škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2276479

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ünalım

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ünalım;442659
Sahibinden com.da aracını satacak arkadaşın biri 65 tl. ile 420 km yol yaptığını yazmış ilanına.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-70.000-km-de-orijinal-2002-beyaz-135099704/detay

LPG'de yokmuş araçta.Bence arkadaş biraz atmış.Benzinin litresini 4,60TL(biraz iyimser olsun istedim) den hesaplarsak 1 litre benzin ile 30km yapmış olması lazım ki bu çok çok uçuk bir değer.Benim TDI uzun yolda 1litre ile 20km yapıyor..Ha benzinin litresi 2 lira felan olursa belki yapar 65TL ile 420km..:)

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doğan hocam Bagajda lpg tankı görünen bir resim var, açıklamada lpg nin ruhsata işlenmediği yazıyor. Bi yanlışlık olmasın.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;442696
LPG'de yokmuş araçta.Bence arkadaş biraz atmış.Benzinin litresini 4,60TL(biraz iyimser olsun istedim) den hesaplarsak 1 litre benzin ile 30km yapmış olması lazım ki bu çok çok uçuk bir değer.Benim TDI uzun yolda 1litre ile 20km yapıyor..Ha benzinin litresi 2 lira felan olursa belki yapar 65TL ile 420km..:)
Bagaj fotoğrafında LPG tankı görülüyor yahu!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;442698
Doğan hocam Bagajda lpg tankı görünen bir resim var, açıklamada lpg nin ruhsata işlenmediği yazıyor. Bi yanlışlık olmasın.

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;442699
Bagaj fotoğrafında LPG tankı görülüyor yahu!

Fotoğraflarada bakmıştım ama dalgın zamanıma denk gelmiş.Birde üstüne hesap yapmışım :lol: LPG ise yakıtı tabiki normal.:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
cerato le karabük samsun yolunda tam ortada (hacıhamza) bir kamyoncu lokantasında kuzu bekliyorum :rm: genelde kalabalık bi yer, her seferinde ugramaya calisirim.

Ceratoyu ilk defa 100 kmh sabit hızla deniyorum, güzel sonuç gelecek, şu an 4.5 ortalama yakıt, 91 kmh ort hız. hem de ideal sürüş yapamadım, babamı bi yere yetiştirmek için yol ve hızdan sapmalar oldu. Sonucu Allah nasip ederse 3 saate falan paylaşırım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karabük-samsun, %70'i 100 kmh ile klimasız ve tek kişi az bagaj, %30'u 110-120 kmh ve klimalı ve 2 kişi az bagaj, yol yapımı nedeniyle daralan yollar, şehir geçişleri, ışıklar nedeniyle ort hız 91 kmh, yakıt ortalaması 4.4 litre motorin. 4.3 direkten döndü biliyorum çünkü samsuna girdikten sonra mahalle araları falan, evin önüne park ettiğimde hala 4.4'tü. Yolda 4.00'dan eurodizel aldım, yani kuruş hesabı ile 17,6 kuruş/km.

Yolun ilk 150 km'si babamın bir işi nedeniyle diğer kısmı kadar eko-mode olamadı, olsaydı 4.2 rahatlıkla sağlanabilirdi. Şahsi fikrim tamamı 90 kmh hız ile katalog değeri olan 3.9 zorlanabilir sanki, ama emin degilim.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2013, 23:41:20 Gönderen: turker »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;442752
karabük-samsun, %70'i 100 kmh ile klimasız ve tek kişi az bagaj, %30'u 110-120 kmh ve klimalı ve 2 kişi az bagaj, yol yapımı nedeniyle daralan yollar, şehir geçişleri, ışıklar nedeniyle ort hız 91 kmh, yakıt ortalaması 4.4 litre motorin. 4.3 direkten döndü biliyorum çünkü samsuna girdikten sonra mahalle araları falan, evin önüne park ettiğimde hala 4.4'tü. Yolda 4.00'dan eurodizel aldım, yani kuruş hesabı ile 17,6 kuruş/km.

Yolun ilk 150 km'si babamın bir işi nedeniyle diğer kısmı kadar eko-mode olamadı, olsaydı 4.2 rahatlıkla sağlanabilirdi. Şahsi fikrim tamamı 90 kmh hız ile katalog değeri olan 3.9 zorlanabilir sanki, ama emin degilim.

Bu 1.6 CRDI aynı PD TDI lar gibi yakıyor abi.Yani son tüketimlerinden bu sonuca vardım.Zaten 4 litrenin altında yakanlar CRDI ve PD TDI gibi performanslı değil.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bügün Passatla Ankara-Beypazarı-Ankara yaptık.Yaklaşık 250km.Arabayı park ettiğimde ortalama 7,2 litre idi.Ortalama hız ise 75km/h.Genel olarak yakıta dikkat etmeden sürdük.Virajlar hariç 120 altına düşmedik.Yol boyu klima açıktı.Yük olarak 3 yetişkin birey.Bagaj yok.

Bence biraz daha az yakabilirdi.En azından 7litre barajından aşağı düşmeliydi diye düşünüyorum..Birde bir şey fark ettim.Bu araba 6.viteste 100kmde 7 litre civarı yakarken 120kmde 5,5-6 litre yakıyor.Sanırım turbo rahatladığından yakıt düşüyor.Çünkü 100kmde 6.viteste devir 2binin altına düşüyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
92'lik hdi makina da hoşuma gidiyor aslında. Arkadaşın c4'te var, güç dağılımı çok homojen, tüketim de homojen :) her şartta 5 litre yakıyor :) kasınca 3,5 mümkün.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün samsun içi baya kullandım, 7.6 ortalama...

Conti premium contact 5 lastk aldım. Sağ akis bilyasını değiştim. Hepten sessiz gidelim diye :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ş.İ., Ş.D. karışık 82 km de ortalama 4.9 lt tüketmiş bizim HTP...genelde CC kullanıyorum, 5. vites 60-70 gidiyorum...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;442804
Ş.İ., Ş.D. karışık 82 km de ortalama 4.9 lt tüketmiş bizim HTP...genelde CC kullanıyorum, 5. vites 60-70 gidiyorum...

Engin arkadaş merhaba! Tüketim miktarı çok çok iyi ama, 5. viteste 60-70'le gitmek motor için biraz zararlı değil mi?

Çevrimdışı ünalım

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;442696
atması sallaması aşikarda zoruma giden birde profilinde (polis-hatay) yazması üzüyor.:boks:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;442790
...Birde bir şey fark ettim.Bu araba 6.viteste 100kmde 7 litre civarı yakarken 120kmde 5,5-6 litre yakıyor.Sanırım turbo rahatladığından yakıt düşüyor.Çünkü 100kmde 6.viteste devir 2binin altına düşüyor.
Devir 2000' in altına düşünce turbo tam manasıyla basınç üretemiyor olabilir.:wnk:

Bu arada Favorit 10,71lt benzinle 108km devirdi. Bu 108km' nin %50' si bol dur-kalklı trafik %50' si şehiriçi ama bol dur-kalk olmayan nispeten sabit hızlarda gidebildiğim bir trafik ortamında geçildi. Kuruş hesabıyla (4,66TL/lt) 0,46 kuruş yakmış oluyor.