škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2277107

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;443566
Şileye git gel 170 km ortalama tüketim 9 lt :)
lpg de kadir bişey sayılmaz:clap:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;443569
lpg de kadir bişey sayılmaz:clap:

Lpg de +1lt ekliyorum abi yol bilgisayarı 9 diyorsa lpg de 10 yakıyor bizim canavar :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;443553
Evet o taraftan girince 100. yıla, yanyol yaptılar ya...

Ben doğma büyüme esentepeliyim ;) Taşkent cad.

Allah allah hocam peder yada amcalarımı tanırsınız o zman :) bizde eski somuncu babanın yanında oturuyorz salı pazarının orda

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;443558
Aklıma birden bu geldi Türkerim ya!:rm:
http://www.turkweb.tv/izle/75129/6-bolum-erkek-gibi-erkek
05:00 ilâ 05:50 arasına dikkat!:D

hehe :) kaynaktepeliymiş. Güzel :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toplamda 3000 km yol alarak tatilimizi bitirdik geçen hafta.Rotamız Kırşehir'den Fethiye'ye-Fethiye'den Balıkesir Altınoluk'a,Altınoluk'tan Balıkesir'e,Balıkesir'den Bursa'ya Bursa'dan Kırşehir'e sürdü.Altınoluktayken Çanakkaleye günübirlik gidip geldik.Altınoluk'a giderken İzmirinde içinde dolandık.Sonrada gittiğimiz yerlerde yakın olan koyları tarihi yerleri gezip Eve döndük.
Toplamda 3000 kmde ortalamam 5.1 lt idi.İÇi dışı köyü tarlası tapanı asfaltı otobanı dahil.
!.9 tdi ile ilgili genel kanaatim uzun yolda 100 km/h civarı giderseniz 4.4 4.5 civarı tüketiyor.Ama ben uzun yoldada 5 lt yaksın sol şerite hakim gideyim de diyebilirsiniz.
Balıkesirden Bursa'ya tüketimim 4.4 tü(rakım farkı yol iki şehir arasında)Bursa'dan Kırşehir'e de 4.7 yaktı.Kırşehir'den Fethiye'ye de 4.7 yakmıştı galiba.
Burda da resimler.
Balıkesirden depoyu doldurdum Bursa'da ortalama 4.4 tü.Yedek depoyu hiç doldurtmuyorum ama ilk 100-150 km ibre hep sonda kalıyor.

Bursa--Kırşehir

Yol bilgisayarını Ankara'da sıfırlamıştım ama Ankara kırşehir arasınıda ekleyince 2950 km yapıyor tam yolculuk.

Bu da bagajımız.Bursa da mola verdikten sonra bagaj zor kapanıyordu :) Annem havlulara fazla kaptırmış kendini.
Bagajdan inenler ve Bagajda kalanlar.
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

Birde Söylemeden edemiyeceğim İzmir Aydın arası otoban nasıl bişeydir öyle 140-150 ile giderken sağa geç diye selektör yedim bi kaç kez
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;443571
Allah allah hocam peder yada amcalarımı tanırsınız o zman :) bizde eski somuncu babanın yanında oturuyorz salı pazarının orda

:) biz de sizin apartmanın karşısında sayılır karadeniz apt, onun yanındaydık bi kaç sene öncesine kadar. Baya yakınmışız :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;443625
:) biz de sizin apartmanın karşısında sayılır karadeniz apt, onun yanındaydık bi kaç sene öncesine kadar. Baya yakınmışız :)

Valla hocam baya baya yakınmışız :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur octi ş.içi nasıl yakıyor? Ş.dışı benziyor bizimkine.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kırşehirin içinde çarşıyı dolanıp eve geldiğimde bakıyorum abi genelde 3 km civarı kullanım oluyor git gel.6.5-7-7.5 civarı yakıyor.Çok dikkatli kullanırsan belki en fazla bence yarım lt iner daha fazla ineceğini sanmıyorum.Öyle 1.5 dciler gibi 5.5 asla olmaz bu arabada.Ama genelde 6.5,6.7 gibi değerler görüyorum.
Klima açıksa kalkışta yakıtı sömürüyor resmen.O yüzden klimayı artık hareket ettikten sonra açıyorum.
Agresif kullanırsada cok fazla artırmıyor üst devri sevdiğinden.Bir çok yerde denedim.Şehir içi limitleri fazla zorlamadan sert kullanırsan sakine göre en fazla 1 lt fazla tüketim gösteriyor.

Araba 15 kmnin altını hiç sehir dışından saymıyor şehir içi gibi tüketim oluyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dobló dün full yüklü ve dönüşte yuksuz. 210 km lik yoldan geldim. Ortalama 5.2 yaptım.
Klima hep acıktı.  Ortalama 100 km hızla gittim.
Güzel yaktı gibi.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu dCI'lere bi türlü ısınamadım yahu. Megane 1'den sonra Renault bitmiştir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;443646
Kırşehirin içinde çarşıyı dolanıp eve geldiğimde bakıyorum abi genelde 3 km civarı kullanım oluyor git gel.6.5-7-7.5 civarı yakıyor.Çok dikkatli kullanırsan belki en fazla bence yarım lt iner daha fazla ineceğini sanmıyorum.Öyle 1.5 dciler gibi 5.5 asla olmaz bu arabada.Ama genelde 6.5,6.7 gibi değerler görüyorum.
Klima açıksa kalkışta yakıtı sömürüyor resmen.O yüzden klimayı artık hareket ettikten sonra açıyorum.
Agresif kullanırsada cok fazla artırmıyor üst devri sevdiğinden.Bir çok yerde denedim.Şehir içi limitleri fazla zorlamadan sert kullanırsan sakine göre en fazla 1 lt fazla tüketim gösteriyor.

Araba 15 kmnin altını hiç sehir dışından saymıyor şehir içi gibi tüketim oluyor.
aynen öyle uğur anlık yakıta bakıyorum çıldırıyor resmen,hele Antalya ve kemer de ş.i kalkışlarda resmen kımıldamıyor gidesi gelmiyor.hareket halinde klıma açmanın zararlı olduğunu söylemişti sürüş tekniği uzmanı bir arkadaş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle