škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yapmış yine Capon...

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE]wM_vLzJUlfE[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 22:30:06 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Auto Alliance isimli bir firma vasıtası ile Tayvan’da Ford ile ortak ticari modeller üretmektedir. Ford Ranger ve Mazda B 2500 bunlardan biridir. 1990′lı yıllarda birçok Kia modeline parça ve teknoloji tedarik etmiştir. Şirketin ürettiği en bilinen modellerden biri MX5 Miata isimli modeldir. Aynı zamanda bu model dünyanın en çok satılan cabriosu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na da markanın adını yazdırmıştır.

ALINTI...

bu bilgi de çok ilginç geldi...
çok hoşuma giden bir model...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada video yu direkt oynatılabilir olarak embed kodu kopyalayıp yapıştırıyorum ama olmuyor...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;243369
bu arada video yu direkt oynatılabilir olarak embed kodu kopyalayıp yapıştırıyorum ama olmuyor...

Düzelttim, link sonunda & işareti ve sonrakileri sildim oldu  ;)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu start&stop güzelde bence uzun vadede araç için zararlı bir sistem.Hadi atmosferikleri bir kenara bırakalım.Gelelim turbo araçlara(dizeller veya benzinliler).Bilirsiniz turbo aracı bir anda stop etmemek gerekir çünkü turbo devrede ve paller dönerken aracı bir anda stop ettiğinizde yağlama ve hidrolikler kesilir turbo kısa süreliğinede olsa yağsız kalır.Ki bunu sıkışık trafikte düşünemiyorum ayda bir turbo kırarsınız.Ben hiç sevmedim bu start stop sistemlerini.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ST-max;243473
bu start&stop güzelde bence uzun vadede araç için zararlı bir sistem.Hadi atmosferikleri bir kenara bırakalım.Gelelim turbo araçlara(dizeller veya benzinliler).Bilirsiniz turbo aracı bir anda stop etmemek gerekir çünkü turbo devrede ve paller dönerken aracı bir anda stop ettiğinizde yağlama ve hidrolikler kesilir turbo kısa süreliğinede olsa yağsız kalır.Ki bunu sıkışık trafikte düşünemiyorum ayda bir turbo kırarsınız.Ben hiç sevmedim bu start stop sistemlerini.
Turbonun yağlaması elektrik motorlu ayrı bir sistemle yapılırsa sıkıntı kalmaz kanımca.:wnk:

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;243505
Turbonun yağlaması elektrik motorlu ayrı bir sistemle yapılırsa sıkıntı kalmaz kanımca.:wnk:
Tekrar çalıştırma sırasında drag yapmaya çalışırlarsa (ki bu sırada elektrik motoru normal yağlama ya geçeceği için ufakta olsa bir aksama olur) bence yinede kötü bir sistem onun yerine daha az benzinle çalışıcak motor teknolojileri üretmek daha doğru.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
onun yerine benzin fiyatlarını biraz düşürecek bir teknoloji daha kolay olur ama.... nerdee??

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;243630
onun yerine benzin fiyatlarını biraz düşürecek bir teknoloji daha kolay olur ama.... nerdee??
O konuda umudu kestiğimden söylüyorum.Bu konu siyasete kadar giderde oda forumda yasak neyse.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben teknolojiyle değilde adamın ilham aldıgı şeye hayran kaldım.Düşüncesi ve fikir alması ne kadar harkulade.Adam zeki bir kere :D
Bir sevda bizimkisi.....