu bakımdan çokta uygun fiyatlara sahip değildir, pahallıdır.
Kullanım km'nize göre yakıt türü+bakım masrafı+ihtiyacınızı karşılama durumu=alacağınız araç sonucu verir her zaman.
Özellikle Hyundai gibi uzakdoğulu markaların servis bakımı bize göre çok uygun çıkıyor, onlarada ön yargısız bir göz atın derim kısaca. Ya da üretimi ülkemizde olan yerli markalara.

Aynen Baki abi, bende onu belirttim, donanımı az diye o arabayı düşünmemek yanlış bir tercih olur.
Büyüklerimde her zaman  der, fazla antin kuntin donanım fazla arıza getirir diye,  varsın olmasın park sensörüymüş yağmur sensörüymüş, hız sabitleyicisi vs.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Highline passat servisten çıkmasın o zaman şahin ise ömür boyu servise girmesin..

Evoya fabiaya göre donanımlı dedim.Arabayı sorunlu ilan ettiniz.Fabiada ne var Allah aşkına 2 airbag abs başka bi nane yok.Evoda ahım şahım bi donanım yok fabia bomboş.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;242034
donanımı fazla araç demek doğru araç demek değildir, üstelik ne kadar donanım o kadarda sorun demektir.Kullandığımız araçlar üst segment değiller, 150 bin TL'lik Mercedes'teki elektrikli aynanın kalitesi ile bizlerin 30-40 bin TL'lik araçlarındaki kalite arasında dağlar kadar fark var. Bunlar hep sorun potansiyelidir, alırken insan mutlu olurda sonrasını düşünmez pek.
Demiş bir üstadımız :)  
Passatta kullanılan malzeme ile evoda kullanılan malzeme kalitesi farklı.
Evo kötü bir araba değil,fiyatına göre gayet iyi, aklım Skoda'daydı cazip birşeyler söylemeselerdi fiyatı için belki fabia değilde evo kullanıcısı olabilirdim.