škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2278063

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evim ile işim arası mesafe 20 km. bunun 4 kmsi iniş kalanı ise düz yol. Bugun işe vardığımda yol bilgisayarı 100km ortalamada 3,9 gösteriyordu. Tabi bu rakama ulaşmak için bayağı kastım
1,2 htp fabia :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;349233
Ben ayağımı hanıma göre daha erken gazdan kaldırıyorum önde kırmızı yandığında ya da tarfik durduğunda, öğrenecek zamanla ;)

Haliyle daha fazla fren kullanıyor, amacım minimun frenleme ile gitmek, takip mesafeme danalar girmese şehir içinde 6 litreye bile inerim gibi görünüyor.
:++::++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 km bunun 5 km si uzun yol ortalama hız 70-80 km.1.4 85 hp

Çevrimdışı ibrahimes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çok dikkatli kullanımda yapabildiğim değer. 16 km çevreyolu.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
501,1 km için 27,45litre mazot.. Yani 5,48 L/100KM.. Klima olmadığından full camlar açık.. Ağırlıklı olarak kısa mesafe.. Pek de sakin kullandığım söylenemez ve buna rağmen fabrika değerlerinin altında :favo1: ama rekorum 5,13 :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bombayı patlattım, rekorumu kırdım :)

Dün 100 km kadar yol yaptım Üsküdar-Sancaktepe-Sabiha Gökçen üçgeninde. Eski Fabiam 1.2 HTP'de 4.4 idi en iyi değerim (100 km'den kısa olmayan bir parkurda)

4.2 lt/100 km yaktı :heyo: Sürekli 70-80 km hız arası 6 ve 7. viteste  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;351505
Bombayı patlattım, rekorumu kırdım :)

Dün 100 km kadar yol yaptım Üsküdar-Sancaktepe-Sabiha Gökçen üçgeninde. Eski Fabiam 1.2 HTP'de 4.4 idi en iyi değerim (100 km'den kısa olmayan bir parkurda)

4.2 lt/100 km yaktı :heyo: Sürekli 70-80 km hız arası 6 ve 7. viteste  :)

Sehr schön.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hocam 3.9'a az kalmış, benim dizel böyle yakmaz, sanmıyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turker;351540
Hocam 3.9'a az kalmış, benim dizel böyle yakmaz, sanmıyorum.

60'la gidebilirdim aslında ama hanımı havaalanında bekletmeye kıyamadım, zira yolun büyük kısmında 3.8 ile gittim :)

Gerçi dizelin litresi ucuz, yine de dizele su dökemez, ama istenirse son derece ekonomik araç olduğunun ispatı, şehirlerarası yolda 4 civarları harika bagajda ufaklığın puseti, çantası, ıvır zıvır var, keza kızım da arabada uyuyordu koltuğunda dün, o yükleri atsam.... :D Britax Römer beb koltuğu bile 15 kg nerdeyse

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam o kadar az yakmaz, en azından benim düldül.

Henüz bi ekonomi denemem olmadı, yakında Bursa'ya gidebiliriz belki denerim...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;351545
60'la gidebilirdim aslında ama hanımı havaalanında bekletmeye kıyamadım, zira yolun büyük kısmında 3.8 ile gittim :)

Gerçi dizelin litresi ucuz, yine de dizele su dökemez, ama istenirse son derece ekonomik araç olduğunun ispatı, şehirlerarası yolda 4 civarları harika bagajda ufaklığın puseti, çantası, ıvır zıvır var, keza kızım da arabada uyuyordu koltuğunda dün, o yükleri atsam.... :D Britax Römer beb koltuğu bile 15 kg nerdeyse

Ben stepneyi bile sökerdim full aksiyon gecelerinde :D 1 kg bile farkettiriyor :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim şirkette 2 tane yeni doblo var.. Benim doblo maxi olanından..

Arkadasın ortalama 6.5 civarı , benim ise 8.5 civarı..Kilometer ayni nerdeyse..Anlamadım gitti.Hadi onun evi biraz uzun yolda, ondan mı oluyor galiba?Sadece uzun sasi olması bu kadar Cok farkettirir mı ? Acaba?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelde kısa mesafe çok fark ediyor gördüğüm kadarıyla. Uzunda ortalama düşüyor ama kısada düşürecek fırsatı bulamıyorum ben. Şu an 7.7. Ankara içi ilk aldığım gün denedim, 6-6.5 gibi kullanılıyordu. Burada 1-2 km'lik kullanımlarım var, o yüzden 7'lerde hep ortalamam. Hatta dikkat etmesem 8'i devireceğim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;351870
Bizim şirkette 2 tane yeni doblo var.. Benim doblo maxi olanından..

Arkadasın ortalama 6.5 civarı , benim ise 8.5 civarı..Kilometer ayni nerdeyse..Anlamadım gitti.Hadi onun evi biraz uzun yolda, ondan mı oluyor galiba?Sadece uzun sasi olması bu kadar Cok farkettirir mı ? Acaba?
Aynı güzergâhtan gidiyorum eve; bir akşam FSM' de trafik hemen hiç yok ve 4,5lt/100km ortalama, ertesi akşam dur-kalkların yoğun olduğu bir trafik ve 6,5lt/100km. ortalama.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;351895
Aynı güzergâhtan gidiyorum eve; bir akşam FSM' de trafik hemen hiç yok ve 4,5lt/100km ortalama, ertesi akşam dur-kalkların yoğun olduğu bir trafik ve 6,5lt/100km. ortalama.:wnk:

Hah işte, bende boşta olsa doluda olsa ortalama sabit oluyor, neden dersin haşmetlum :rm::rm::rm: bende mi bir ayarsızlık var yoksam :rm: