škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2271161

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Standart rutin kullandığım 3 kmlik bir yolum vardı.Hepte motor soğuk giderdim.1.6 mpi motor 13-14 lt arası tüketim gösterirdi.1.9 tdi 7-7.5 arası yakıyordu.Bugün çarşıdan geldikten sonra gittim motor sıcaktı 6.1 tüketim gösterdi.Sıcak soğuk motor arasında fark epey oluyormuş.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;439172
Devirsiz kalıyo abi 70km 4.viteste 1400-1500e tekabûl ediyor :D

Acemi mazotçu olarak merak ediyorum pd makineti 1000-1300 devir aralığında şehir içinde kullanmanın bi sakıncası olur mu?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;439174
Acemi mazotçu olarak merak ediyorum pd makineti 1000-1300 devir aralığında şehir içinde kullanmanın bi sakıncası olur mu?

evet olur, kurum baglar diye biliyorum. Bi de pompa zarar görürmüş.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;439201
evet olur, kurum baglar diye biliyorum. Bi de pompa zarar görürmüş.

Peki sonrasında devirli kullanmak o kurumlardan kurtulmayı sağlar mı?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler boşuna hesap yapmayın bence bugün opetten benzin alayım dedim 95 oktan 4.84 , 97 oktan 4.93 yuh dedim , ciddi ciddi arabaya biniyorsanız lpdi sistemini taktırın tsi ve tfsi motorlarınıza , gazı sıvı şekilde üflüyor , benzin hiç kullanmıyor 4500 TL , şahsen ben sıfır tsi motorlu araba alsam gider direk taktırırım , performansıda mükemmel gazına dokunamıyorsunuz arabanın

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;439211
Beyler boşuna hesap yapmayın bence bugün opetten benzin alayım dedim 95 oktan 4.84 , 97 oktan 4.93 yuh dedim , ciddi ciddi arabaya biniyorsanız lpdi sistemini taktırın tsi ve tfsi motorlarınıza , gazı sıvı şekilde üflüyor , benzin hiç kullanmıyor 4500 TL , şahsen ben sıfır tsi motorlu araba alsam gider direk taktırırım , performansıda mükemmel gazına dokunamıyorsunuz arabanın

10bin km sonra konuşalım , ilk 10bin her araçta iyi sonra cikiyor kokusu... Ben 175tl yakıt ile full sehirici 600km yol yapıyorum vrs le , yılda 10-12 bin km yol yaparım Buda ortalama yakıt masrafımın yılda 3500-4000 tl etmesi demek 2 yılda 8 bin tl desek 4500 liralık LPG nin masrafı için yılda 20bin yapmalıyım hesap ortada 20bin yapacaksam dizel alırdım ki yapsam bile su halde almazdim... Araba dediğin 4500 den sonra keyif veriyor;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;439207

bilmem :) ama genelde dizel motoru devrinde kullanmak lazım diye eskiden beri derler. Ama bunu bazıları "çok devirli" olarak algılıyor, o da boşuna yakıtı yükseltiyor bence.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben hale çözemedim bu Octi 7 TDI daki yakıt işini. Düz yol olunca tamam ama yokuş vs de anlık tüketim 16-18 lt lere çıkıyor ki GTC de aynı yokuşta 10-12 lt nin üstüne çıkmıyor. Ortalamam da 6lt civarı.

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;439237
Walla ben hale çözemedim bu Octi 7 TDI daki yakıt işini. Düz yol olunca tamam ama yokuş vs de anlık tüketim 16-18 lt lere çıkıyor ki GTC de aynı yokuşta 10-12 lt nin üstüne çıkmıyor. Ortalamam da 6lt civarı.

Tork nedeniyle anlık tüketim artıyor ;)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALANSO;439224
10bin km sonra konuşalım , ilk 10bin her araçta iyi sonra cikiyor kokusu... Ben 175tl yakıt ile full sehirici 600km yol yapıyorum vrs le , yılda 10-12 bin km yol yaparım Buda ortalama yakıt masrafımın yılda 3500-4000 tl etmesi demek 2 yılda 8 bin tl desek 4500 liralık LPG nin masrafı için yılda 20bin yapmalıyım hesap ortada 20bin yapacaksam dizel alırdım ki yapsam bile su halde almazdim... Araba dediğin 4500 den sonra keyif veriyor;)

