škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2275751

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün gece eve geldim antalyadan evden cıkarken sıfırladım eve geldiğimde 7.1 ortalama idi.konyada sehiriçine girdim.o olmasa belki 7 litre olurdu.ama konyada birşey dikkatimi çekti arabayla sanki konyada değilde hindistanda seyir ediyordum.o nasıl berbat bir şehirleşme yapısıdır öyle.
torosları geçerkende anlık tüketimin 10 ltnin altına düştüğünü pek görmedim.bence çok iyi yaktı.birde arabayı gelirken 60 km benzinde kullandım.sanki altıma başka bir araba geldi yahu araba baştan başa değişti gibi.örneğin:5 yıldır çalışmayan kapı switchi benzinlikte durduğumda çalıştı.sonra geri eski haline döndü.benzinle alakası yoktur ama ne biliyim sevindirdi beni
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Evdeyim,

özetle Karabük-Eskişehir-Denizli-Fethiye-Saklıkent-Fethiye-Burdur-Afyon-Ankara-Karabük toplam 2200+ km,

Genelde şehiriçi gezmeler de dahil 5.5'in biraz üzerinde ortalama eurodiesel.

Son gelişte yaklaşık 900 km gibi olması lazım, basılacak her yerde bastım,  çünkü yol baya uzundu. Hatta bi ara  Afyon-Sivrihisar arası bi yerde sağlam ceza yiyecek durumda iken telefon çaldı yavaşladım, az sonra radarın yanından geçtik :D Şehir merkezlerinde de durduk gezdik biraz. Sabah 6.30'dan gece 11:30'a kadar bilfiil yollardaydım. Geliş ortalaması 5.6.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2012, 23:58:21 Gönderen: turker »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;378659
Evdeyim,

özetle Karabük-Eskişehir-Denizli-Fethiye-Saklıkent-Fethiye-Burdur-Afyon-Ankara-Karabük toplam 2200+ km,

Genelde şehiriçi gezmeler de dahil 5.5'in biraz üzerinde ortalama eurodiesel.

Son gelişte yaklaşık 900 km gibi olması lazım, basılacak her yerde bastım,  çünkü yol baya uzundu. Hatta bi ara  Afyon-Sivrihisar arası bi yerde sağlam ceza yiyecek durumda iken telefon çaldı yavaşladım, az sonra radarın yanından geçtik :D Şehir merkezlerinde de durduk gezdik biraz. Sabah 6.30'dan gece 11:30'a kadar bilfiil yollardaydım. Geliş ortalaması 5.6.

Markalar yakında uzun yol testlerini sana yaptıracaklar :D şehir bırakmamışsın :D
Olması gereken ortalamalar, gayet güzel daha ne olsun 10 nomre bence :ok:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
depo doluyken 282 km de bitti lpg benzine geçti. istanbul içi, yer yer klima açık. ilkbaharda 250 km civarında bitmişti.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;378788
depo doluyken 282 km de bitti lpg benzine geçti. istanbul içi, yer yer klima açık. ilkbaharda 250 km civarında bitmişti.

Depo kapasitesi ne kadar?

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehir içi şehir dışı karışık klima  açık 2 yetişkin 24 km si dağ tırmandma 368 km 77 tl.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;378790
Depo kapasitesi ne kadar?

valla kadirim tam bilmiyorum ama 43 lt olabilir, stepne yerine konulanlardan. 35 lt mi alır maksimum?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dün öğlen saati 1. köprüden Üsküdar-Eyüp yaptım. Yollar sakindi, klima açık 5.9 l/100 km, hastayım bu 1.2 motora  :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;378805
valla kadirim tam bilmiyorum ama 43 lt olabilir, stepne yerine konulanlardan. 35 lt mi alır maksimum?

Bizdeki 45 lt her arabaya göre değişiklik gösterebiliyor :) Tam 45 lt yakıt almaz 40-42 lt arası yakıt alır :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;378809
Dün öğlen saati 1. köprüden Üsküdar-Eyüp yaptım. Yollar sakindi, klima açık 5.9 l/100 km, hastayım bu 1.2 motora  :)
Dönüşte ne yazdı peki?:D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: FF;378733
Markalar yakında uzun yol testlerini sana yaptıracaklar :D şehir bırakmamışsın :D
Olması gereken ortalamalar, gayet güzel daha ne olsun 10 nomre bence :ok:

Dediğin gibi, olması gereken gibi yaktı...

Böylece 148000 km'de aldığım kerata tam 2,5 ayda 158000 oldu. Geniş bi 10.000 km değerlendirmesi yapmam lazım :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün sabahleyin 28 km si düz yol 12 km si dik rampa köyceğiz ağla yaylası 9.1 lt gelişte 5.1 lt.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;378815

6.8 l/100 km

Genelde kısmi sıkışıklık vardı yolda, nihyateinde köprü geçtik ;)

1.4 Roomster o tarz bir yolda 8'in altında yakmazdı klima açıkken

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;378815

En önemli kriter tabe :rm::rm:

Alıntı yapılan: turker;378823
Dediğin gibi, olması gereken gibi yaktı...

Böylece 148000 km'de aldığım kerata tam 2,5 ayda 158000 oldu. Geniş bi 10.000 km değerlendirmesi yapmam lazım :)

Aynı şeyi geçen düşündüm, 10 bini devirdi geniş çaplı inceleme lazım dedim :D hadi hazırlada okuyak bari :D

Alıntı yapılan: lrfan;378883
6.8 l/100 km

Genelde kısmi sıkışıklık vardı yolda, nihyateinde köprü geçtik ;)

1.4 Roomster o tarz bir yolda 8'in altında yakmazdı klima açıkken

Güzel yakmış o şartlarda :ok: dur kalka falan girdin mi bizim 1.4'ler biraz kopuyor ucundan :D