škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2279119

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Esariipek;458775
Valla hocam kuzenim 2012 de sıfır 1.4 tdci fiesta aldı araç bana geldiğinde 4000 kmdeydi bir hafta boyunca her koşulda kullandım aracı ama aracın 2. Vitesi ve genel olarak alt devirleri faciaydı her zman girdiğim atamaklara ikinci viteste girip birde çıkmak zorunda kalıyordum. Allahtan bire alınca yığılma yapmıyordu da daha da kötüleşmiyordu durum. Belki sizin araç alışmıştır yada farklı bir durum olmuştur biz daha çok bakamadık 5000 de perte çıktı araba :)

Kesinlikle bahsettiğin tarz bir sıkıntı yaşamıyorum. Bizimkisi 2010 model. Acaba tutup da dişli oranlarını mı değiştirdiler?:hmm::blm:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;458776
Kesinlikle bahsettiğin tarz bir sıkıntı yaşamıyorum. Bizimkisi 2010 model. Acaba tutup da dişli oranlarını mı değiştirdiler?:hmm::blm:

Bu otomobil dünyası çok bozdu herşeyi beklerim. Az önce oto-park.com da a3 sedan testini izledim arabada cruise control yokmuş eşya gözleri opsiyonla alınıyormuş. Fiyat 117 binmiş ki bu tsi. Suyu değil çivi değil artık çıkacak bişeyi kalmamış :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2006-2007 modellerini kullandım. 1900 devir öncesi 1. hariç her viteste ölüydü..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;458755
Bugün konya yolu fordun içinden 4.72 den mazot aldım ve inceğe gittim. Gidiş ortalamama bakmadım ama konya yolu incek bulvarı boyu hep 70-75 e sabittti trafik vardı bayağı lambada durdum dönüşte akşam 5 trafiği konya yolundan eskişehir yoluna dönüşteki trafikte yaklaşık on dk bekledim. Anadolu bulvarında 80 e sabitledim birazda ordaki gimat çalışmalarından dolayı ağır ağır gittik 2. Viteste ve sonuç eve vardığımda 2.9 ortalamam vardı. Gidiş dönüşün resmini çekmedim ama 4.2 ortalama tüketim 43 km de gidilen mesfe vardı. 8.5 liraya nerdeyse 50 km yol yaptım. Bidahaki seneye skoda team az yaktırma yarışlarına katılmayı planlıyorm :)
https://copy.com/0LyUluMsiVwA

Dönüşte daha az yakar, ayrıca sabrınızı da tebrik ediyorum.70-75le gitmeyi herkes beceremez:)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla çok keyifli geliyo sakin sakin orta şeritte. Arada s modunu isteyen olursa ilker hocam gibi kaşınanı kaşıyorum :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458779
Ben 2006-2007 modellerini kullandım. 1900 devir öncesi 1. hariç her viteste ölüydü..

Bizdeki 1500d/d' de 5. viteste gayet rahat ilerliyor, üstelik hafif rampa yukarıda bile.:hmm::blm:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI şehir içi son 200km ortalaması 11,2litre.Tamamen karışık bir kullanım.Aynı koşullarda kullanılmış 1.6 CGI c180 nin ortalaması ise tam 12litre(arkadaşımın aracı).Şu bi gerçek ki benzinli turbolar yakıyorlar.Bu araçlar benzin sayesinde gidiyor..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi arkadaşım bmciği kullandım bugün 9.1 e düşmüş ortalama bayram ediyodu çocuk :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
tanıdıgın tanıdıgı vasıtasıyla maliyetine mazot buldum 3,85 tertemiz pırıl pırıl opet mazotu diyor :) biraz uzak, yarın gitsem mi tereddütteyim. Dışarıya 4,25'ten sattığı mazotmuş.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;459089
tanıdıgın tanıdıgı vasıtasıyla maliyetine mazot buldum 3,85 tertemiz pırıl pırıl opet mazotu diyor :) biraz uzak, yarın gitsem mi tereddütteyim. Dışarıya 4,25'ten sattığı mazotmuş.

O zaman bir varil al abi.Bir daha uzun süre gitgel olmasın. :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;459092
O zaman bir varil al abi.Bir daha uzun süre gitgel olmasın. :D

fazladan alabilsem... Bi de uzak bi yerde olduğu için biraz da yol/zaman kaybı düşününce üşeniyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;459094
fazladan alabilsem... Bi de uzak bi yerde olduğu için biraz da yol/zaman kaybı düşününce üşeniyorum.

Ankaradan gelirim hocam ayıp ediyosunuz octavianun hangara doldururuz :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim canavari yanastiririm pompaya, mesafe farketmez her turlu kardayimdir, ancak elin amerikalisi bir de dizel kullansa!!! Stepne falan ne varsa doldurmaya gelirdim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gözüm kesmedi :) totalden yarı depo doldurdum nalapım...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;458790
Bizdeki 1500d/d' de 5. viteste gayet rahat ilerliyor, üstelik hafif rampa yukarıda bile.:hmm::blm:

Yenilerini farklı demek ki.