Yanlış düşünüyorsunuz bu dediğim sistemde net %45 tasarruf mevcut , sıradan LPG li araçlarda benzinde tüketiyor , bunda ise araç direk sıvı lpg ile çalışıyor , benzine geçiş yok , soğuk havalarda bile ! üstüne üstlük bu sistemde filtre değişimi bakımı vs yok onada para vermeyeceksiniz , bir arkadaşım taktırdı golf tsi'ye hem çekiş benzinden daha iyi hemde %45 tasarruflu biniyor araca ... demişsiniz ki dizel alırdım dizel alırsanız hem ilk alımda daha fazla ödüyorsunuz benzinli araca göre hemde herkes biliyorki dizel aracın bakım masrafları benzinli araçlardan daha fazla ... benzin aldı başını gidiyor açıkcası benzine bu devirde 5 lira vermek akıl karı değil bana kalırsa ... ayrıca hesabınızı 1 yıl için yapmışsınız siz bu sistemde hem araca daha rahat benzin parasını düşünmeden bineceksiniz , hemde 2. yıl kara geçeceksiniz .

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;439245
Yanlış düşünüyorsunuz bu dediğim sistemde net %45 tasarruf mevcut , sıradan LPG li araçlarda benzinde tüketiyor , bunda ise araç direk sıvı lpg ile çalışıyor , benzine geçiş yok , soğuk havalarda bile ! üstüne üstlük bu sistemde filtre değişimi bakımı vs yok onada para vermeyeceksiniz , bir arkadaşım taktırdı golf tsi'ye hem çekiş benzinden daha iyi hemde %45 tasarruflu biniyor araca ... demişsiniz ki dizel alırdım dizel alırsanız hem ilk alımda daha fazla ödüyorsunuz benzinli araca göre hemde herkes biliyorki dizel aracın bakım masrafları benzinli araçlardan daha fazla ... benzin aldı başını gidiyor açıkcası benzine bu devirde 5 lira vermek akıl karı değil bana kalırsa ... ayrıca hesabınızı 1 yıl için yapmışsınız siz bu sistemde hem araca daha rahat benzin parasını düşünmeden bineceksiniz , hemde 2. yıl kara geçeceksiniz .

lpg nın bu sıstemı 4500 tl dıye bılıyorum
kaca taktırdı

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4500 / 12 ' taksit yaptılar fakat sistem gerçekten çok iyi ben kendim bizzat kullandım gaz sıvı olarak püskürtüldüğü için daha iyi yanıyor ve aracın çekişi benzine göre çok daha iyi hemde daha neredeyse benzinin yarı fiyatına tekabül ediyor , ben şuanda sıfır tsi araç alsam gider direk bu sistemi aracı aldığım gün taktırırım

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;439247
4500 / 12 ' taksit yaptılar fakat sistem gerçekten çok iyi ben kendim bizzat kullandım gaz sıvı olarak püskürtüldüğü için daha iyi yanıyor ve aracın çekişi benzine göre çok daha iyi hemde daha neredeyse benzinin yarı fiyatına tekabül ediyor , ben şuanda sıfır tsi araç alsam gider direk bu sistemi aracı aldığım gün taktırırım

Benzin LT : 4.700
LPG LT : 2.600

10lt/100 km benzin yakan araç BRC LDI ile LPG'de 11,5lt lpg tüketecek.

10*4.70 : 47 TL
11.5*2.60 : 30 TL

ldi uygulayan yerden alıntı tarıh braz eskı benzın fıyatı farklı

ben ortlama 7.2 lt benzın tuketıyorum yani 8.3 lpg demek bu

1 km de 0.215 tl lpg eder
1 km de 0.33 tl benzin eder
fark km de 0.115 tl
yani 39.130 km de kendini amorti ediyor bu benım ıcın 4 yıl demek
bu durumda 12 ay taksıt ın ort vadesi 6 ay buradan 2 yıl on odeme yapaıyorum bunun faız getırısı ıle yaklasık 5 yılda amortı eder

artı garantı kalmaz otoparka gıremem ruhsata vs ısletme parası derken mantıksız

4500 tl veren adam gıder arabanın dızelını alır kurtulur bu benım gorusum tabıkı
yaptırana da saygı duyarım ama matemetık ve mantık hayır dıyor ...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;439172
Devirsiz kalıyo abi 70km 4.viteste 1400-1500e tekabûl ediyor :D
He bizimkinde de öyle oluyor zaten.:D
Alıntı yapılan: mygokhan;439207
Ne o, çekişi düşük aracınız mı var Gökhan Bey?!:D
Alıntı yapılan: viperking;439237
Jetta 1.4 TSI düzde sabit hızlarda 3,8lt/100km anlıkları görürken, hafif rampa yukarı kalkışlarda 48lt/100km anlık gösterebiliyor rahatlıkla.:wnk:

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;439245

Valla siz yanlış hesap yapıyorsunuz ;)